اطلاعات تماس
  • 021664*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139910044831015461

کاربردی ترین نرم افزارهای مهندسی عمران

کد: 139910044831015461

https://bit.ly/2N05tcq

، (اخبار رسمی): در این مقاله قصد داریم تا برای مهندسین عمران و معماری، پرکاربرد ترین نرم افزارهای مهندسی عمران را شرح دهیم تا آنها نیاز نرم افزاری خود را بشناسند:

کاربردی ترین نرم افزارهای مهندسی عمران
کاربردی ترین نرم افزارهای مهندسی عمران

نرم افزار اتوکد Autocad

نرم افزار اتوکد که محصول شرکت اتودسک و یکی از معتبرترین برنامه های عمرانی است، برای نقشه کشی های فنی و صنعتی در ساختمان سازی به کار می رود. این نرم افزار یک جایگزین کامل برای رسم دستی و میزهای کاری شلوغ است. مهندسان عمران با در اختیار داشتن فضاهای دو بعدی و سه بعدی در Autocad می توانند جای هر المان را روی پلان مشخص کنند و رسم فنی را به دقت و البته به سادگی انجام دهند.

نرم افزار ETABS

برنامه قدرتمند ETABS ( ایتبز یا ایتبس ) مخصوص تحلیل و طراحی سازه و ساختمان است. مهندسان عمران می توانند در فضایی دو و سه بعدی به رسم ساختمان بپردازند و تمام جزئیات فنی از نوع مصالح تا ابعاد هر قسمت را در آن دخیل کنند. در نهایت استحکام سازه را با ETABS سنجیده و خروجی می گیرند. ایتبس را می توان یکی از معتبر ترین نرم افزارهای عمران است که کمتر مهندس ساختمانی آن را نمیشناسد. با ایتبس می توان خیلی ساده سازه های بتنی و فولادی را تحلیل کرد و در مقابل زلزله آنها را بررسی کرد.

نرم افزار لومیون Lumion

یکی از اصلی ترین و مهم ترین نرم افزارهای رشته های مهندسی عمران، معماری و شهرسازی را می توان نرم افزار لومیون نامید. Lumion قدرتمندترین نرم افزار برای مدلسازی و رندرگیری مدل ها است که خروجی های مختلفی را می توان در آن استفاده کرد. برای افزایش سرعت و دقت رندرگیری ها امروز آموزش نرم افزار لومیون از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در حال حاضر در تمام دنیا از لومیون برای رندرگیری سازه های مدل سازی شده استفاده می شود که امکان افزودن جزئیات بسیار متنوعی را در خود دارد.

نرم افزار SAP (سپ)

نرم افزار تخصصی طراحی، تجزیه و تحلیل سازه ها که مدل سازی خود را بر پایه اطلاعات کاملی از خرپاها، فونداسیون، تیرچه، پله، قاب و … اجرا میکند. نرم افزار SAP 2000 بصورت خودکار اتصالات را بررسی و تحلیل می کند تا همواره یکی از مهمترین نرم افزار های عمرانی شناخته شود.

نرم افزار راینو Rhino

نرم افزار راینو هم برنامه ای کاربردی میان رشته برای مهندسین عمران و معماری است که برای مدل سازی سه بعدی به کار می رود. Rhino می تواند اطلاعات و دیتای خام را کاملا تجزیه و تحلیل کند. استفاده از راینو قدمت بالایی دارد و نرم افزار rhino جزو یکی از سیستم های قدیمی مدل سازی عمرانی به حساب می آید.

نرم افزار رویت Revit

به جرئت میتوان گفت مدلسازی اطلاعات خام یکی از مهمترین علوم حال حاضر دنیا در تمام رشته های مهندسی است. نرم افزار Revit شکل گرفت تا در حوزه ی عمران و ساختمان این نیاز مرتفع شود و تمام اطلاعات بر پایه اصول صحیح مهندسی عمران مدل سازی گردند. نرم افزار رویت یکی از قدرتمند ترین سیستم های مدل سازی ساختمان با جزئیات مختلف است که برای رشته های عمران، معماری و شهرسازی بسیار کاربرد دارد. به همین دلیل استفاده از نرم افزار revit یکی از اصلی ترین ارکان این رشته های مهندسی است.

نرم افزار SAFE (سیف)

نرم افزار SAFE برای طراحی کف ها، زیربنا و فونداسیون ها کاربرد دارد. تحلیل شناژ و Post tention ها به همراه کفپوش های بتنی با المان های بصری و محاسبات کامل در این نرم افزار انجام می شود و سیف را میتوان بهترین نرم افزار برای مدل سازی کف و پی سازه ها برشمرد. با توجه به لزوم بهره گیری از این سیستم در مهندسی عمران، آموزش نرم افزار SAFE به تازگی رونق گرفته است.

سایر نرم افزار های عمرانی

در حوزه نرم افزارهای عمرانی، سیستم های تحلیل سازه ای مثل ETABS – Teckla Structures – STAAD Pro  و چنین نرم افزارهایی حرف اول را می زنند. برای مدیریت پروژه ها Primavera و MS Project پر کاربردترین برنامه ها هستند و در زمینه رندرینگ که بیشتر در رشته های معماری و شهرسازی کاربرد دارد، Lumion و Revit نرم افزارهای پیشنهادی می باشند. برای محاسبات ریاضی هم نرم افزار Math Cad مت کد را میتوان توصیه نمود. تمام این نرم افزارها به همراه سایر سیستم های کاربردی مهندسی عمران را می توانید در پکیج نرم افزارهای مهندسی عمران و معماری در قدیمی ترین سایت این حوزه و با قیمتی بسیار ارزان تهیه کنید.

سخن پایانی

استفاده از نرم افزارهای مرتبط در تمامی رشته ها تحولی عظیم در ارتباطات انسان گذاشته و حالا دیگر هیچ پروژه عمرانی نیست که نتوان آن را با نرم افزارها مدل سازی و تحلیل کرد. این بهره مندی از نرم افزارها مستلزم آموزش صحیح آنهاست که نوین پندار به عنوان قدیمی ترین مرجع آموزش غیر حضوری نرم افزارهای مهندسی در ایران، امکانی را فراهم کرده است تا هنر جویان از راه دور بتوانند از بهترین اساتید و مدرسین رشته های عمرانی، دانش بیاموزند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021664*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید