اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13990327437105162

این عادت های ساده زندگی شما را دگرگون می کند

کد: 13990327437105162

https://bit.ly/2Cr1aBD

، تهران , (اخبار رسمی): پیشرفت‌ها، زندگی شما را تغییر نمی‌دهد. این عادت‌های کوچک هستند‌ که زندگی شما را دگرگون خواهند کرد. باید از همین حالا اجرای عادت‌های کوچک اما سازنده را شروع کنید. در این مطلب با ما همراه باشید:

این عادت های ساده زندگی شما را دگرگون می کند
این عادت‌های ساده زندگی شما را دگرگون می کند

برای رسیدن به اهداف بزرگ، از همین امروز پرورش عادت‌های کوچک را آغاز کنید؛ حتی با برداشتن گام‌هایی کوچک !

گاهی فرهنگ «در لحظه زندگی کن»، مردم را از سرمایه گذاری روی عادت‌های سازنده باز می‌دارد. نکته این است که اگر می خواهید در طی یک یا دو سال زندگی کاملاً متفاوتی داشته باشید، باید از همین حالا اجرای عادت‌های کوچک اما سازنده را شروع کنید.

در ادامه به ۱۰ عادت کوچک موثر اشاره شده است که می توانید از همین امشب آنها را به زندگی خود اضافه کنید:

۱. روزی یک پاراگراف بنویسید.

 هر روز چند جمله بنویسید. چه آرزوی نویسندگی یک کتاب عالی را در ذهن دارید، چه نوشتن یک برنامه کاری و چه راه اندازی یک وبلاگ؛ سعی کنید روزانه مطالبی را بنویسید. انرژی برای نوشتن خود به خود بوجود می آید و شما خودتان را به راحتی در حال نوشتن مطالب بیشتر و بیشتر خواهید یافت. فقط قول دهید که با یک پاراگراف شروع کنید.

بیشتر بخوانید: چرا عادت نوشتن روزانه، زندگی‌تان را بهبود می‌بخشد؟

۲. حساب بانکی خود را مرتبا چک کنید.

عادت کنید حداقل یک بار در روز حساب‌های بانکی خود را بررسی کنید‌. شاید زیاد به نظر برسد. اما چیزی که مهم است این است که شما دقیقا خود از آنچه که دارید آگاه می‌شوید. با شروع یک برنامه دقیق و مداوم  برای کنترل حساب‌های خود، وضعیت مالی خود را بهتر مدیریت کنید.

۳. به نظم و انضباط توجه کنید.

آرزوهای شما باعث می شوند که برای داشتن زندگی بهتر هر روز موفقیتی را کسب کنید. باید سعی تان بر این باشد که نظم را در کارهای روزمره از قبیل تمیز کردن‌، آشپزی‌، ورزش‌، بررسی صورت حساب‌ها‌ و امورات زندگی بکار بگیرید. در اینصورت کیفیت زندگی شما بطور چشمگیری بالا خواهد رفت و می آموزید که از زندگی خود نهایت لذت را ببرید.

۴. آرامشی بهتر از آرامش فعلی برای آینده خود فراهم کنید.

اگر می‌خواهید زندگی خود را تغییر دهید، باید به نیازها و خواسته‌های خود در آینده بیش از نیازهایی که اکنون دارید‌، توجه کنید.

به جای اولویت بندی برای امروز، متعهد به ساختن یک آینده درخشان برای خود باشید. ایده «در لحظه زندگی کن» به معنای بی‌توجهی به آینده است، در بیشتر مواقع این غرایز و خواسته‌های فعلی شما باعث تخریب آینده‌تان خواهد بود.

۵. کمتر واکنش نشان دهید.

وقتی چیزی را می‌بینید یا می‌شنوید که بلافاصله شما را عصبانی و ناراحت می‌کند (حتی اگر ‌فکر منفی باشد که در ذهن شما آمده است) قبل از واکنش و صرف انرژی برای آن، از خودتان بپرسید، این سوال از کجا آمده است و از خود بپرسید نسبت به چه کسی دارید واکنش نشان می دهید. به جای واکنش‌های سریع و هیجانی، درنگ و تامل هنگام پاسخ‌گویی را تمرین کنید، این کار نحوه نگاه شما را نسبت به مسائل تغییر خواهد داد.

۶. نیازهای اساسی خود را برآورده کنید.

ماشین نیستید، اما بدن و زندگی شما برای ادامه حیات و فعالیتش به سوخت  نیازدارد. وقتی گرسنه هستید غذا بخورید. وقتی خسته هستید بخوابید.  تلاش برای انکار اهمیت اساسی‌ترین نیازها، بدان معنی است که ناآگاهانه خود را برای از کار افتادگی یا فرسودگی آماده می کنید.

۷. روی افراد زندگی‌تان نظارت بیشتری داشته باشید.

می‌دانید افرادی که بیشترین وقت خود را با آن‌ها می گذرانید، تأثیر قابل توجهی روی ساختار شخصیتی شما دارند. آیا شما متوجه هستید که میزان و جهت تاثیر این افراد روی اهداف و مسیر زندگی شما چگونه است؟ شاید فضای خانه یا محل کارتان به شدت به هم ریخته باشد. این محیط شماست و به هر حال بر شما تاثیرگذار خواهد بود. پس روی آن دقت و نظارت داشته باشید. بعضی روابط را کم‌رنگ‌تر و برخی روابط مثبت را که به رشد و توسعه شما کمک می‌کند،‌ تقویت کنی

۸. به آنچه می‌خواهید انجام دهید، جامه عمل بپوشانید.

آنچه افراد را برای چند ثانیه از تصمیم برای اجرایی کردن ایده‌‌های‌شان عقب نگه می‌دارد، زمانی است که شما یک ایده شگفت انگیز دارید و ذهن‌تان باید تصمیم بگیرد. برای اینکه واقعاً زندگی خود را به جلو ببرید‌، باید به ایده های خود عمل کنید قبل از اینکه خود را به انجام ندادن آن متقاعد کنید. 

۹.  کاری را انجام دهید که همیشه از انجامش فرار می‌کردید

گاهی علاقه‌ای به انجام کاری ندارید. اما این به معنای عدم توانایی شما در انجام آن کار نیست. اجازه ندهید، احساسات شما روی توانایی شما تأثیر بگذارد. مخصوصا اگر انجام آن کار شما را در مسیر دستیابی به اهداف‌تان یاری می‌کند.

بیشتر بخوانید: 11 عادت بی‌فایده که همین امروز باید آنها را ترک کنید

۱۰ . مطالعه را کم اهمیت نشمارید.

اشکالی ندارد اگر اهل کتاب خواندن نیستید. ولی این بهانه ای برای متوقف کردن خود از  یادگیری، رشد و پیشرفت نیست. افرادی را در رسانه‌های اجتماعی دنبال کنید که مقالات و ایده‌های جالب را به اشتراک می‌گذارند‌. هر روز صبح یک موضوع جدید بخوانید. در رفت و آمدها به کتاب صوتی گوش دهید. میزان مطالعات شما با پیشرفت‌تان مرتبط است و این رشد با موفقیت بیرون از ذهن شما در ارتباط است.

این عادت های ساده زندگی شما را دگرگون می کند (قسمت دوم)

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مدیر اینفو

پایگاه جامع اطلاع رسانی مدیران (مدیر اینفو) ارائه‌دهنده تازه‌ترین رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف، گزارشات، کنفرانس‌ها و ویدئوهای مفید در حوزه مدیریت و کارآفرینی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

روانشناسی و موفقیت