اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140003245177216321

طرز تهیه برنج زعفرانی ساده و خوشمزه

کد: 140003245177216321

https://bit.ly/3zqlhJd

، تهران , (اخبار رسمی): تهیه برنج زعفرانی در پلوپز چندان تفاوتی با پخت برنج زعفرانی کته ای ندارد. در این روش شما ‌می‌توانید برنجی را که خیس کرده اید را داخل پلوپز بریزید و قبل از اینکه بخواهید برنج را دم کنید مقداری زعفران دم کرده را درون آن بریزید و سپس اجازه دهید برنج‌تان درون پلوپز دم بکشد.

طرز تهیه برنج زعفرانی ساده و خوشمزه
طرز تهیه برنج زعفرانی ساده و خوشمزه

قطعا برای همه ما پیش آمده که از پیاده‌رویی رد شویم یا از محل کار یا تحصیل به خانه برگردیم و با عطر و بوی دلگرم کننده زعفران مواجه شویم. زعفران ادویه‌ای است که ‌می‌تواند سفره‌های غذا را خوش رنگ و خوشمزه کند و طعم به یادماندنی را برایمان به ارمغان بیاورد. از زعفران برای تهیه غذاهای مختلفی استفاده ‌می‌شود و برنج زعفرانی یکی از متداول‌ترین موارد استفاده از این ادویه است. طرز تهیه برنج زعفرانی بسیار ساده است و تنها کافیست که کمی ‌از این ماده خوش عطر و بو را هنگام پخت به برنج اضافه نمایید؛ اگر شما هم جز طرفداران تهیه برنج زعفرانی هستید در ادامه با ما همراه باشید تا درباره طرز تهیه برنج زعفرانی (مجلسی و رستورانی) و هم از خواص و فواید زعفران برای شما صحبت کنیم.

به طور معمول آشپزها از برنج زعفرانی برای تزئین برنج ساده (سفید) استفاده ‌می‌کنند اما در برخی از مناطق کل برنج را زعفرانی ‌می‌کنند، که به آن برنج زعفرانی گفته ‌می‌شود.

  1. در ابتدا لازم است شما به میزان مورد نیازتان برنج پیمانه نمایید و آن را با آب ولرم بشویید و نمک بزنید و آن را خوب به هم بزنید و برای مدت زمان 2 الی 3 ساعت اجازه دهید در آب بماند و به قول معروف حسابی خیس بخورد. (توجه داشته باشید که سطح آب روی برنج باید 1 تا 2بند انگشت ارتفاع داشته باشد.)
  2. زمانی که خواستید برنج را بپزید، درون یک قابلمه (متناسب با حجم برنج) حدود دو سوم آب ریخته و بر روی اجاق قرار دهید تا جوش بیاید؛ بعد از اینکه آب جوش آمد، برنج خیس خورده را داخل قابلمه بریزید.
  3. حدود 10 دقیقه اجازه دهید تا برنج داخل آب جوش پخته شود و آب موجود در برنج تبخیر شود.
  4. در حین اینکه آب برنج شما در حال جوش آمدن است، مقداری زعفران آسیاب شده را داخل یک لیوان بریزید و روی آن هم مقداری آب جوش و سپس یک نعلبکی قرار دهید تا دم بکشد. (مقدار آب و زعفران آسیاب شده ‌می‌بایست متناسب با هم باشند.)

توجه: در اینجا کمی تفاوت در تهیه برنج زعفرانی وجود دارد و آن این است که شما ‌می‌خواهید برنج زعفرانی پلویی درست کنید و یا برنج آبکشی باشد.

در صورتی که تصمیم شما تهیه برنج کته است، ‌می‌توانید بعد از اینکه آب برنج درون قابلمه تمام شد به طوری که روی سطح برنج هیچ آبی وجود نداشت زعفران دم کرده را بر روی سطح برنج بریزید و در قابلمه را همراه با دمکنی بزارید تا حسابی دم بکشد و بوی عطر آن خانه شما را عطراگین کند.

اما اگر قصد دارید تا برنج آبکشی تهیه کنید، اجازه دهید کمی ‌آب برنج درون قابلمه تبخیر شود و سپس برنج را درون آبکش بریزید و سپس به ترتیب مقداری برنج از درون آبکش بریزید در قابلمه و مقداری از زعفران دم کرده خود را روی برنج‌های داخل قابلمه بریزید؛ به ترتیب برنج و زعفران را لایه لایه درون قابلمه بریزید تا تمام شود. سپس برنج را دم کنید.

البته یکی از متداول ترین روش‌های تهیه برنج زعفرانی، استفاده از برنج زعفرانی روی برنج ساده است که علاوه بر طعم و عطر دلچسب در زیبایی میز غذا هم بسیار موثر است. در این روش شما ‌می‌توانید زمانی که برنج حاضر شد مقداری از آن را درون زعفرانی که دم کرده‌اید بریزید و حسابی آن را مخلوط کنید تا برنج‌ها به طور کامل رنگی شود؛ سپس مقداری از برنج را روی بشقاب یا دیس‌های برنج خود بریزید و سفره یتان را خوش آب و رنگ‌تر از همیشه کنید.

تهیه برنج زعفرانی در پلوپز چندان تفاوتی با پخت برنج زعفرانی کته ای ندارد. در این روش شما ‌می‌توانید برنجی را که خیس کرده اید را داخل پلوپز بریزید و قبل از اینکه بخواهید برنج را دم کنید مقداری زعفران دم کرده را درون آن بریزید و سپس اجازه دهید برنج‌تان درون پلوپز دم بکشد.

در پایان بد نیست کمی هم درباره زعفران این گیاه ارزشمند و مفید صحبت کنیم. گیاه زعفران ارزش غذایی بالایی دارد و از جمله مهمترین خواص آن که ‌می‌خواهیم به آن‌ها اشاره کنیم عبارت از آرام بخش بودن، اشتهاآور، تقویت کننده حافظه، کمک به هضم غذا، ضد افسردگی و همچنین کاهش دهنده کلسترول و چربی خون است. با توجه به گران بودن این ادویه ممکن است که در بازار رنگ دهنده‌های زعفرانی به عرضه برسد که لازم به ذکر است هیچ کدام از آن‌ها دارای خاصیت‌های ذکر شده نیست. زعفران عطرین به عنوان یکی از برترین فروشگاه‌های آنلاین زعفران در بازارهای داخلی و خارجی است و می‌توانید در بهترین و استاندارترین بسته بندی‌های روز دنیا را خرید کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

زعفران عطرین

ما در شرکت بهین عطرین زر ” برند عطرین” ، با نگاه به دنیای واقعی، تصمیم بر این گرفتیم تا در کنار یکدیگر این قصه‌ها را برای شما زنده کنیم، قصه‌‌هایی که امروز یادآور روزهای گذشته‌ای هستند که اجداد ما در آن بسیار نقش داشته‌اند. نگه‌داری از این گیاه ارزشمند از 3500 سال قبل یکی از مهم‌ترین کارهایی بوده که اجداد ما به‌یادگار گذاشته‌اند. خرید زعفران (atrinsaffron.com) را از زعفران عطرین تجربه کنید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

دکوراسیون و منزل