کد: 139907134688715276

شما بازاریاب موفقی نیستید!

کد: 139907134688715276

https://bit.ly/314bk4G

، تهران , (اخبار رسمی): مردم معمولا درباره‌ی چالش‌هایشان در شبکه‌های اجتماعی صحبت می‌کنند. شنیدن شبکه های اجتماعی می‌تواند اطلاعات دقیقی از رفتار مصرف‌کننده به شما بدهد.

شما بازاریاب موفقی نیستید!
شما بازاریاب موفقی نیستید!

نیوزباکس یک ابزار شنیدن شبکه های اجتماعی است که همگام با آخرین تحولات صنعت بازاریابی و برندینگ، خدمات به‌روز در اختیار کسب‌وکارهای ایرانی قرار می‌دهد.

تصور کنید می‌خواهید 100 دستگاه یخچال فریزر را به ساکنان قطب جنوب بفروشید. با علم به اینکه آن‌جا همیشه دمای هوا صفر و زیر صفر است و برای نگهداری از مواد غذایی نیازی به یخچال نیست، چگونه با اسکیموها مذاکره می‌کنید و آن‌ها را متقاعد می‌کنید که یخچال‌های شما را بخرند؟ آیا از جادار بودن یخچال می‌گویید یا از قدرت موتور آن حرف می‌زنید یا انواع متنوع آن را نشانشان می‌دهید؟

شاید برای متقاعد کردن یک اسکیمو به خریدن یخچال راه‌های زیادی به ذهنتان برسد، اما چرا باید او را متقاعد کنید، درحالی‌که می‌دانید او به یخچال نیازی ندارد؟

خیلی‌ها فکر می‌کنند که قدرت مذاکره و توانایی متقاعد کردن، دو ویژگی است که اگر یک فرد داشته باشد می‌تواند فروشنده‌ی موفقی باشد. آن‌ها در معیارهای خود یک ویژگی مهم را نادیده می‌گیرند. واقعیت این است که وقتی متوجه نشویم نیاز مخاطبمان چیست، سعی در متقاعد کردن او مانند آب در هاون کوبیدن است! شاید اگر نیاز اسکیموها را شناسایی کنید، دیگر برای فروش، احتیاج زیادی به مهارت مذاکره و متقاعد کردن نداشته باشید.

وقتی از متقاعد کردن صحبت شود، چیزی که اولویت پیدا می‌کند، ترغیب مخاطب به خرید محصول یا خدمات شماست و نیاز مخاطب در اولویت بعدی قرار می‌گیرد. در این موقعیت شاید موفق به فروش شوید، اما به احتمال زیاد موفق به تکرار فروش نخواهید شد و مشتری ثابت و ماندگاری نخواهید داشت. دراین صورت شما براساس یک برنامه‌ی قابل پیش‌بینی، پیش نمی‌روید و بقای کسب‌وکارتان بسته به «مشتریان اتفاقی» است.

فرض کنید که نیاز مردم قطب جنوب را به درستی شناسایی کردید و متوجه شدید که فرش و زیرانداز کالاهایی است که در میان آن‌ها درخواست زیادی دارد. بازار خود را در آنجا ایجاد می‌کنید و هر روز تعداد زیادی مشتری برای خرید به شما مراجعه می‌کنند. یکی پادری نیاز دارد، یکی عاشق قالی دستباف ایرانی است و دیگری موکت می‌خواهد.

شما به تک‌تک مشتری‌ها گوش می‌دهید و بنابه درخواست هرکس، کالای موردنیاز او را تحویلش می‌دهید. بنابراین در فرایند فروش هم «شنیدن» اولویت دارد. هنگامی‌که با مشتریان تعامل می‌کنید و بی‌واسطه آن‌ها را می‌شنوید، می‌توانید نیازشان را کشف کنید و برای برطرف شدن آن‌ها، محصولات و خدمات خود را ارائه دهید. مثلا کسی که می‌گوید من عاشق فرش ایرانی‌ام، احتمالا تزیینی بودن فرش برایش مهم‌تر از کاربردی بودن آن است و شنیدن این اطلاعات می‌تواند سرنخ خوبی به شما بدهد تا برای علاقه‌ی او یک محصول جدید (مثلا تابلوفرش) طراحی کنید. مشتریان کم‌کم شما را به‌عنوان فروشنده‌ای مهربان که به مشتریان توجه می‌کند، می‌شناسند.

حال این مثال را به دنیای واقعی ببرید. می‌توانید شبکه های اجتماعی را یک فروشگاه بزرگ درنظر بگیرید که کاربران مختلف در آن درخواست‌ها، دغدغه‌ها و نیازهایشان را مطرح می‌کنند و شما، آن فروشنده‌ی مهربان باشید که مشتریان را می‌شنود و با توجه به دغدغه‌ها و درخواست‌های آن‌ها، چیزی بیشتر از یک تجربه‌ی خرید به آن‌ها هدیه می‌دهد. دراین‌صورت شما از ترفند «شنیدن شبکه های اجتماعی» استفاده کرده‌اید. شنیدن شبکه های اجتماعی مهم‌ترین مزیت بازاریابان موفق امروز دنیاست که باعث شده‌است آن‌ها همواره یک قدم از مشتریان جلوتر باشند.

شنیدن شبکه های اجتماعی

شنیدن شبکه های اجتماعی، یعنی پیدا کردن آنچه در مورد برند، کسب‌وکار، محصولات و تیم شما در شبکه های اجتماعی گفته می‌شود و گرفتن تصمیمات هوشمندانه براساس آن‌. شنیدن شبکه های اجتماعی می‌تواند یکی از مهمترین ابزارها برای جمع‌آوری اطلاعات از مشتریان باشد و به شما این امکان را بدهد تا از آن در پیداکردن سرنخ‌های فروش، افزایش تعامل و ارتباط با مشتریان فعلی، پیداکردن نیازهای جدید بازار، پیش‌بینی رفتار مشتریان و پایش احساسات عمومی درباره‌ی برندتان استفاده کنید.

شما می‌توانید با پایش نام محصولات و خدماتتان، صدای مشتریان ناراضی را بشنوید، انتطاراتشان را خیلی سریع برآورده کنید و آن‌ها را به مشتری راضی و وفادار تبدیل کنید. همچنین می‌توانید پست‌ها یا کامنت‌های مشتریان بالقوه‌ای را که به خدمت یا محصول شما نیاز دارند ببینید و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و نیاز آن‌ها را برطرف کنید. بدین‌ترتیب نیاز بازار را شناسایی و متناسب با آن محصول خود را ارائه می‌کنید.

مردم معمولا درباره‌ی چالش‌هایشان در شبکه‌های اجتماعی صحبت می‌کنند. شنیدن شبکه های اجتماعی می‌تواند اطلاعات دقیقی از رفتار مصرف‌کننده به شما بدهد. اگر هدف شما دستیابی به گروهی از مشتریان وفادار است، راه رسیدن به قلب آن‌ها از شناخت بیشتر، شنیدن صدایشان و تعامل با آن‌ها می‌گذرد.

نیوزباکس یک ابزار شنیدن شبکه های اجتماعی است که همگام با آخرین تحولات صنعت بازاریابی و برندینگ، خدمات به‌روز در اختیار کسب‌وکارهای ایرانی قرار می‌دهد. اگر شما هم می‌خواهید کار با ابزار شنیدن شبکه های اجتماعی را تجربه کنید، می‌توانید با کلیک بر لینک زیر، در نیوزباکس ثبت‌نام و به‌مدت 2 هفته به‌صورت رایگان استفاده کنید. پس فرصت را از دست ندهید و همین حالا به جدیدترین ابزار دنیای دیجیتال‌مارکتینگ مسلح شوید.

به اینجا مراجعه کنید و رایگان استفاده کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نیوزباکس

نیوزباکس ابزار شنیدن شبکه های اجتماعی است. با نیوزباکس می‌توانید تمام پست‌ها و توییت‌هایی که در آنها نام سازمان، برند، محصولات و خدمات شما آمده را هر روز دریافت کنید. با کمک نیوزباکس صدای مشتریان ناراضی را می‌شنوید و با پاسخ به‌موقع، علاوه‌بر حافظت از برندتان، مشتریان را به مشتری وفادار تبدیل می‌کنید. همچنین می‌توانید صدای کاربرانی که به خدمات شما نیاز دارند را بشنوید و به سرنخ فروش تبدیل کنید.

منتشر شده در سرویس:

تبلیغات و روابط عمومی