اطلاعات تماس
 • 021664*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139909214802015461

10 نکته برای ورود به بازار کار حسابداری ایران

بازارکاری حسابداری؛ هر آنچه برای حسابدار شدن باید بدانید !

کد: 139909214802015461

https://bit.ly/2IFWzim

، (اخبار رسمی): مساله جالب در مورد رشته حسابداری این است که بدون توجه به شرایط اقتصادی و کاری کشور، تقریبا همواره نیاز به این رشته در کشور حس می شود. یکی از دلایلی که حجم بالایی از دانشجویان به سمت حسابداری می روند هم همین است. در ادامه به نکات مهم بازار کار حسابداری در ایران سایر کشورهای دنیا خواهیم پرداخت

بازارکاری حسابداری؛ هر آنچه برای حسابدار شدن باید بدانید !
بازار کار حسابداری npshop.net

حسابداری به طور کلی به ” پروسه ثبت اتفاقات مالی و تراکنش های پولی یک سیستم طبق یک سری استانداردهای خاص که یک گزارش جامع مالی را منجر می شود ” گفته می شود. این گزارشات به مدیران مالی و تصمیم گیران کمک می کند تا مسیر سازمان را بهتر برنامه ریزی کنند. این پروسه و استاندارد ها صرفا محدود به نرم افزارها نیست؛ در واقع نوعی تخصص است که فقط یک حسابدار می تواند از پس آن بر بیاید و با سرعت و دقت بالایی این گزارشات را تهیه کند.

حسابداری را می توان یک شغل پول ساز نامید. شغل پول ساز یعنی در واقع حسابداران، چیزی بسیار بیشتر از آنچه که در هر سازمانی به کارمندان پرداخت می شود را کسب می کنند.

این شغل نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا شغلی با درآمد بالاست که در کنار پول و مزایای خوب، دارای مسئولیت ها و سختی های بسیاری هم می باشد. پس اگر به این کار علاقه دارید، پشتکار دارید، شخص مسئولیت پذیری هستید و از همه مهم تر، شخص ثابت قدم و ماندگاری هستید، این رشته را حتما انتخاب کنید. اگر تمام تمرکز خود را روی آن بگذارید، آینده ی روشنی در بازار کار حسابداری خواهید داشت.

برای ورود به بازار کار حسابداری چه کنیم؟

پول بسیار مناسب در رشته ی پر طرفدار حسابداری باعث شده تا بسیاری از فارغ التحصیلان رشته های دیگر هم به سمت آن کشیده شوند، پس بسیار مهم است که در این بازار کار رقابتی، گلیم خود را از آب بیرون بکشید. مهمترین نکته در هر شغلی، هم نشینی با متخصصین آن رشته و ایجاد شبکه و ارتباط با آنها می باشد. اگر از ابتدای کار با یک مدیر مالی خوب آشنا شوید، مقدار زیادی از راه را رفته اید. پس پیش از هر چیز حتما به ایجاد ارتباطات اهمیت دهید. ساده ترین روش آن هم استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین است که برای همین کار راه اندازی شده. 

مثالی هست به این عنوان که :

” هر کاری که می کنید، بهترین آن باشید؛ در این صورت بیکار نخواهید بود و بیشترین پول از آن شغل را دریافت خواهید کرد.” 

در رشته ی پول ساز حسابداری، خیلی مهم است که از ابتدای راه، چشم انداز خود را درست ترسیم کنید و اگر از مثلث استاد و رابط ، تلاش و پشتکار، علم و دانش بهره مند باشید، در زمانی بسیار سریع رشد خواهید کرد.

در مورد ارتباطات صحبت کردیم، همچنین علاقه و پشتکاری که در این شغل لازم است را باید در خود جستجو کنید. اما برای ضلع سوم این مثلث یعنی دانش، علاوه بر لزوم علم اندوزی در دانشگاه ها و مراکز آموزشی، از وبسایت های آموزشی نیز می توان استفاده کرد. یکی از این وبسایت ها، نوین پندار(npshop.net) است که در این حوزه دوره های مختلفی را تولید کرده که در وبسایت میتونید مشاهده کنید.

انواع دسته بندی های شغل حسابداری و زیر شاخه های این رشته

به طور کلی می توان شغل حسابداری را به این زیر عناوین تقسیم کرد تا با توجه به علاقه و مسیر هر فرد، آن گزینه انتخاب شود:

 • کمک حسابدارها
 • حسابدارهای تمام وقت
 • حسابدارهای پاره وقت
 • سرپرست حسابداری
 • مدیریت مالی
 • حسابدار مستقل
 • شرکت خدمات مالی و حسابداری
 • مشاوره مالیاتی
 • خدمات مالیاتی ( اجرا )
 • کنترل داخلی واحد حسابداری
 • وکیل مالیاتی
 • مدرس حسابداری

تمام این موارد مستلزم وجود ابزاری است که بتواند علم و دانش را پیاده سازی کند و هر مرحله را به خوبی پشت سر بگذارد. امروز تقریبا هیچ جایی نیست که از نرم افزارهای حسابداری استفاده نکنند. این ابزارهای تکنولوژیک می توانند با افزایش سرعت و از بین بردن امور تکراری، انجام وظایف حسابداری را بسیار ساده کنند.

نرم افزار حسابداری میم با ارائه ی ۳ نسخه متفاوت در قالب نسخه پایه نرم افزار حسابداری میم ( برای کاربران محدود و شرکت های کوچک و یا آغاز کار با نرم افزارهای حسابداری برای آماتورها ) ، نرم افزار حسابداری میم نسخه متوسط ( برای شرکت های با اندازه متوسط و کاربران معمولی ) و نرم افزار حسابداری میم نسخه پیشرفته ( برای کاربران و امکانات بیشتر در شرکت ها بزرگ و حرفه ای ) تمام نیاز های حسابداری را در این نرم افزار مرتفع کرده است.

کسب درامد و استخدام حسابداری

بر خلاف تصورات، در رشته حسابداری شما می توانید به کار در یک شرکت قناعت نکنید و اگر قرار نیست پروژه های مختلف برای خود بگیرید و زمان آزاد تری دارید، یک کسب و کار را در حوزه حسابداری راه اندازی کنید. کسب درآمد در این رشته انواع مختلفی دارد که به همه نوع نیاز افراد پاسخ می دهد. اما برای استخدام شدن به عنوان یک حسابدار، لازم است تا بعد از طی مثلث حسابداری که پیش تر اشاره کردیم، در آگهی های حسابداری در سایت های کاریابی جستجو کنید.(پیشنهاد میکنیم فرصت های شغلی موجود برای حسابداری در سایت جابینجا رو ببینید) نقطه آغاز در مسیر معمول و رایج حسابداری همینجاست. با توجه به تغییر قوانین و رویه ها به طور مداوم، برای پیشرفت در این رشته لازم است تا همواره اطلاعات خود را به روز نگه دارید چرا که؛ حرفه ای شدن از این مسیر می گذرد. اما پیش از هر چیز حتما برخی نکات را مورد توجه قرار دهید…

💡نکات مهم در حوزه حسابداری

چند نکته ساده ولی کلیدی در هر زمینه وجود دارد که برای موفقیت در آن رشته لازم است. این موارد در خصوص رشته حسابداری با رقابت شدیدی که در آن وجود دارد اهمیت بیشتری دارد ؛ نکاتی مثل:

 • هدف گذاری صحیح متناسب با ظرفیت های هر فرد و بازار کار
 • نا امید نشدن و پشتکار فوق العاده
 • نظم کامل و دقیق فکری و همچنین کاری در حسابداری
 • حرفه ای بودن و افزایش مداوم اطلاعات
 • ریسک پذیر بودن و قدم های محکم و بلند برداشتن
 • عدم مقایسه های غیر هوشمندانه و غیر سازنده با افراد دیگر
 • و نکته آخر به قول یکی از بزرگان ورزشی : تمرین، تمرین و تمرین

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
 • 021664*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار