اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140002085106916321

چرا زعفران نگین را از زعفران عطرین خرید کنیم؟

زعفران نگین چیست؟ معرفی بهترین فروشگاه اینترنتی برای خرید زعفران نگین

کد: 140002085106916321

https://bit.ly/3eBAnBR

، تهران , (اخبار رسمی): زعفران نگین در واقع زیباترین نوع زعفران لقب گرفته است. زعفران نگین نیز خود به دو دسته عادی و سوپر نگین تقسیم‌بندی می‌شود. تنها تفاوت زعفران سوپر نگین و عادی، درشت بودن قلم‌های زعفران است.

زعفران نگین چیست؟ معرفی بهترین زعفران نگین
زعفران نگین چیست؟ معرفی بهترین فروشگاه اینترنتی برای خرید زعفران نگین

در سراسر جهان، زعفران به عنوان گران‌ترین ادویه شناخته می‌شود. البته زعفران را به نام‌های دیگری مانند طلای سرخ یا پادشاه ادویه‌ها نیز می‌شناسند. این گیاه خواص دارویی بسیار زیادی در طب سنتی و طب جدید دارد. البته این موضوع را نباید فراموش کنید که زعفران انواع مختلفی دارد (بیشتر بخوانید: “انواع زعفران ایرانی“) که بر اساس کیفیت دسته‌بندی می‌شود. زعفران نگین صادراتی، یکی از خوش‌عطرترین زعفران‌هایی است که در ایران کشت می‌شود. شما میتوانید خرید زعفران را از زعفران عطرین انجام دهید.

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، زعفران انواع مختلفی دارد. ما در این مقاله سعی خواهیم کرد تا به معرفی کامل زعفران نگین بپردازیم و مشخصات این نوع از زعفران را به طور دقیق برای شما مورد بررسی قرار دهیم.

مشخصات زعفران نگین

زعفران نگین، از آن دسته محصولاتی است که مردم آن را به ظاهر و عطر فوق‌العاده آن می‌شناسند. تفاوت میان زعفران نگین و سرگل در سه رشته کلاله به هم متصل آن‌‌ها است. در زعفران نگین برعکس زعفران سرگل رشته‌های کلاله کاملا صاف و بدون شکستگی هستند. قیمت زعفران نگین نسبت به زعفران سرگل بالاتر بوده و دلیل اصلی آن، شکل ظاهری و عطر قوی‌تر این محصول است.

در مورد تفاوت زعفران سرگل و نگین بیشتر بدانید.

زعفران نگین در واقع زیباترین نوع زعفران لقب گرفته است. زعفران نگین نیز خود به دو دسته عادی و سوپر نگین تقسیم‌بندی می‌شود. تنها تفاوت زعفران سوپر نگین و عادی، درشت بودن قلم‌های زعفران است.

به طور کلی می‌توان مشخصات زعفران نگین را اینگونه تشریح کرد:

 • کلاله‌ها کاملا از هم جدا هستند
 • خوش‌رنگ و رنگ قرمز کاملا یک‌دست
 • قلم‌های درشت
 • نظم بالای رشته‌های کلاله
 • میزان عطر بسیار بالا

کاربرد زعفران نگین

همانگونه که در بالا به آن اشاره کردیم، زعفران نگین به علت رنگ و بوی بهتری که نسبت به انواع زعفران دارد، لقب زیباترین نوع زعفران را گرفته است. اما سوال اصلی اینجا به وجود می‌آید که آیا کاربرد این نوع زعفران با انواع دیگر آن فرق می‌کند؟ در چه جاهایی باید از زعفران نگین استفاده کنیم؟

از زعفران نگین برای رنگ‌دهی بهتر و افزایش طعم و عطر غذا استفاده می‌شود.

موارد استفاده زعفران نگین:

 • استفاده به عنوان رنگ‌دهنده طبیعی
 • استفاده به عنوان طعم‌دهنده در شربت‌ها
 • استفاده در خورشت‌ها و برنج‌های متفاوت
 • استفاده در برخی شیرینی‌های محلی و منطقه‌ای
 • استفاده به عنوان طعم‌دهنده در چای
 • تفاوت میان شبه نگین و سوپر نگین

زعفران شبه نگین، نوعی از زعفران است که در واقع دقت کمتری در هنگام پاک کردن آن به خرج داده شده است. زعفران شبه نگین، مقداری زردی در کنار کلاله قرمز دارد. در واقع می‌توان گفت شبه نگین چیزی مابین زعفران پوشال و زعفران نگین است. در صورتی که زعفران سوپر نگین، به علت درشت بودن قلم‌های موجود در رشته، رنگی کاملا قرمز دارد و قیمت آن نیز نسبت به نوع شبه نگین بسیار بیشتر است.

اگر بخواهیم تعریفی از زعفران سوپر نگین داشته باشیم، می‌توان گفت سوپر نگین زعفران نگینی‌ست که کلاله‌های آن ضخیم و کاملا صاف و راست خشک شده است. برای تشخیص زعفران شبه نگین و زعفران سوپر نگین کافی است تا به رشته زعفران به خوبی نگاه کنید. زعفران شبه نگین حاوی مقداری از پوشال رشته زعفران است و رنگ زرد در آن به خوبی قابل مشاهده است.

البته در کنار زعفران شبه نگین و زعفران سوپر نگین، زعفران نگین پرسی یا همان زعفران اتویی وجود دارد که در هنگام فرآوری تحت پرس قرار می‌گیرد و رشته‌های قرمز زعفران حالت مسطح پیدا می‌کنند و به عبارت دیگر، تخت می‌شوند. زعفران نگین پرسی به سختی در بازار پیدا می‌شود.

زعفران نگین چگونه تولید می‌شود؟

برای جمع‌آوری گیاه زعفران، کشاورزان باید قبل از طلوع آفتاب گل‌های موجود در مزرعه زعفران را جدا کرده و آن‌ها را به مکان دیگری برای جداسازی کامل رشته‌ها منتقل ‌کنند. در هنگام جداسازی رشته زعفران، افراد حرفه‌ای اقدام به قطع کردن سه رشته کلاله به صورت همزمان از یکدیگر می‌کنند. بعد از جداسازی کلاله‌ها، رشته‌های آماده شده برای خشک شدن به خشک‌کن منتقل می‌شوند تا زعفران نگین تولید و به بازار عرضه شود.

حرف آخر

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، قدرت رنگ‌دهی زعفران نگین بسیار بالاتر از انواع دیگر زعفران مانند سرگل و … است، به همین دلیل قیمت زعفران نگین با دیگر زعفران‌ها متفاوت است. زعفران نگین به دو بخش اصلی، شبه نگین و سوپر نگین تقسیم‌بندی می‌شود. زعفران نگین بر اساس نوع آن قیمت‌گذاری می‌شود. به طور مثال قیمت زعفران سوپر نگین بسیار بیشتر از نوع شبه نگین آن است.

منبع: زعفران عطرین

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

زعفران عطرین

ما در شرکت بهین عطرین زر ” برند عطرین” ، با نگاه به دنیای واقعی، تصمیم بر این گرفتیم تا در کنار یکدیگر این قصه‌ها را برای شما زنده کنیم، قصه‌‌هایی که امروز یادآور روزهای گذشته‌ای هستند که اجداد ما در آن بسیار نقش داشته‌اند. نگه‌داری از این گیاه ارزشمند از 3500 سال قبل یکی از مهم‌ترین کارهایی بوده که اجداد ما به‌یادگار گذاشته‌اند. خرید زعفران (atrinsaffron.com) را از زعفران عطرین تجربه کنید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی