اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140003245177114341

نرم افزار حسابداری هوشمند نوین

گزارشات مالی در حسابداری

کد: 140003245177114341

https://bit.ly/2TYlAuo

، تهران , (اخبار رسمی): گزارشات مالی، یکی از اسناد بسیار مهم شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی به شمار می‌رود. این اسناد نشان می‌دهند که وضعیت سلامت آن شرکت در طی یک بازه زمانی خاص، چگونه است. فراهم نمودن گزارش‌های مالی، در زمینه تصمیم گیری در مورد آینده یک شرکت و یا بنگاه اقتصادی، اهمیت بسیار زیادی دارد.

گزارشات مالی در حسابداری
گزارشات مالی در حسابداری

گزارش‌های مالی حسابداری به صاحبان کسب و کارها نشان می‌دهند که شرکت مورد نظر از نظر وضعیت سود و زیان و ... در چه شرایطی به سر می‌برد.

گزارش مالی چیست؟

به طور کلی می‌توان گفت صورت‌ها و یا گزارش‌های مالی، از جمله اسنادی به شمار می‌روند که می‌توانند اطلاعات و جزئیات مالی مربوط به یک شرکت را در یک زمان مشخص ارائه دهند. از جمله این اطلاعات می‌توان دارایی‌های یک واحد تجاری، بدهی‌های آن شرکت، حقوق صاحبان سهام، درآمدها و هزینه‌های آن، جریان وجوه نقد و … را نام برد. لازم است بدانید که بررسی تمامی این موارد در بیشتر مواقع با حسابرسی‌های سالانه انجام می‌گیرد.

انواع گزارشات مالی

-ترازنامه

در ترازنامه که بیلان کار نیز نام گرفته است، وضعیت دارایی‌ها، بدهی‌ها، حقوق سهامداران و … ذکر شده است.
ترازنامه، میزان دقیق دارایی یک مجموعه را نشان می‌دهد و بدهی‌های آن را مشخص می‌کند.

-صورت سود و زیان
صورت سود و زیان گزارش‌های مالی، نشان می‌دهد که سهام یک شرکت به چه میزانی ارزشمند است. در حقیقت هر چه سوددهی یک شرکت بیشتر باشد خریداران بیشتری برای سرمایه‌گذاری ترغیب خواهند شد. میزان فروش شرکت، هزینه‌های جاری، دارایی‌ها و … در این صورت‌حساب درج می‌گردند.

-صورت جریان وجوه نقد
این عامل نشان‌دهنده گردش نقدینگی یک شرکت در مدت زمان یک ساله است و مصارف مختلف وجوه نقد در یک سازمان و منابع مصرف آن‌ها را نشان می‌دهد.

-گزارشات تنخواه
در این گزارش‌ها تمامی مخارج و هزینه‌های جزئی یک شرکت که در قالب وجه نقد، کارت بانکی، چک و… در اختیار تنخواه‎ گردان قرار گرفته است نشان داده می‌شود.

-بهای تمام شده
این دسته از گزارش‌های مالی، بهای تمام شده تولیدات، به ویژه در واحدهای صنعتی را مورد محاسبه قرار می‌دهند تا از این طریق، مدیران بتوانند کنترل خود را بر روی هزینه‌های مواد، دستمزد و… اعمال نمایند.

-موجودی انبارها
از طریق این گزارش، صاحبان کسب و کار می‌توانند موجودی کالاهای خود را در انبارهای مختلف و شعب متعدد مورد بررسی قرار دهند. گزارشات انبار در مشاغل قروشگاهی، تولیدی‌ها و کسب و کارهایی که نیاز به انبار دارند بسیار مفید و البته ضروری است. این قابلیت در نرم افزار حسابداری فروشگاهی، تولیدی و دیگر سیستم‌های حسابداری ما، به سادگی در دسترس کاربران قرار دارد.

-گزارشات مالی انبار
از طریق این گزارش، میزان ورودی کالا، میزان سفارش، حداقل و حداکثر موجودی کالا، اطلاع از ارزش تعدادی و یا ریالی کالاهای وارده و صادره و … به صورت لحظه‌ای ثبت می‌شود و در دسترس کارفرمایان قرار می‌گیرد. نرم افزار حسابداری انبار هوشمند نوین نیز به صورت تخصصی به منظور ارائه این گزارشات به صورت دقیق، اصولی و طراحی و ارائه شده است.

-گزارشات مالی مدیریتی
این دسته از گزارش‌ها شامل مواردی از قبیل گزارشات ترازنامه، آمار فروش، گزارشات مقایسه سالانه هزینه‌ها و درآمدها و… هستند که جهت تصمیم‌گیری‌های مدیریتی قابل استفاده اند.

-گزارشات مالیاتی
این دسته از اسناد، شامل اظهارنامه مالیات عملکرد به صورت سالیانه، اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده به صورت فصلی، خلاصه لیست حقوق و دستمزد به صورت ماهانه و … هستند.

مزایای سیستم حسابداری ارائه دهنده گزارشات مالی

– نشان دادن وضعیت سهام یک شرکت

گزارش‌های مالی به سهامداران یک شرکت نشان می‌دهند که شرکت مورد نظر از نظر وضعیت سود و زیان در چه شرایطی به سر می‌برد. این عامل در تصمیم گیری‌های آتی سهامدارن در مورد آن سازمان اثر گذار است.

– سهولت در حسابرسی قانونی

تمامی شرکت‌ها باید مالیات خود را به صورت سالیانه به دولت تحویل دهند. بنابراین تهیه گزارش‌های مالی برای پاسخگویی به نهادهای قانونی ضرورت دارد تا از این طریق وضعیت مالیاتی آن شرکت مورد بررسی قرار بگیرد.

– ارائه چشم انداز مناسب برای تصمیم گیری

گزارش‌های مالی، جریان نقدینگی در یک شرکت و میزان بدهکاری و بستانکاری آن را مشخص می‌کنند؛ بنابراین می‌توانند مرجع و منبعی برای تصمیم‌گیری در زمینه سیاست‌های مالی یک شرکت باشند.

گزارشات مالی مورد استفاده چه کسانی است؟

گزارش‌های مالی می‌توانند عملکرد مالی و اقتصادی یک مجموعه را مشخص کنند، بنابراین برای افراد متعددی قابل استفاده‌اند. از جمله این افراد می‌توان سرمایه گذاران، اعطا کنندگان وام و تسهیلات، تامین کنندگان کالا و خدمات، کارکنان و مدیران را نام برد. سرمایه گذاران یک شرکت برای اینکه بدانند به سرمایه گذاری خود در یک مجموعه ادامه دهند یا خیر؛ به مطالعه این گزارش‌ها نیاز دارند. اعطا کنندگان وام و تسهیلات از جمله بانک‌ها با مطالعه این اسناد تصمیم می‌گیرند به شرکت مورد نظر وام بدهند یا خیر. هم‌چنین اشخاص و شرکت‌هایی که مواد اولیه و خدمات شرکت مورد نظر را تامین می‌کنند با مطالعه این اسناد مالی تصمیم به ادامه همکاری و یا قطع رابطه، می‌گیرند. 

منبع:

https://www.hnovin.com/financial-reports-accounting/

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نرم افزار حسابداری هوشمند نوین

هوشمند نوین، از سال ۱۳۷۰ تاکنون به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو و تخصصی در زمینه تولید نرم‌ افزار حسابداری فعالیت می‌کند. این شرکت با سابقه‌‌ای قریب به سه دهه فعالیت در زمینه تولید انواع نرم افزار حسابداری، درصدد بوده تا بتواند بخش وسیع و گسترده‌ای از نیازهای حسابداران، شرکت‌ها، ‌کسب‌و‌کارها و دیگر مشاغل را برطرف نماید. نرم افزارهای هوشمند‌ نوین، با بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی‌های روز و با بکارگیری افراد متخصص و آگاه در حوزه ساخت نرم افزار، سعی دارد، بنای رشد و شکوفایی ‌کسب‌و‌کارها و رضایت مشتریان ارزشمند خود را جلب نماید. هوشمند نوین، نرم افزاری ساده و کاربرپسند در حوزه حسابداری و مدیریت مالی است و پاسخگوی نیازهای تمامی‌کسب‌وکارها اعم از کوچک، متوسط و بزرگ خواهد بود. نرم افزار‌های جامع حسابداری هوشمند نوین با حفظ انسجام و یکپارچگی در سیستم‌های اطلاعات، به کاربران خود این امکان را می‌دهد، تا امور مالی خود را به سادگی سامان دهی کنند و اطلاعات مربوط به خرید و فروش و سایر موارد حوزه مالی کسب وکار خود را مدیریت نمایند. نرم افزار حسابداری شرکتی، بازرگانی، تولیدی، فروشگاهی، پیمانکاری، صنعتی، خدماتی و همچنین نرم افزارهای مالی خزانه داری، انبارداری و حقوق و دستمزد، با بیش از چند ده هزار کاربر فعال، نمونه‌ای از راهکار مالی مطمئن و در عین حال بسیار ساده ای است که هوشمند نوین برای مدیریت و رونق کسب و کار شما ارائه نموده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کار و استخدام