اطلاعات تماس
  • 05131776 093631*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139906294562811379

SSL چیست و راهنمای خرید SSL

کد: 139906294562811379

https://bit.ly/3hGAKup

، (اخبار رسمی): در این متن قصد داریم به معرفی SSL و راهنمای خرید SSL و نکاتی که در این زمینه باید به آن توجه کنیم بپردازیم. در تعریف SSL چیست و راهنمای خرید SSL باید خدمت شما عرض کنیم که ssl که کوتاه شده عبارت Secure Socket Layer است.

SSL چیست و راهنمای خرید SSL
SSL چیست و راهنمای خرید SSL

در این پروتکل کلیه اطلاعات رد و بدل شده بین سرور و کاربران، رمزنگاری شده و امکان استراق سمع و شنود داده ها از بین می رود. برای این که  این ارتباط ایمن را  با استفاده از پروتکل ssl برقرار شود نیاز است که یک گواهینامه ssl برای سایت خود توسط سازمان صادر کننده معتبر دریافت کنیم. بنابراین در این مقاله باید بگوییم که این پروتکل با توجه به نوع گواهینامه ای که قرار است توسط سازمان مربوطه صادر شود می تواند اعتبار و احراز هویت وب سایت ها در آن گنجانده شود . بنابراین کاربران به راحتی می توانند با اطمینان از خدمات سایتی که گواهینامه ssl را دارد استفاده کنند. این امر در نهایت باعث جلب اعتماد بیشتر کاربران و افزایش روز افزون اعتبار سایت می شود.

بیشترین اهمیت گواهینامه ssl را می توان در خرید از فروشگاه های اینترنتی دانست. وقتی که به یک سایت فروشگاهی مراجعه می کنید که دارای گواهینامه ssl است در این صورت خیال شما از این بابت راحت خواهد بود که فروشگاه فروشگاه قانونی است و اگر مشکلی پیش بیاید می توانید به صاحب  آن فروشگاه دسترسی داشته باشید در نتیجه پولی که بابت خرید محصولات یا خدمات سایت می پردازید و یا اطلاعاتی که در سایت رد و بدل می کنید کاملاً محرمانه و به صورت رمزنگاری شده است و توسط هکر ها  قابل رهگیری نبوده و مشکلی پیش نخواهد آمد.

نکاتی  که در زمینه ssl  و راهنمای خرید ssl  که باید به آن توجه کنیم

توجه به برخی نکات کلیدی در زمینه گواهینامه امنیتی SSL   می تواند به شما در خرید گواهینامه ssl مطمئن و امن برای وب سایت شما کمک بسیار زیادی کند.

داشتن گواهینامه SSL در وب سایت  شما فقط به وضعیت شرکت در فضای اینترنت یا انطباق وب سایت با الزامات مرورگرهای مدرن مربوط نمی شود. اگرچه انتخاب توجه به نکات لازم در خصوص گواهینامه SSL  مهمترین مرحله کار در یک پروژه اینترنتی نیست ، اما ارتباط مستقیمی با امنیت زیرساخت های تجاری شما دارد و بنابراین نیاز به توجه کافی  به این موضوع در انجام پروژه های مختلف طراحی سایت به طور جدی حس می شود.  در ادامه به بررسی برخی از نکات کلیدی در مورد SSL  می پردازیم امیدواریم که در تهیه این نوع گواهینامه برای سایت خود این نکات کلیدی برای شما مفید واقع شوند.

کدام گواهینامه SSL را باید انتخاب کنم؟

اولین و مهم ترین نکته در انتخاب SSL این است که شما باید مشخص کنید که کدام گواهینامه ssl برای وب سایت شما مناسب است .

انواع مختلفی از این نوع گواهینامه وجود دارد که با توجه به قیمت و امکاناتی که در اختیار شما قرار می دهند می توانید یکی از آن ها را تهیه کنید.

به عنوان مثال ، اگر فقط می خواهید کاربران وب سایت خود را از هشدارهای سرزده مرورگر در مورد بازدید از یک سایت تایید نشده نجات دهید ، دریافت گواهی ساده DV (اعتبار سنجی دامنه) که در عرض چند دقیقه صورت می گیرد کافی است . اما  اگر از پلتفرم آنلاین خود برای کارهایی که به سطح بالاتری از امنیت اطلاعات شرکت و مشتری نیاز دارند ، استفاده می کنید ، باید به فکر یک  گواهینامه EV (اعتبار سنجی گسترده) باشید . و اگر از  چند آدرس  برای وب سایت یا وب سایت های  شرکتی استفاده می کنید گواهینامه wildcard  و san  برای شما مفید خواهد بود.

آیا الگوریتم های رمزگذاری برای گواهینامه های SSL مختلف متفاوت هستند؟

اگر به ظرافت های فنی عمیق کار الگوریتم های ECC ، RSA یا DSA توجه نکنید  به سختی می توان تفاوت های چشمگیری بین آنها یافت. همه این الگوریتم های رمزگذاری با استانداردهای مدرن امنیت اینترنت مطابقت دارند.

 چگونه یک مرجع صدور گواهینامه ssl  و راهنمای خرید ssl مناسب  را انتخاب کنیم؟

شاید مهم ترین نکته در مورد SSL این نکته باشد که با توجه به این که شرکت های صادر کننده این نوع گواهینامه  رقابت شدیدی بین آن ها وجود دارد بهترین مرجع و شرکت صادر کننده گواهینامه کدام است. این که بتوان تفاوت قابل توجه را بین این شرکت ها تشخیص داد عموماً کاری سخت و پیچیده است. در دنیا شرکت های بین المللی بزرگی مانند Symantec ، Comodo ، RapidSSl و Thawte وجود دارند که خدمات گسترده ای را در این زمینه ارائه می دهند. اما در کشور ما ایران برای تهیه گواهینامه SSL مناسب سایت های زیادی وجود دارند که می توانند این خدمات را به شما ارائه دهند. اما در این بین یکی از بهترین سایت ها و شرکت ها شرکت هاستینگ ایران سرور است که می تواند در زمینه SSL کمک فراوانی به شما کند کافی است که به سایت این شرکت مراجعه کرده و مشاوره لازم را در خصوص نوع گواهینامه ssl که مد نظر شما است را دریافت کنید.

خرید SSL از ایران سرور

همانطور که بالاتر با SSL آشنا شدید، انتخاب یک شرکتی که بتوانید به آن اطمینان کنید و از آن SSL خریداری کنید، اهمیت زیادی دارد. پیشنهاد ما به شما، خرید SSL از ایران سرور را پیشنهاد می کنیم. ایران سرور یکی از وب سایت های ارائه دهنده خدمات هاستینگ و میزبانی وب با بیش از 18 سال سابقه در ارائه این خدمات است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 05131776 093631*****
[نمایش اطلاعات]