اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140004295338114341

نرم افزار حسابداری هوشمند نوین

سند افتتاحیه چیست و چه کاربردی دارد؟

کد: 140004295338114341

https://bit.ly/36NupdH

، تهران , (اخبار رسمی): پیشرفته‌ترین نرم افزار حسابداری که توسط هوشمند نوین، طراحی و تدوین شده است شامل فهرستی کامل از حساب‌های مالی شرکت، ارزها، هزینه‌های سازمانی، درآمدها، اعتبارات اسنادی، سند افتتاحیه و سند اختتامیه، سند حقوق و دستمزد، سودها و زیان‌ها و … است.

سند افتتاحیه چیست و چه کاربردی دارد؟
سند افتتاحیه چیست و چه کاربردی دارد؟

سند افتتاحیه چیست؟ سند افتتاحیه به بخشی از سیستم حسابداری مجموعه اطلاق می‌شود که از آن، برای ثبت و بررسی دوره‌های مالی مختلف، استفاده می‌شود. با استفاده از این سیستم در این بخش از نرم افزار حسابداری، شرکت‌های مختلف و کسب وکارهای متعدد بازرگانی، تولیدی، صنعتی، خدماتی و… می‌توانند با شروع هر دوره جدید، ارزش مالی همه حساب‌های شرکت و واحد مورد نظر خود را ثبت نمایند و آن را پیگیری کنند. لازم به ذکر است که در این بخش، باید بدهکار و بستانکار، مساوی باشد.

همچنین لازم است بدانید که در برابر این سیستم و در بخش نرم افزار حسابداری، سند اختتامیه واقع شده است که بر طبق قانون، لازم است در پایان هر سال مالی، گردش‌های مالی شرکت و واحد و سازمان مورد نظر خود را به دارایی، گزارش نمایید. ما در تیم محتوای شرکت هوشمند نوین قصد داریم تا شما را با این عملکرد حسابداری و مراحل و ویژگی‌های آن بیشتر آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

پیشرفته‌ترین نرم افزار حسابداری که توسط هوشمند نوین، طراحی و تدوین شده است شامل فهرستی کامل از حساب‌های مالی شرکت، ارزها، هزینه‌های سازمانی، درآمدها، اعتبارات اسنادی، سند افتتاحیه و سند اختتامیه، سند حقوق و دستمزد، سودها و زیان‌ها و… است. در این سیستم هم‌چنین، دوره‌های مختلف مالی شرکت، در نظر گرفته شده است. در حقیقت در سند حسابداری این نرم افزار، تمامی رویدادهای مالی یک شرکت به صورت بدهکار و یا بستانکار درج و ثبت می‌گردد.

سند افتتاحیه چیست؟

سند افتتاحیه به طور کلی به یکی از انواع اسناد حسابداری گفته می‌شود که در آغاز یک دوره مالی جدید و فعالیت یک شرکت و یا سازمان، ثبت می‌شود. در این سند مانده‌های حساب‌های دوره مالی مربوط به سال قبل نیز درج و ضبط می‌گردد. در حقیقت لازم به ذکر است که بهتر آن است که سند افتتاحیه، اولین سندی باشد که در ابتدای یک دوره مالی در سیستم نرم افزاری شرکت ثبت می‌شود. اما در بسیاری از مواقع، بعضی از شرکت‌ها، این سند را دیرتر از موعد آن، به ثبت می‌رسانند.

لازم به ذکر است که برای بازکردن یک سند افتتاحیه برای یک سازمان، باید در ابتدای امر، کلیه حساب‌های موقت و سپس حساب‌های دائمی در سال قبل و در آخر سال مالی، بسته شوند تا پس از انجام این کار، شرکت مورد نظر بتواند فعالیت خود را مانند یک سازمانی که تازه شروع به کار کرده است، آغاز کند. برای آشنایی با چگونگی بستن حساب‌ها در پایان سال مالی و نحوه انجام این کار با استفاده از نرم‌افزار حسابداری هوشمند نوین، می‌توانید به مقاله «نحوه بستن حساب‌ها در پایان سال مالی» مراجعه کنید.

مراحل ثبت سند افتتاحیه هوشمند نوین

لازم به ذکر است که برای انجام دادن این کار باید در ابتدا، حساب‌های سال گذشته، از جمله حساب‌های هزینه‌های شرکت مورد نظر، بسته شوند. پس از انجام این مرحله، لازم است حساب‌های درآمدها و هم‌چنین حساب‌های مربوط به سود شرکت را نیز، به طور کامل ببندید. بعد از انجام این مراحل، سند افتتاحیه شرکت، گشوده می‌شود و سند اختتامیه نیز ثبت خواهد شد. در حقیقت می‌توان گفت مانده‌های موجود در سند اختتامیه سال قبل، به عنوان موجودی‌های ابتدای دوره سند افتتاحیه سال جدید، منظور خواهند شد.

ویژگی‌های پیشرفته ترین نرم افزار حسابداری هوشمند نوین

این نرم افزار با ساده کردن سیستم‌های حسابداری، می‌تواند کنترل مالی یک شرکت را در اختیار مخاطبان غیر حسابداری، قرار دهد. براین اساس با کم‌ترین میزان از آموزش، می‌توان اسناد مختلف مالی از جمله اسناد حقوق و دستمزد کارکنان یک سازمان، سند افتتاحیه و اختتامیه و … آن را در دوره‌های مختلف مالی، در این سیستم ثبت و ذخیره نمود. این کار با توجه و مطابقت کامل با معیارهای قانونی، انجام می‌گیرد. استفاده از این سیستم نرم افزاری، نقش قابل توجهی در کاهش خطاهای انسانی، ایفا می‌کند و اسناد، با شفافیت کامل در این سیستم هوشمند، ذخیره و ثبت می‌گردند.

نتیجه گیری

پیشرفته‌ترین نرم افزار حسابداری برای ثبت سند افتتاحیه و اسناد مهم مالی کسب وکارها، سیستم‌ حسابداری هوشمند نوین است که علاوه بر ارائه فرم‌های جامع برای ثبت داده‎‌های مالی، به سادگی و با امنیت به حفظ اطلاعات و ارائه گزارش‌های دقیق مالیتان کمک می‌کند. از جمله این گزارش‌ها می‌توان گزارش ترازهای مالی شرکت و دفاتر حساب و هم‌چنین مرور کردن انواع حساب‌ها و … اشاره کرد. بنابراین صاحبان کسب وکارهای مختلف شرکتی و غیر‌شرکتی، فروشگاهی و تولیدی و… می‌توانند از امکانات این نرم افزار برای ثبت نمودن انواع اسناد مالی شرکت خود، از جمله سند افتتاحیه، اقدام نمایند تا از این طریق بتوانند تمام مراحل انجام کار را با سرعتی بالا و امنیتی قابل توجه، به اتمام برسانند.

منبع:   https://www.hnovin.com/what-is-opening-document/

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نرم افزار حسابداری هوشمند نوین

هوشمند نوین، از سال ۱۳۷۰ تاکنون به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو و تخصصی در زمینه تولید نرم‌ افزار حسابداری فعالیت می‌کند. این شرکت با سابقه‌‌ای قریب به سه دهه فعالیت در زمینه تولید انواع نرم افزار حسابداری، درصدد بوده تا بتواند بخش وسیع و گسترده‌ای از نیازهای حسابداران، شرکت‌ها، ‌کسب‌و‌کارها و دیگر مشاغل را برطرف نماید. نرم افزارهای هوشمند‌ نوین، با بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی‌های روز و با بکارگیری افراد متخصص و آگاه در حوزه ساخت نرم افزار، سعی دارد، بنای رشد و شکوفایی ‌کسب‌و‌کارها و رضایت مشتریان ارزشمند خود را جلب نماید. هوشمند نوین، نرم افزاری ساده و کاربرپسند در حوزه حسابداری و مدیریت مالی است و پاسخگوی نیازهای تمامی‌کسب‌وکارها اعم از کوچک، متوسط و بزرگ خواهد بود. نرم افزار‌های جامع حسابداری هوشمند نوین با حفظ انسجام و یکپارچگی در سیستم‌های اطلاعات، به کاربران خود این امکان را می‌دهد، تا امور مالی خود را به سادگی سامان دهی کنند و اطلاعات مربوط به خرید و فروش و سایر موارد حوزه مالی کسب وکار خود را مدیریت نمایند. نرم افزار حسابداری شرکتی، بازرگانی، تولیدی، فروشگاهی، پیمانکاری، صنعتی، خدماتی و همچنین نرم افزارهای مالی خزانه داری، انبارداری و حقوق و دستمزد، با بیش از چند ده هزار کاربر فعال، نمونه‌ای از راهکار مالی مطمئن و در عین حال بسیار ساده ای است که هوشمند نوین برای مدیریت و رونق کسب و کار شما ارائه نموده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کار و استخدام