اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13991210493839207

پارامترهای مهم یک نرم افزار

چرا باید حتما از نرم افزار آنتی ویروس استفاده کنیم؟

کد: 13991210493839207

https://bit.ly/3stKXAm

، تهران , (اخبار رسمی): سرعت به‌روزرسانی آنتی‌ویروس‌ها خیلی سریع‌تر است و امکان دارد یک ویروس امروز نوشته شود و کامپیوتر شما دو روز بعد این ویروس را بگیرد و ‌اگر آنتی‌ویروس سریع‌تر به‌روزرسانی شود، سریع‌تر آن ویروس را شناسایی می‌کند. آنتی‌ویروس باید به‌روز رسانی و آپدیت شود، تا کامپیوترتان آلوده نشود.

چرا باید حتما از نرم افزار آنتی ویروس استفاده کنیم؟
یکی از پارامترهای مهم در انتخاب نرم‌افزار پشتیبانی به‌موقع و مناسب می‌باشد.

کار بدافزار این است که روی کامپیوتر شما، کاری که دوست ندارید را انجام دهد. این کار می‌تواند اتصال به یک سرور باشد، یا استفاده از قدرت پردازشی سیستم شما برای ماین کردن، می‌تواند فایل‌های کامپیوتر شما رمزنگاری کند و از شما پول بگیرد، می‌تواند روی  صفحه کامپیوتر شما تبلیغی نمایش دهد.

رایج‌ترین نوع بدافزارها، ویروس‌ها هستند:

کار آنها دقیقا مثل یک ویروس بیولوژیکی است، مثل ویروس کرونا که  به یه فایل سالم می‌چسبند و به واسطه رشد آن، رشد کرده و مدام سعی می‌کنند خود را تکثیر کنند تا جایی که کامپیوتر دچار مشکل شود. دسته دوم کرم‌ها worm  هستند، کرم‌ها شباهت زیادی به ویروس‌ها دارند، آنها از هر طریقی از جمه اینترنت انتقال پیدا می‌کنند و تفاوت اصلیشان با ویروس این است که ویروس‌ها در یه فایل نهفته هستند و تا زمانی که فایل اجرا نشود، خودبه‌خود کار نمی‌کنند، اما کرم‌ها به این کار نیازی ندارند و به‌صورت خودکار به فعالیت می‌پردازد.

آنها از هر طریقی از جمله اینترنت انتقال پیدا می‌کنند و تفاوت اصلیشان با ویروس در این است که نیاز به چسبیدن به فایل ندارند و به صورت خودکار اجرا می‌شوند. دسته دیگری از بدافزارها مانند تروجان‌ها و باج‌افزارها نیز وجود دارند نحوه فعالیت هرکدام متفاوت است.

لزوم استفاده از آنتی‌ویروس:

مایکروسافت از ویندوز ۷ به بعد به مرور آنتی‌ویروس خود را گسترش داد و در حال حاضر آنتی‌ویروسی که روی ویندوز ۱۰ نصب است، سطح قابل قبولی از امنیت را دارد، اما پیشنهاد می‌شود که حتما یک آنتی‌ویروس خوب و به‌روز نصب داشته باشید، زیرا اگرچه آنتی‌ویروس پایه اصلی را نصب کردید، اما هر روز ویروس جدیدی ساخته می‌شود و زمانی که آنتی‌ویروس به‌روزرسانی شود، یاد می‌گیرد که با ویروس‌های جدید مقابله کند.

با وجود آنتی‌ویروس‌های ویندوز، خریدن آنها چه نیازی دارد:

هرشرکتی که آنتی‌ویروس تولید می‌کند، برای رقابت محصولش با شرکت‌های دیگر سعی می‌کند سریع‌تر ویروس‌ها را شناسایی کند. به همین دلیل اگرچه ویندوز هر چند وقت یک بار آپدیت می‌دهد، در مقابل شرکت‌های آنتی‌ویروس در روز چندین بار آپدیت می‌دهند.

سرعت به‌روزرسانی آنتی‌ویروس‌ها خیلی سریع‌تر است و امکان دارد یک ویروس امروز نوشته شود و کامپیوتر شما دو روز بعد این ویروس را بگیرد و ‌اگر آنتی‌ویروس سریع‌تر به‌روزرسانی شود، سریع‌تر آن ویروس را شناسایی می‌کند. اما اگر آنتی‌ویروستان به‌روز نباشد یا دیر آپدیت شود، وصله امنیتی را دریافت نمی‌کنید یا دیر دریافت می‌کنید و کامپیوترتان آلوده می‌شود.

داشتن یک آنتی‌ویروس برای سیستم کافی است:

در صورت داشتن حتی دو آنتی‌ویروس روی سیستم، ممکن است سرعت سیستم بسیار کند شود، البته ممکن است آنتی‌ویروس شما فایروال نداشته باشد که می‌توانید در کنار آنتی‌ویروس، یک فایروال هم نصب کنید. در ایران، بیشتر آنتی‌ویروس  Internet Security مورد استفاده قرار می‌گیرد که هم آنتی‌ویروس است و هم فایروال، همچنین حملات فیشنیگ را چک کرده و هر چیزی که از طریق اینترنت ارسال شود را هم از لحاظ امنیتی بررسی می‌کند.

ویژگی‌های یک نرم‌افزارخوب برای خرید

چگونه می توانیم نرم افزاری را انتخاب کنیم که مشکلات ما را حل کند؟ بهترین گزینه هایی که باید در انتخاب یک نرم افزار در نظر بگیریم چه چیزهای  میتواند باشد؟

سهولت کاربری، سرعت نرم‌افزار، ویژگی گرافیکی و ظاهری نرم‌افزار، انعطاف‌پذیری نرم‌افزار، مناسب با کسب‌وکار کاربران، پشتیبانی شرکت ارائه‌دهنده نرم‌افزاراز جمله پارامترهای حائز اهمیت برای سرعت بخشیدن به عملکرد کاربران را می‌توان یکی از پارامترهای مؤثر در انتخاب نرم‌افزار دانست.

پشتیبانی ارائه‌دهنده خدمات نرم‌افزار:

یکی از پارامترهای مهم در انتخاب نرم‌افزار پشتیبانی به‌موقع و مناسب می‌باشد، بدیهی است پشتیبانی به‌موقع یکی از مهم‌ترین نکات در انتخاب یک نرم‌افزار می‌باشد سامانه جامع دیجیتالی شناد ارائه‌دهنده انواع نرم‌افزارها با مجوز رسمی از مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی، ایجاد و توسعه شبکه ملی فرهنگ و خدمات پس از فروش و فروشگاه آنلاین با دراختیار داشتن تیمی از متخصصان حرفه‌ای و با تمرکز برنکات حائز اهمیت در انتخاب یک نرم‌افزار خوب محصولات خود را تولید و روانه بازار کرده و پیوسته در تلاش است تا کاربران را در تصمیم‌گیری صحیح در جهت بالا بردن بهره‌وری و کارایی و در نتیجه رضایت کاربران و اطمینان از خرید مطمئن یاری نماید.

سامانه الکترونیکی شناد:

کلیه موارد شامل، خدمات و اخذ مجوزهای مربوط به کسب و کارهای اینترنتی، با هدف تمرکززدایی و سهولت مراوده با سامانه فقط به‌صورت کاملا دیجیتالی صورت می‌پذیرد و از طریق پست ارسال می‌گردد.

سامانه جامع دیجیتالی شناد چابکی استراتژیک و شفافیت در کنار نوآوری فناوری‌های نوین دیجیتال

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه فرهنگی دیجیتالی شمیم نرم افزاردانش

موسسه فرهنگی دیجیتالی شمیم نرم افزاردانش ناشر دیجیتال برخط و بر حامل با مجوزهای معتبر و قانونی ازمرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد اسلامی

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]