اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140010205630216221

چه خطراتی که نصابان آسانسور را تهدید می کند؟

کد: 140010205630216221

https://bit.ly/3zJn50x

، (اخبار رسمی): بسیاری از ساختمان های تجاری و مسکونی ایران بخصوص تهران، نیاز به نصب و راه اندازی آسانسور و سرویس و نگهداری آسانسور توسط شرکت آسانسور دارند. متأسفانه، کارگرانی که آسانسورها را نصب و تعمیر می کنند، در معرض خطر زیادی هستند که به طور جدی آسیب ببینند یا در حین کار دچار جراحات مرگبار شوند.

چه خطراتی که نصابان آسانسور را تهدید می کند؟
چه خطراتی که نصابان آسانسور را تهدید می کند؟

بسیاری از ساختمان های تجاری و مسکونی ایران بخصوص تهران، نیاز به نصب و راه اندازی آسانسور و سرویس و نگهداری آسانسور توسط شرکت آسانسور دارند. متأسفانه، کارگرانی که آسانسورها را نصب و تعمیر می کنند، در معرض خطر زیادی هستند که به طور جدی آسیب ببینند یا در حین کار دچار جراحات مرگبار شوند.

این خطرات شامل نزدیکی به سیستم های الکتریکی و سیستم های نادرست نصب شده مانند کنترل کننده آسانسور است.

ما در این مطلب  به بیان خطراتی که نصابان آسانسور را تهدید می کند می پردازیم و پیشنهاد می کنیم از نکات ایمنی هنگام استفاده از آسانسور و نکات ایمنی هنگام نصب آسانسور نیز بازدید نمایید. جهت مشاوره آسانسور همین حالا با ما تماس بگیرید.

خطراتی که نصابان آسانسور را تهدید می کند

طبق آمار سالانه ۳۰ نفر در تصادفات آسانسور کشته می شوند. تقریباً در همه موارد، این صدمات شامل یک کارگر ساختمانی یا تعمیراتی است که در حال انجام تعمیرات یا نصب آسانسور است.

اکثر این حوادث به دلیل حفاظت نامناسب یا ناکافی در برابر سقوط رخ می دهد. در واقع، تقریباً نیمی از کسانی که در تصادفات آسانسور کشته می شوند، بر اثر سقوط از چاه، جان خود را از دست می دهند. حدود یک سوم مرگ و میرهای آسانسور ناشی از گرفتار شدن یا برخورد کارگران بین اجسام است. تعداد کمی از تلفات ناشی از برق گرفتگی است.

خطراتی که متوجه نصابان و تعمیرکاران آسانسور می باشد، معمولاً  به شرح زیر می باشند :

برق گرفتگی

برخورد با آسانسور یا وزنه تعادل

گرفتار شدن در درب یا سایر قطعات متحرک

سقوط از کابین آسانسور

خفگی در حین گیر افتادن در آسانسور

افتادن در چاه آسانسور

یکی از عوامل موثر در تصادفات آسانسور این واقعیت است که در بسیاری از موارد چاه آسانسور به عنوان فضاهای محدود تلقی نمی شود. این یک اشتباه خطرناک است، زیرا راه های چاه آسانسور در زیر و بالای کابین باید همیشه فضاهای محدود در نظر گرفته شود.

مهم است که به یاد داشته باشید که چاه آسانسور ممکن است بسته به مکانی که در آن قرار دارند، دو طبقه بندی فضایی متفاوت داشته باشند. علاوه بر این، این مکان ها بسته به جایی که کار در حال انجام است تغییر می کند.

هنگامی که صحبت از خطرات برق گرفتگی به میان می آید، سیم ها و مناطق با ولتاژ بالا همیشه باید به طور مناسب علامت گذاری و هنگام کار بر روی یک قطعه برقی غیرفعال شوند. یکی از دلایل رایج حوادث برق گرفتگی مربوط به آسانسورها زمانی رخ می دهد که کارگر ساختمانی به طور کامل در مورد خطرات الکتریکی آموزش ندیده باشند.

در حالی که مرگ و میر ناشی از تصادفات آسانسور در سایت های ساختمانی به طور گسترده در رسانه های خبری گزارش می شود، جراحات شدیدی نیز ممکن است رخ دهد. این آسیب ها شامل آسیب های مغزی، کمر، گردن و نخاع می شود. سایر آسیب های رایج شامل شکستگی استخوان و آسیب عصبی است.

البته، با آموزش صحیح ایمنی می‌توان از تمام صدمات یا تلفات آسانسور جلوگیری کرد. چنین آموزشی همچنین شامل تجهیزات ایمنی برای کار در آسانسور یا اطراف آن می شود. دستکش، کلاه و کفش های ایمنی ضروری هستند. این اقلام و همچنین سیستم جلوگیری از سقوط شخصی باید توسط شرکت های ساختمانی برای کارکنان خود تهیه شود.

منبع: https://asanru.ir/%d8%ae%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%86%d8%b5%d8%a7%d8%a8-%d8%a2%d8%b3%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%88%d8%b1/

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خشک استور

یک فروشگاه اینترنتی جهت خرید میوه خشک

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]