اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139908174735415401

پمپ اسید چیست و چه میکند

کد: 139908174735415401

https://bit.ly/3kx6Pqe

، تهران , (اخبار رسمی): پمپ اسیدی دسته ای از پمپ های سانتریفیوژ است که برای انتقال مواد اسیدی ، بازی و یا شیمیایی استفاده می‌شود . برای آشنایی بیشتر با آن تا پایان مقاله با ما همراه باشید

پمپ اسید چیست و چه میکند
نمایندگی رسمی فروش پمپ اسید ساخت شرکت شیمی پمپ ایران

پمپ دیافراگمی نسبت به پمپ های اسیدی معمول توان مکشی بالاتری دارند.نیازی به مکانیکال سیل ندارند و ضدانفجار می باشند و شامل پمپ دیافراگمی بادی، پمپ دیافراگمی دستی و پمپ دیافراگمی الکتریکی می باشند.

پمپ اسید یکی از دسته پمپ های Centrifuge است و گروه صنعتی درویش ، تامین کننده و نمایندگی رسمی فروش پمپ های سانتریفیوژ مقاوم در برابر خوردگی یا همان ( پمپ ضد اسید ) است که برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان بسیار مناسب طراحی شده است . این پمپ برای مشاغل صنایع معدنی ، شیرابه و فلزات فرآوری می کند. پمپهای ما برای انتقال طیف گسترده ای از مواد شیمیایی خورنده شامل اسیدها و دوغابهای اسیدی و همچنین تهیه پمپهای شیمیایی مقاوم در برابر خوردگی و پمپهای سانتریفیوژ عمودی مقاوم در برابر اسید و خوردگی هستند.

ما طیف وسیعی از پمپهای شیمیایی و پمپهای اسیدی جدید درایو مگ (مگنتی) را تولید و عرضه میکنیم که با راندمان بالا اما به صرفه اقتصادی طراحی شده اند.

کلیه قطعات مرطوب شونده پمپ مانند پروانه ها از پلاستیک های پیشرفته و گرمانرم برای حداکثر مقاومت در برابر خوردگی ساخته می شوند. فضای داخلی پمپ با پلاستیک و همچنین از نظر مقاومت در برابر مقاومت شیمیایی برتر است.

این پمپ ها معمولا به دو دسته اصلی پمپ اسیدی از جنس پلی پروپیلن و پمپ استیل تقسیم می‌شود .

پمپ های اسید برای پمپاژ ، گردش مجدد و مخلوط کردن مایعات در صنایع مانند:

آبکاری

دارویی

رنگ موها و رنگ

ترشی استیل

معدن و فرآوری فولاد

انتقال مایع خورنده

تخلیه مخزن به مخزن

بارگیری کامیون ها

تخلیه اتومبیل های ریلی

آبکاری فلزی

انواع مواد شیمیایی قابل پمپ توسط این پمپ شامل موارد زیر می شود:

پمپاژ سولفوریک

پمپاژ نیتریک

پمپاژ هیدروفلوریک

پمپاژ حلال

پمپاژ آمونیاک

پمپ شستشوی شیمیایی

پمپاژ محلول اسید

پمپاژ کلرید

پمپاژ مخلوط اسیدی و قلیایی

پمپاژ حمام آبکاری (کروم و غیره)

پمپاژ اسید سولفوریک

بیشترین ماده شیمیایی مورد استفاده در صنعت ، اسید سولفوریک تقریباً در هر بخش بازار در جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

شیمیایی

سولفوریک اسید تهاجمی است ، که در غلظت های مختلفی از تولید کنندگان مواد شیمیایی موجود است ، یا در جایی که مقدار زیادی مورد استفاده قرار گیرد ، ممکن است این اسید در محل تولید شود. بسته به غلظت ، سولفوریک دارای یک SG از ۱-۲ است. این ماده شیمیایی می تواند به صورت واضح یا ابری باشد و بسیار پایدار و قابل اشتعال نیست.

پمپ دیافراگمی

یکی دیگر از انواع پمپهای انتقال اسید ، پمپ های دیافراگمی هستند . این پمپ ها نسبت به پمپ های اسیدی معمول توان مکشی بالاتری دارند . نیازی به مکانیکال سیل ندارند و ضد انفجار می باشند .  انواع پمپ دیافراگمی شامل پمپ دیافراگمی بادی، پمپ دیافراگمی دستی و پمپ دیافراگمی الکتریکی هستند.

پمپاژ اسید سولفوریک

بیشترین ماده شیمیایی مورد استفاده در صنعت ، اسید سولفوریک تقریباً در هر بخش بازار در جهان مورد استفاده قرار می گیرد. در صنایعی که در آن از اسید سولفوریک استفاده می‌شود معمولا از پمپ ضد اسید استیل استفاده می‌شود

مصارف شیمیایی

سولفوریک اسید تهاجمی است ، که در غلظت های مختلفی از تولید کنندگان مواد شیمیایی موجود است ، یا در جایی که مقدار زیادی مورد استفاده قرار گیرد ، ممکن است این اسید در محل تولید شود. بسته به غلظت ، سولفوریک دارای یک SG از 1-2 است. این ماده شیمیایی می تواند به صورت واضح یا ابری باشد و بسیار پایدار و قابل اشتعال نیست.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه صنعتی درویش

گروه صنعتی درویش با سابقه ای بیش از 50 سال در حوزه صنعت و ماشین آلات صنعتی کشور آماده مشاوره ، خدمت رسانی و تامین ماشین آلات صنعتی می باشد . این خدمات شامل گروه های کالایی گیربکس ، الکتروموتور و انواع پمپ می باشد

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | علم و آموزش