اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140009275583216140

همراه اول بهتره یا ایرانسل؟

کد: 140009275583216140

https://bit.ly/32cE7Hy

، تهران , (اخبار رسمی): خرید سیم کارت جزء اون دسته از خریدهایی هستش که اهمیت زیادی داره اما وقتی داریم به خرید چیزی فکر می‌کنیم انقد ذوق و شوق داریم که خیلی از این مسائل مهم یادمون میره! توی این مطلب قراره به نکات ریز و درشتی برسیم تا با آگاهی بیشتری انتخاب کنید.

همراه اول بهتره یا ایرانسل
خرید سیم کارت همراه اول یا ایرانسل

قیمت سیم کارت همراه اول و ایرانسل { کدوم یکی ارزون‌تره}

خرید سیم کارت جزء اون دسته از خریدهایی هستش که اهمیت زیادی داره اما وقتی داریم به خرید چیزی فکر می‌کنیم انقد ذوق و شوق داریم که خیلی از این مسائل مهم یادمون میره! توی این مطلب قراره به نکات ریز و درشتی برسیم تا اگه برای اولین بار قصد خرید سیم کارت همراه اول یا ایرانسل رو دارین یا نه قبلا تجربشو داشتین اما این بار میخواین اپراتورتونو عوض کنید؛ این سری با آگاهی بیشتری انتخاب کنید.

خرید سیم کارت همراه اول {دائمی یا اعتباری، مسئله این است!}

می‌خوام با معرفی سیم کارت همراه اول شروع کنم، اینکه چند نوع سیم کارت داره و هر کدومشون چه مزایا و معایبی دارن، تعرفه‌هاشون چجوریه و اگه تصمیم به خرید سیم کارت همراه اول گرفتین کدوم نوعش بیشتر به دردتون میخوره. ( من یه همچین آدمی هستم و رفتم مو رو از ماست کشیدم بیرون که بهترین رو بهتون معرفی کنم)

شرکت ارتباطات سیار ایران که همه به اسم همراه اول میشناسیمش دارای ۲ نوع سیم کارت هستش که به صورت زیر هستن:

  • سیم کارت دائمی همراه اول
  • سیم کارت اعتباری همراه اول

تعرفه سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول چجوریه؟

همراه اول ابتدا با عرضه سیم کارت دائمی شروع به فعالیت کرد. این نوع سیم کارت، اعتبار خیلی بالایی داره و برخی از افراد برای سرمایه‌گذاری اقدام به خرید و فروش این نوع از خطوط کرده‌اند.

فِلش بَک: تا قبل از سال ۱۳۹۷ تماس از خطوط همراه اول به خطوط خارج از شبکه دارای تعرفه متفاوتی بود اما بعد از این سال،  مشترکین سیمکارت‌های همراه اول بدون تغییر تعرفه می‌توانند مکالمه کنند. (این قضیه رو افرادی که می‌خواستن با افرادی که در یک شهر دیگه زندگی می‌کردند یا با خطوط سایر اپراتورها صحبت کنند و هزینش بیشتر میشد! یادشونه)

تعرفه مکالمه سیم کارت دائمی همراه اول به شرح زیر است:

ردیفمکالمه

تعرفه هر دقیقه مکالمه (ریال)

 

۱

همراه اول دائمی به تلفن ثابت

۵۹۹
۲

همراه اول دائمی به همراه اول

۵۹۹
۳

همراه اول دائمی به سایر اپراتورها

۵۹۹

تعرفه پیامک (همون اس‌ام‌اس خودمون) به شرح زیر است:

نوع سرویستعرفه
پیام کوتاهفارسی: ۸۹ ریال به ازای هر صفحه
پیام کوتاهانگلیسی: ۲۲۲ ریال به ازای هر صفحه

تعرفه استفاده از اینترنت به تفکیک اینترنت (نوترینو یا تبادل اطلاعات) در سایت‌های منتخب داخلی و سایت‌های دیگر به شرح زیر است:

نوع سیم کارتتعرفه هر کیلوبایت تبادل اطلاعاتتعرفه هر کیلوبایت تبادل اطلاعات در سایت‌های منتخب داخلی
سیم کارت دائمی۰.۴ ریال۰.۲ ریال

برای مثال اگه شما یک گیگابایت (۱.۰۰۰.۰۰۰ کیلوبایت) از اینترنت (اینترنت آزاد) در سایت‌های غیرمنتخب استفاده کنید باید ۴۰.۰۰۰ تومان هزینه کنید. نصف این قیمت رو برای سایت‌های داخلی منتخب در نظر بگیرید.

خدمات بالا جزء خدماتی هستش که سیم کارت همراه اول دائمی ارائه می‌دهد. تعرفه‌های آن را درنظر بگیرید چون در ادامه این مطلب، تعرفه سیم کارت اعتباری همراه اول رو توضیح و جلوتر با تعرفه‌های ایرانسل مقایسه می‌کنم.

بهتره قبل از خرید سیم کارت و یا اینکه بپرسید همراه اول بهتره یا ایرانسل، به تعرفه‌ها توجه کنید چون در آینده، هزینه بالا باعث نارضایتی شما میشه. البته قراره توی این مطلب ترفندهای کاهش هزینه‌هارو بهتون یاد بدم که خیلی بهتون کمک می‌کنه پس تا آخر این ماجرا با من همراه باشین.

در ادامه، اپراتور همراه اول نوع اعتباری سیم کارت‌هارو معرفی کرد تا افراد مختلف هم بتونند سیم کارت بخرن! (البته من فکر می‌کنم این کار بخاطر این بود که ایرانسل با فروش سیم کارت ارزان سهمی از بازار خرید و فروش سیم کارت رو گرفته بود)

تعرفه مکالمه خطوط اعتباری همراه اول به شرح زیر است:

ردیفمکالمه

تعرفه هر دقیقه مکالمه (ریال)

 

۱

همراه اول اعتباری به تلفن ثابت

۸۹۹
۲

همراه اول اعتباری به همراه اول

۸۹۹
۳

همراه اول اعتباری به سایر اپراتورها

۸۹۹

تعرفه پیامک (همون اس‌ام‌اس خودمون) به شرح زیر است:

نوع سرویستعرفه
پیام کوتاهفارسی: ۱۰۶ ریال به ازای هر صفحه
پیام کوتاهانگلیسی: ۲۶۴ ریال به ازای هر صفحه

تعرفه استفاده از اینترنت به تفکیک اینترنت (نوترینو یا تبادل اطلاعات) در سایت‌های منتخب داخلی و سایت‌های دیگر به شرح زیر است:

نوع سیم کارتتعرفه هر کیلوبایت تبادل اطلاعاتتعرفه هر کیلوبایت تبادل اطلاعات در سایت‌های منتخب داخلی
سیم کارت اعتباری۰.۶ ریال۰.۳ ریال

برای مثال اگه شما یک گیگابایت (۱.۰۰۰.۰۰۰ کیلوبایت) از اینترنت (اینترنت آزاد) در سایت‌های غیرمنتخب استفاده کنید باید ۶۰.۰۰۰ تومان هزینه کنید. نصف این قیمت رو برای سایت‌های داخلی منتخب در نظر بگیرید.

نکته مهم: توی این مطلب قراره ۲ اپراتور معروف کشور رو باهم مقایسه کنیم و قصد مقایسه سیم کارت دائمی و اعتباری هر اپراتور رو به تفکیک ندارم اما حالا که دارین وقت می‌زاریم با یه مقایسه ساده متوجه شدین که تعرفه استفاده از خدمات سیم کارت دائمی کمتر از اعتباری هستش!

تفاوت سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول چیا هستن؟

مهم‌ترین تفاوت این دو نوع سیم کارت در اعتبار هستش. سیم کارت‌های دائمی همراه اول دارای اعتبار بیشتری نسبت به سیم کارت‌های اعتباری هستند. (البته نه همه پیش‌شماره‌ها)

منظورم از اعتبار، قدمت و ارزشی که دارند هستش. برای مثال اگه شما صاحب یه کسب‌و‌کار باشید و بخواید برای شغلتون سیم کارت بخرید: ترجیح شما خرید سیم کارت همراه اول 0912 هستش یا سیم کارت ۰۹۱۰؟

علاوه بر  تفاوت در تعرفه استفاده از خدمات سیم کارت و اعتبار بالای خطوط دائمی، خرید و فروش هم بهتر انجام میشه. شما خیلی راحت‌تر می‌تونید سیم کارت دائمی رو بفروشید و خریداران بیشتری به دنبالش هستند تا خطوط اعتباری! البته این در صورتی هستش که شماره شما معمولی باشه چون اگه خط، رند باشه قضیه متفاوت‌تر میشه.

راستی فرقی نمیکنه که چه نوعی از سیم کارت همراه اول رو دارین اگه زمانی سیم کارتتون قفل شد و دنبال راه‌حل بودید، مطالعه مقاله "چگونه puk سیم کارت همراه اول را پیدا کنیم" بودید رو پیشنهاد می‌کنم.

اما همراه اول به یک میزان از خطوط خودش پشتیبانی میکنه. یعنی هر دو نوع از یک میزان پوشش شبکه و آنتن‌دهی در مناطق مختلف برخوردار هستند و برتری نسبت به همدیگه ندارن. برای همین اگه کسی بهتون گفت سرعت اینترنت خط دائمی همراه اول بهتره مطمئن باشید که دروغه!

اگه می‌خواید درباره تفاوت سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول بیشتر بدونید، مطالعه "۵ تفاوت اصلی سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول" رو پیشنهاد می‌کنم تا با دید کامل نسبت به خرید یا راهنمایی افراد دیگر پیش برید.

 برای اینکه تشخیص بدین که سیم کارت دائمی هستش یا اعتباری کافیه از پشتیبان همراه اول سوال کنید! البته پیش‌شماره خطوط دائمی و اعتباری مشخص هستش البته همراه اول این امکان رو داره که سیم کارت اعتباری رو به سیم کارت دائمی تبدیل کنید.

حواستون باشه که اگه خواستین این کارو انجام بدین امکان برعکسش نیست یا اگه سیم کارتتون از نوع دائمی هستش نمی‌تونید به اعتباری تبدیلش کنید.

تنها پیش‌شماره‌ای که از اول به صورت دائمی عرضه شده، خط ۹۱۲ هستش که همچنان در صدر فروشه و اعتبار خاصی داره. بقیه خطوط دائمی (برای مثال خطوط استانی) هم به صورت اعتباری عرضه شده‌اند. خطوط اعتباری هم شامل پیش‌شماره‌های ۰۹۱۰، ۰۹۱۹، ۰۹۹۰، ۰۹۹۱، ۰۹۹۲، ۰۹۹۳ و ۰۹۹۴ هستند.

اگه صاحب سیم کارت اعتباری همراه اول هستید و میخواید به نوع دائمی تبدیل کنید، می‌تونید آموزش به زبان ساده رو تو این مقاله "سریع‌ترین روش تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی همراه اول" بخونید.

خب این همه از سیم کارت همراه اول گفتم حالا بریم سراغ سیم کارت ایرانسل که دل خیلی از ماهارو برده! میگی نه؟ همین الان ببین چندتا از مخاطبینت از این اپراتور سیم کارت خریدن!

خرید سیم کارت ایرانسل {مسئله اصلی کجاست!}

شاید شما که دارین این مطلب رو می‌خونید بگین: سیم کارت ارزش هزینه بالارو نداره و چرا باید برای یه خط انقدر پول بدم! پس بدون معطلی تصمیم به خرید سیم کارت از ایرانسل می کنید. اپراتور ایرانسل شروع خیلی خوبی داشت نمی‌دونم یادتون هست یا نه اما قیمت سیم کارت ایرانسل ۵ هزار تومان ناقابل بود که بعدها به ازای هر خرید، یک سیم کارت رایگان هم بهتون میدادن.

خرید سیم کارت ایرانسل رایگان مثل الان نبود! ابتدای کار یا حتی چند سال بعد طرح فروش رایگان سیم کارت خیلی باب بود و نیازی به هزینه بالا نبود اما الان اینطور نیست و خیلی کم پیش میاد که ایرانسل طرح عرضه سیم کارت رایگان بزاره.

بعد از ورود این اپراتور همه صاحب سیمکارت شدند و دیگه داشتن خط و موبایل کلاس نداشت چون شما می‌تونستید با کمترین هزینه مکالمه کنید یا پیامک بفرستین. اون موقع خبری از اینترنت گوشی نبود فقط یه مدت بعد، ارسال پیام چند رسانه‌ای اومد که با ورود شبکه‌های اجتماعی دیگه کسی سراغشون نرفت که نرفت!

نمی‌خوام سرتون رو با معرفی تاریخچه ایرانسل درد بیارم برای همین سریعا میرم سراغ اصل مطلب: ایرانسل هم  دارای ۲ نوع سیم کارت هستش که به صورت زیر هستن:

  • سیم کارت دائمی ایرانسل (آی سیم)
  • سیم کارت اعتباری ایرانسل

تعرفه سیم کارت دائمی و اعتباری ایرانسل چجوریه؟

ایرانسل با عرضه سیم کارت ارزان خودش رو معرفی کرد و بعدها خطوط دائمی رو هم روانه بازار خرید و فروش سیم کارت کرد. پیش‌شماره خطوط شامل ۰۹۰۱، ۰۹۰۲، ۰۹۰۳، ۰۹۰۴، ۰۹۰۵، ۰۹۳۰، ۰۹۳۳، ۰۹۳۵، ۰۹۳۶، ۰۹۳۷، ۰۹۳۸ و ۰۹۳۹ هستش. شاید خود شما هم یک یا چندتا از این پیش‌شماره‌ها رو خریده‌ باشید. خطوط ایرانسل هم به ترتیب عرضه شدن، اعتبار خاص خودشون رو دارن.

تعرفه مکالمه خطوط دائمی ایرانسل به شرح زیر است:

ردیفمکالمه

تعرفه هر دقیقه مکالمه (ریال)

 

۱

ایرانسل دائمی به تلفن ثابت

۵۹۹
۲

ایرانسل دائمی به همراه اول

۵۹۹
۳

ایرانسل دائمی به سایر اپراتورها

۵۹۹

تعرفه پیامک (همون اس‌ام‌اس خودمون) به شرح زیر است:

نوع سرویستعرفه
پیام کوتاهفارسی: ۹۹ ریال به ازای هر صفحه
پیام کوتاهانگلیسی: ۲۲۲ ریال به ازای هر صفحه

تعرفه استفاده از اینترنت به شرح زیر است:

نوع سیم کارتتعرفه هر کیلوبایت تبادل اطلاعات
سیم کارت دائمی۰.۴ ریال

برای مثال اگه شما یک گیگابایت (۱.۰۰۰.۰۰۰ کیلوبایت) از اینترنت  استفاده کنید باید ۴۰.۰۰۰ تومان هزینه کنید.

خدمات بالا جزء خدماتی هستش که سیم کارت دائمی ایرانسل ارائه می‌دهد. تعرفه‌های آن را درنظر بگیرید چون در ادامه این مطلب، تعرفه سیم کارت اعتباری رو توضیح و قراره با اپراتور قبلی مقایسه ‌کنم.

برای اینکه بفهمیم کدوم سیم کارت اعتباری هست کدوم دائمی باید از پشتیبان ایرانسل کمک بگیرید. چون ایرانسل مثل همراه اول پیش‌شماره خاصی که حتما به گروه دائمی‌ها یا اعتباری‌ها تعلق داشته باشه نداره! یعنی ممکنه یه سیم کارت ۰۹۳۹ اعتباری باشه و یه شماره دیگه با همین پیش‌شماره به صورت دائمی عرضه شده باشه.

تعرفه مکالمه خطوط اعتباری ایرانسل به شرح زیر است:

ردیفمکالمه

تعرفه هر دقیقه مکالمه (ریال)

 

۱

ایرانسل اعتباری به تلفن ثابت

۸۹۹
۲

ایرانسل اعتباری به همراه اول

۸۹۹
۳

ایرانسل اعتباری به سایر اپراتورها

۸۹۹

تعرفه پیامک (همون اس‌ام‌اس خودمون) به شرح زیر است:

نوع سرویستعرفه
پیام کوتاهفارسی: ۱۰۶ ریال به ازای هر صفحه
پیام کوتاهانگلیسی: ۲۷۴ ریال به ازای هر صفحه

تعرفه استفاده از اینترنت به شرح زیر است:

نوع سیم کارتتعرفه هر کیلوبایت تبادل اطلاعات
سیم کارت اعتباری۰.۶ ریال

برای مثال اگه شما یک گیگابایت (۱.۰۰۰.۰۰۰ کیلوبایت) از اینترنت استفاده کنید باید ۶۰.۰۰۰ تومان هزینه کنید.

تفاوت سیم کارت دائمی و اعتباری ایرانسل چیا هستن؟

علاوه بر یکسری تفاوت‌ها که در قسمت اپراتور همراه اول بهشون اشاره کردم، تفاوت این دو نوع سیم کارت در نحوه پرداخت هستش. شما برای اینکه از خدمات سیم کارت استفاده کنید باید اعتبار داشته باشید. در سیم کارت‌های دائمی باید از طریق پرداخت قبض {روش‌های پرداخت قبض همراه اول + هدایا و راهنمای پرداخت قسطی} اقدام کنید که راه‌های زیادی برای پرداخت (پرداخت از طریق کد دستوری، اپلیکیشن ایرانسل من، سایت ایرانسل به نشانی irancell.ir) دارید و این موضوع اصلا نگرانی نداره. اما برای خطوط اعتباری حتما باید از قبل، سیم کارت رو شارژ کنید {اگه شارژتون تموم شده اصلا و ابدا نگران نباشید درخواست اعتبار اضطراری کنید} که البته الان مثل قدیم نیازی به خرید کارت شارژ و خراشیدن اون پوشش اِسکِرَج ندارین. خوشبختانه روش‌های افزایش اعتبار سیم کارت اعتباری هم زیاده.

راستی به نظرتون امکان انتقال شارژ از سیم کارت همراه اول به ایرانسل وجودداره؟ اگه نمی‌دونید و یا می‌خواید ترفند انتقال شارژ همراه اول به ایرانسل رو یاد بگیرید، روی این لینک بزنید.

ایرانسل هم به یک میزان از خطوط خودش پشتیبانی میکنه. یعنی هر دو نوع از یک میزان پوشش شبکه و آنتن‌دهی در مناطق مختلف برخوردار هستند و برتری نسبت به همدیگه ندارن.

ایرانسل هم این امکان رو داره که سیم کارت اعتباری رو به سیم کارت دائمی تبدیل کنید. حواستون باشه که اگه خواستین این کارو انجام بدین امکان برعکسش نیست یا اگه سیم کارتتون از نوع دائمی هستش نمی‌تونید به اعتباری تبدیلش کنید.

حالا بریم سراغ اصل ماجرا که آهای ایهاالناس بالاخره سیم کارت همراه اول بهتره یا ایرانسل!!!

این همه از تعرفه‌ها گفتم که متوجه بشید تعرفه سیم کارت‌ها به چه صورته اما شما اول باید مشخص کنید دنبال خرید سیم کارت دائمی هستید یا اعتباری؟ برای همین و اینکه مقایسه عادلانه باشه! سیم کارت دائمی همراه اول رو با سیم کارت دائمی ایرانسل مقایسه می‌کنم و برای اعتباری هم همینطور.

با توجه به تعرفه‌ سیم کارت دائمی اپراتورها؛ تنها تفاوت این سیم کارت‌ها در هزینه پیامک فارسی هستش که ایرانسل ۱۰ ریال گرون‌تره! البته این مقایسه صرفا از روی تعرفه‌ها بود و اگه بخوام بقیه موارد رو بگم؛ اعتبار سیم کارت دائمی همراه اول خصوصا خط موبایل ۰۹۱۲ خیلی خیلی بیشتر از خطوط دائمی ایرانسل هستش. از طرف دیگه تعداد دکل‌های همراه اول خیلی بیشتر از ایرانسل هستش و همراه اول ثابت کرده که در مناطق مختلف از جمله روستاها از میزان آنتن‌دهی بسیار خوبی برخورداره.

راهنمای آسان تبدیل سیم کارت همراه اول به یوسیم (USIM)

البته ممکنه در منطقه‌ای که شما هستین، ایرانسل بهتر آنتن بده برای همین پیشنهاد میکنم حتما قبل از خرید سیم کارت موردنظرتون از طریق سایت اپراتورها، پوشش شبکه و میزان آنتن‌دهی رو در محل موردنظرتون بررسی کنید. (این مورد خالی از لطف نیست و بعد از خرید خیالتون راحت‌تره)

با توجه به تعرفه‌ سیم کارت اعتباری اپراتورها؛ تنها تفاوت این سیم کارت‌ها در هزینه پیامک فارسی و انگلیسی هستش که ایرانسل ۱۰ ریال گرون‌تره!

تا اینجا از لحاظ تعرفه‌ها مقایسه شد اما یه موضوع مهم که گفتنش خیلی اهمیت داره و تا الان بهش اشاره‌ای نکردم قیمت سیم کارت هستش.

خب تا اینجا بخش‌های مهم همراه اول بهتره یا ایرانسل {راهنمای خرید سیم کارت} رو خوندین. بهتره بقیشو بیاین تو سایت خودمون بخونید....

منبع: سایت سیم خان

لینک مطلب: همراه اول بهتره یا ایرانسل {راهنمای خرید سیم کارت}

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سیم خان

سیم خان، اولین پلتفرم تخصصی خرید و فروش سیم کارت به صورت آنلاین می‌باشد. ما همواره؛ تلاش کردیم نگاه متفاوتی داشته باشیم تا کاربران عادی و فروشندگان سیم کارت بتوانند به صورت خریدار و فروشنده در این پلتفرم فعالیت کنند. چرا سیم خان؟ فروشندگان سیم کارت می‌توانند با ثبت رایگان آگهی فوری سیم کارت در سیم خان، سیمکارت خود را در معرض دید کاربران قرار دهند. کاربران عادی نیز می‌توانند برای خرید سیم کارت، شماره مورد علاقه خود را از میان نمونه‌های فراوان سیم کارت رند و معمولی به صورت نقد و اقساط خرید نمایند. سیم خان، قابلیت خرید و فروش سیم کارت‌های دائمی و اعتباری از اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل، تالیا و ... را داراست. همچنین با ایجاد قابلیت‌هایی برای فروشگاه‌ها مانند رزرو و تعیین قیمت سیم کارت، ثبت آگهی فروش سیم کارت به صورت آنلاین، خرید تک به قیمت عمده و نیز عمده‌فروشی این امکان را برای آنها فراهم کرده است تا در سراسر کشور بتوانند بین یکدیگر به خرید و فروش بپردازند. امروز که با حمایت شما مسیرمان را پیدا کردیم، امید داریم که بتوانیم خاطره خوبی از یک خرید آنلاین، برایتان ایجاد کنیم. خرید آنلاین سیم کارت با فراهم شدن امکان پرداخت هزینه سیم کارت، خرید آنلاین سیم کارت نیز به مراتب آسان‌تر شده است. امروز می‌توانید با چندین کلیک ساده، سیم کارت با شماره دلخواهتان را تهیه کنید و بدون دغدغه از آن استفاده کنید. از طریق خرید اینترنتی سیم کارت، می‌توانید با استفاده از جستجوگر هوشمند؛ اپراتور، پیش‌شماره، دائمی یا اعتباری، رند و معمولی و صفر یا کارکرده بودن شماره را مشخص کنید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی