اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139908244749415510

ضد آفتاب مخصوص پوست خشک چه ویژگی باید داشته باشد

کد: 139908244749415510

https://bit.ly/36G9RDC

، (اخبار رسمی): خشکی پوست یکی از مشکلاتی است که در هر سنی ممکن است رخ می‌دهد. این مشکل خیلی هم جدی و مهم نیست. ولی نباید آن را نادیده گرفت زیرا می تواند باعث مشکلات جدی برای افراد که دچار پوست خشک هستند شود.

ضد آفتاب مخصوص پوست خشک چه ویژگی باید داشته باشند.
راهنمای ضد آفتاب مناسب پوست های خشک

کسانی که پوست خشکی دارند احساس زبری و گاهی درد و خارش را تجربه می کنند . پوست خشک ظاهری بی آب، پوسته پوسته، تحریک شده و ملتهب دارد، البته ممکن است در حالت شدیدتر پوست دچار قرمزی و خارش شدید شود

خشکی پوست یکی از مشکلاتی است که در هر سنی ممکن است رخ دهد. این مشکل خیلی هم جدی و مهم نیست . ولی نباید آن را نادیده گرفت زیرا می تواند باعث مشکلات جدی برای افراد که دچار پوست خشک هستند شود.

علائم و نشانه های پوست خشک چیست :

کسانی که پوست خشکی دارند احساس زبری و گاهی درد و خارش را تجربه می کنند . پوست خشک ظاهری بی آب،

پوسته پوسته، تحریک شده و ملتهب دارد، البته ممکن است در حالت شدیدتر پوست دچار قرمزی و خارش شدید شود که

نتیجه آن ایجاد ترک های عمیق روی پوست خواهد بود که بعضاً به خونریزی هم منجر می شود. در ادامه شما را با ویژگی های ضد آفتاب پوست خشک و حساس آشنا می کنیم

راهکارهای درمان خشکی پوست

  • کاهش دادن زمان دوش گرفتن
  • استفاده مداوم از مرطوب کننده
  •  خودداری از مالیدن و خاراندن
  •  استفاده از ضدآفتاب مناسب

کرم ضد آفتاب چیست و چه کمکی با ما می کند.

ما در انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست خشک باید با انواع ضد آفتاب ها آشنا بشیم و بدانیم که ضد آفتاب ها چه کاری انجام می دهند.

شاید فکر کنید که کاملا می دانید که کرم ضد آفتاب چیست، اما خیلی از ما 100 درصد نمی دانیم که : کرم ضد آفتاب چیست؟ دارای چه محتواهایی است؟ اصطلاحات رایج مرتبط با کرم ضد آفتاب جه معنایی می دهند؟ مثل : spf ، oil free ، uvb و …

کرم ضد آفتاب همانطور که همه ما می دانیم نقش محافظت از پوست ما در برابر آفتاب را دارد.

حالا به فاکتور های اصلی یک کرم ضد آفتاب می پردازیم.

Spf در کرم ضد آفتاب چیست 
اس پی اف، به فاکتوری در کرم ضد آفتاب می گویند که نقش معیار محافظت پوست، در برابر آفتاب را دارد. ترجیحا هرچه مقدار spf بیشتر یاشد، مقاومت پوست ما هم در برابر آفتاب بیشتر میشود. اما این به این معنا نیست که حتما باید از ضد آفتاب هایی استفاده کنیم که مقدار spf زیادی دارد.

برای مثال : فردی که از ضد آفتاب استفاده نکند حدودا 10 دقیقه زیر نور آفتاپ پوستش مقاومت دارد و بعد از آن پوست تیره شده و دچار سوختگی می شود. یک دستور العمل برای این که بتوان فهمید کرم ضد آفتابی با spf مثلا n %چه میزان ما را از اشعه نور خورشید در امان نگه می دارد، وجود دارد: {میزان spf ضرب در 10 دقیقه }.

از همین رو اگر ضد آفتابی که spf 50 داشته باشد، درواقع 500 دقیقه یا 8 ساعت و 30 دقیقه شما را را در برابر نور آفتاب محافظت میکند.

Uvb و Uva چیست  :
نور خورشیدی که به سمت ما تابیده می شود، دارای اشعه های زیادی است که از مهمترین آنها می شود به uvb و uva اشاره کرد.این 2 اشعه، هر دو برای برای پوست بدنمان مضر هستند و باعث سرطان هم میشوند.

uvb باعث آفتاب سوختگی هم می شود. اما uva باعث ایجاد چین و چروک و پیری در ما میشود. همینجا توصیه میکنیم که برای داشتن بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست خشک بهتر است از محصولاتی استفاده کنید که محتویاتی داشته باشد که در برابر اشعه های مضر خورشید مقاوم باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی