اطلاعات تماس
  • 021664*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140002095108515461

بهترین استابلایزر اسانسور را چطور می توان تهیه کرد؟

کد: 140002095108515461

https://bit.ly/3tcw4SI

، (اخبار رسمی): استابلایزر آسانسور چیست و بهترین استابلایزر اسانسور را چطور می توان تهیه کرد؟ اینها سوالاتی است که قصد داریم در این مطلب به آنها پاسخ دهیم. همچنین پس از ارائه نکاتی از تفاوت محافظ و استابلایزر، ویژگی های یک استابلایزر مناسب برای آسانسور را بررسی خواهیم کرد.

 بهترین استابلایزر اسانسور را چطور می توان تهیه کرد؟
بهترین استابلایزر اسانسور را چطور می توان تهیه کرد؟

با توجه به نوسانات همیشگی برق شبکه در تمام کشور، لزوم استفاده از دستگاه های استابلایزر به مراتب احساس می شود. هرچقدر تجهیزات برقی، حساس تر و دقیق تر باشند، به همین میزان نیاز به استابلایزری ویژه تر زیاد می شود.

یکی از همین تجهیزات که هم قیمت بالایی دارند و هم نقش کلیدی در زندگی ما دارند، آسانسور، پله برقی و بالابر ها می باشند. برای محافظت از این دستگاه ها در مقابل نوسان ولتاژ برق ورودی، استفاده از استابلایزر آسانسور امری اجتناب ناپذیر است. اما چه نوع استابلایزری برای آسانسور مناسب تر است؟

ترانس اتوماتیک و استابلایزر مخصوص آسانسور

عموما برق شبکه درون شهری برای مصارف خانگی، برق تک فاز بوده و همه‌ی تجهیزات برقی واحدهای اداری، خانگی و تجاری را شامل می شود. اما هر کدام از این واحد ها نیازمند وسایل بالابرنده و اسانسور می باشند تا دسترسی به طبقات بالاتر میسر شود. به دلیل ویژگی های برق صنعتی، آسانسور ها (حتی در مراکز شهری) اکثرا از برق سه فاز استفاده می کنند. به همین دلیل اغلب استابلایزرهای آسانسور متناسب با برق سه فاز طراحی و تولید می شوند. برای مطالعه بیشتر در رابطه با تفاوت برق تک فاز و برق سه فاز ، به این مقاله مراجعه کنید.

البته می دانیم که گارانتی و ضمانت آسانسور ها شامل آسیب بر اثر نوسان ولتاژ نمی شود. اینجاست که استابلایزر آسانسور وارد عمل میشود…

یک استابلایزر چه می کند؟
به زبانی ساده، ولتاژ پرنوسان ورودی را دریافت کرده، نوسان آن را جبران ( تضعیف یا تقویت ) میکند و این ولتاژ مطلوب را به تجهیزات برقی می رساند. برای مطالعه دقیقتر به مقاله استابلایزر چیست رجوع شود. به این ترتیب لوازم برقی از گزند آسیب های شبکه ای ( که کم هم نیستند ) در امان میمانند.

یک استابلایزر آسانسور چه ویژگی هایی دارد؟

پیش از هر چیز لازم است بدانیم استابلایزر و ترانس اتوماتیک با محافظ برق تفاوت دارد. هر چند که در محاورات عمومی در مورد آسانسور، بعضا به جای استابلایزر آسانسور از محافظ برق آسانسور استفاده می شود. اما باید بدانیم که در واقع منظور استابلایزر مناسب برای آسانسور است و عملا محافظ برقی برای آسانسور وجود ندارد. محافظ برق صرفا در مصارف کوچک به کار می رود و نهایت عملکرد آن، این است که اگر ولتاژ ورودی روی 160 قرار گرفت، جریان را قطع کند تا بیش از این به دستگاه آسیب وارد نشود. اما همین برق 160 و حتی بالاتر هم مثل سمی مهلک برای تجهیزات گران قیمت شما خواهند بود. این مورد برای ولتاژ های بالا و بیش از ظرفیت نیز وجود دارد.

پس در واقع محافظ برق، جبران‌سازی ندارد ولی استابلایزر آسانسور می تواند دقیقا ولتاژ مورد نیاز را به صورت تثبیت شده همیشه به تجهیز شما برساند. به همین دلیل استابلایزر های اسانسور از تکنولوژی های مختلفی بهره میبرند.

این استابلایزر ها در هر دو نوع تک فاز و سه فاز موجودند که همانطور که اشاره شد، عموما از منبع برق سه فاز تغذیه می شوند.

اما شرکت دانش بنیان پرنیک با تولید ویژه استابلایزر آسانسور، موفق شده با بکارگیری از تکنولوژی روز دنیا به کمک مهندسین ایرانی، بالاترین کیفیت را ارائه کند. استابلایزر های سه فاز سری 3XP پرنیک ” مناسب ترین انتخاب برای استفاده در جبران سازی ولتاژ آسانسور ” این ویژگی ها را داراست:

  • جبران افت یا افزایش ولتاژ فاز در محدوده ۱۵۰ تا ۳۰۵ ولت با تنظیمات پیش‌فرض
  • کنترل توالی فاز و تثبیت دامنه ولتاژ هر فاز به طور جداگانه
  • محافظت از کلیه تجهیزات برقی و آسانسور در برابر صاعقه
  • مجهز به سیستم حفاظت در برابر افزایش دمای داخلی دستگاه یا اضافه بار طولانی
  • دارای مدار تأخیر قابل برنامه‌ریزی برای محافظت بیشتر بعد از وصل برق شهرار

مزایای استفاده از استابلایزر آسانسور پرنیک

این استابلایزر ها، در توان های مختلف تولید می شوند تا برای هر مصرف و فشار باری، یک استابلایزر آسانسور متناسب با نیاز خود داشته باشید. مهم آن که این استابلایزرهای ویژه علاوه بر آسانسور، دارای کاربردهای دیگر صنعتی نیز می باشند و با دو سال گارانتی تعمیر ( قابل تمدید ) و 7 روز ضمانت بازگشت با ارسال به سراسر کشور، عنوان بهترین استابلایزر آسانسور را در کشور کسب کرده اند. در صورتی وجود هرگونه سوال یا شبهه در مورد نحوه کارکرد، نصب و خرید استابلایزر آسانسور ، می توانید از کارشناسان پرنیک مشاوره بگیرید.

منبع : استابلایزر پرنیک : https://rms-electronics.com

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021664*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | علم و آموزش