اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13990629456225162

موفقیت و توسعه فردی

قانون 20-80 برای موفقیت در شغل و زندگی

کد: 13990629456225162

https://bit.ly/33H46nH

، تهران , (اخبار رسمی): بهترین زمان برای هدفگذاری و برنامه ریزی فردی چه زمانی است؟

قانون 20-80 برای موفقیت در شغل و زندگی
قانون پارتو را می شناسی؟

«امروز در جوان ترین سن خود از باقی عمرت هستی»

قانون پارتو را می شناسی؟

اولین بار اقتصاد دان ایتالیایی به نام " ویلفردو پارتو" این اصل را بیان کرد . اما به مرور و با گذشت زمان محققین مختلف به کاربرد این اصل را در علوم مختلف پی بردند از جمله در ورزش، علوم رایانه ، بازاریابی و ... .

این قانون را در یک جمله می توان تعریف کرد اما اهمیت و کابرد آن بی نهایت است. پارتو در این قانون می گوید 80 درصد موفقیت شما نتیجه تلاش شما برای بیست در صد از امور است. مثلا سازمانها و مشاغل باید تمرکز خودشان را به بیست درصد از فعالیت ها  محدود کنند اما اگر این بیست درصد را به درستی انتخاب کنند می توانند مطمئن باشند که 80 درصد سود و موفقیت شرکت تضمین خواهد شد.

شاید با خودتان فکر کنید این قانون برای مدیران حرفه ای و امثالهم خوب است اما امروز می خواهم به شما ثابت کنم قوانین این چنینی قابل تعمیم به زندگی روزانه ما هستند. به خصوص اگر اهل هدفگذاری و برنامه ریزی برای بهبود شرایط از جمله شرایط شغلی و تحصیلی خود هستید.

همه ما در زندگی شخصی خود اهداف و برنامه های مختلفی داریم اما اگر به موقع مهم ترین های آنها را انتخاب نکنیم و به اندازه کافی روی آنها تمرکز نکنیم اتفاقی که می افتد این است که پنج سال بعد باز هم اکثر این اهداف و برنامه ها همچنان در لیست ما هستند و توفیق چندانی حاصل نشده است.'

" وارن بافت" کارآفرین موفق جهانی و دومین فرد ثروتمند جهان، درباره برنامه ریزی و هدف گذاری چنین می گوید: " اولویت های خودت را بنویس، سه تای اول آنها را در نظر بگیر و بقیه را کنار بگذار... ". این تجربه به ظاهر ساده درس بزرگ و مهمی در خود دارد و آن چیزی نیست جز " اهمیت اولویت بندی " .

مصطفی نصیرپور ، فرهنگی باسابقه ومدرس دانشگاه تکیه کلام خوبی دارند ، بدین مضمون: "عمر انسانها محدود است و همه نمی توانند همه چیز را خود تجربه کنند ."بنابراین بسیار هوشمندانه است اگر سخن این بزرگان را چراغ راه خود کرده و این بار با تامل بیشتری لیست برنامه ها و اهداف خود را تنظیم کنیم

 «امروز در جوان ترین سن خود از باقی عمرت هستی» 

بهترین زمان برای هدفگذاری و برنامه ریزی فردی چه زمانی است؟

بهترین زمان برای این کار "امروز" و "اکنون " است. بدون توجه به اینکه امروز اول هفته است یا پایان آن، سال تحصیلی تازه شروع شده یا انتهای آن است، سال تقویمی تازه نو شده یا نه؟

"منتظر شنبه های نیامده نباش". امروز در جوان ترین سن خود از باقی عمرت هستی. امروز تقدیر خود ساخته ات بر آن بود تا این مقاله را بخوانی، پس بدون فوت وقت فهرست برنامه ها و اهداف خود را بر اساس قانون پارتو و تجربه ی ارزشمند وارن بافت بازنگری کن. بی شک لایق رسیدن به اهدافت هستی. 

نویسنده: سکینه حجازی فر (کارشناس ارشد کارآفرینی)

منبع: مدیر اینفو 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مدیر اینفو

پایگاه جامع اطلاع رسانی مدیران (مدیر اینفو) ارائه‌دهنده تازه‌ترین رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف، گزارشات، کنفرانس‌ها و ویدئوهای مفید در حوزه مدیریت و کارآفرینی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش