اطلاعات تماس
  • 093935*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139912054931416075

قیمت ورمی کمپوست

ورمی کمپوست

کد: 139912054931416075

https://bit.ly/2MDXWAe

، (اخبار رسمی): همان طور که می‌دانید ورمی کمپوست از محصولات مورد استفاده در تولید انواع گیاهان است. در تولید این محصول اگر استانداردها رعایت شود آن را به یک نهاده بسیار با ارزش تبدیل خواهد کرد. قیمت ورمی کمپوست با توجه به نحوه بسته بندی متفاوت است.

ورمی کمپوست
ورمی کمپوست

قیمت ورمی کمپوست

از نظر قیمت ورمی کمپوست نسبت به کودهای دیگر به صرفه‌تر است. و از نظر عناصر میکرو و ماکرو تا حدود زیادی غنی است. خوب است علاوه بر کود گاوی از دیگر پسماندهای غذایی در بستر کرم خاکی استفاده شود. کود ورمی کمپوست تا حدودی نیاز گیاه مد نظر شما را برآورده کرده و خاک را حاصلخیزتر می‌کند.

همانطور که می‌دانید ورمی کمپوست از محصولات مورد استفاده در تولید انواع گیاهان است. در تولید این محصول اگر استانداردها رعایت شود آن را به یک نهاده بسیار با ارزش تبدیل خواهد کرد. قیمت ورمی کمپوست با توجه به نحوه بسته بندی متفاوت است. این محصول به صورت بسته بندی با قیمت مناسب در اکثر فروشگاه ها به فروش می‌رسد.  قیمت خاک کمپوست کیلویی ۲۰۰ تا ۵۰۰ تومان موجود است.

کود و کرم ورمی کمپوست چیست؟

ورمی‌کمپوست متشکل از ورمی (نوعی کرم خاکی) و کمپوست (کود آلی) است که از فعالیت کرم خاکی حاصل می‌گردد. ورمی کمپوست از کرم‌های خاکی و کود آلی قابل جذب خاک است. این کرمها برای بافت خاک بسیار مفید هستند. کود ورمی‌کمپوست حاصل فعالیت بیولوژیک نوعی کرم خاکی با نام علمی EiseniaFoetida است. این جانور با تغذیه از مواد آلی موجود در طبیعت آن را به کود آلی مغذی تبدیل کرده، به گونه‌ای که در حال حاضر این کود به عنوان یکی از غنی‌ترین کودهای آلی بیولوژیک شناخته شده در دنیا است. خاک ورمی کمپوست خاکی‌ست که اصلاح کننده خاک‌های نمکی و آهکی می‌باشد و این خاک سرشار از تخم کرم خاکی مناسب برای زمینهای کشاورزی است. خاک ورمی کمپوست قهوه ای تیره رنگ است  قیمت ورمی کمپوست برای تولید این نوع کود، کمی بالاتر از قیمت ورمی کمپوست خاک سبز است.

بیش از ۲۷۰۰ نوع کرم خاکی در طبیعت وجود دارد، این کرم‌ها با کاوش خاک و تغذیه عناصر موجود در خاک و آمیختن آن با آنزیم‌های موجود در بدن خود، خاک را تازه می‌کنند و قدرت باروری آن را افزایش می‌دهند. همچنین به دلیل جابجایی مداوم در خاک، با ایجاد سوراخ های زیاد، راه نفوذ اکسیژن به خاک را آسان می‌کنند.

کلمه ورمی (Verms) از لغت لاتین ورم (Vermis) گرفته شده که به معنی کرم است. تولید کود ورمی کمپوست فرایندی نیمه هوازی است، (حدود هشتاد درصد رطوبت) که توسط گونه‌ای خاص از کرم‌ها، قارچ‌ها، باکتری‌ها، و اکتینومیست‌ها انجام می‌شود، همچنین مواد حاصل از بستر رشد کرم بوده که پس از دفع مواد زائد از سیستم گوارشی کرم در محیط باقی می‌ماند، ورمی کمپوست، مجموعه‌ای از فضولات کرم به همراه مواد آلی تجزیه شده و نیز اجساد کرم‌هاست که برای گیاه ارزش غذایی فراوانی دارد. تولید ورمی‌کمپوست، تغذیه کرم‌های قرمز حلقوی بارانی به نام Eisenia Foetida از مواد آلی پسماندهای آشپزخانه هستند و محصول این فرایند کود آلی است که یکی از غنی‌ترین کودهای شناخته شده در دنیا است. که قیمت ورمی کپوست آن به نسبت کاربدش بسیار مناسب است.

ورمی کمپوست زباله شهرداری

کمپوست زباله شهرداری که به وسیله زباله‌های شهرداری تبدیل و تولید می‌شود، مشابه کود گاوی بوده و فقط از نظر محتوی بستر متفاوت است. کود گاوی با توجه به غنی بودن از نظر عناصر ماکرو بافت کودی، بستر فشرده‌ای نسبت به کمپوست زباله شهرداری تشکیل می‌دهد و تکثیر و تولید نوزادان فوق العاده زیاد بوده و رشد و بلوغ کرم‌ها به تدریج صورت می‌گیرد و مهاجرت آن‌ها به بستر جدید نیز به آرامی انجام می‌شود. در صورتی که در بستر کمپوست زباله شهرداری درست برعکس آن است و افزایش جمعیت تدریجی، رشد بالینی کرم‌ها سریع، مهاجرت و تولید کود نیز سریع جواب می‌دهد.

ورمی کمپوست خانگی

تولید کود با ورمی کمپوست خانگی معمولا به دو طریق انجام می‌گیرد:

۱- در فضای باز مثل باغچه منزل

۲- در محفظه هایی مثل سطل آشپزخانه

نحوه خرید ورمی کمپوست

شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری، یعنی از طریق اینترنت و سفارش آنلاین مقدار مورد نظر ورمی کمپوست را تهیه کنید. به طور خلاصه کود ورمی کمپوست نوعی کود سبز است که از مواد زاید آلی به کمک ارگانیسم‌های مفید تهیه می‌شود که دارای عناصر مغذی لازم و کافی برای تولید محصول مناسب و سالم است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 093935*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی