اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140011245706917976

بررسی دلایل محبوبیت جراحی بینی نیمه فانتزی

چرا مدل بینی نیمه فانتزی ترند شده است؟

کد: 140011245706917976

https://bit.ly/33hU93J

، تهران , (اخبار رسمی): جراحی بینی یک عمل زیبایی است که آمار انجام آن امروزه در جامعه ما در بین خانم ها و آقایان به شدت رو به افزایش است. مهم ترین نکته ای که هر فردی برای انجام عمل بینی به آن توجه دارد، فرم بینی بعد از جراحی است. امروزه یکی از پر طرفدار ترین مدل های عمل بینی بعد از جراحی، مدل نیمه فانتزی است.

چرا مدل بینی نیمه فانتزی ترند شده است؟
چرا مدل بینی نیمه فانتزی ترند شده است؟

جراحی بینی یک عمل زیبایی است که آمار انجام آن امروزه در جامعه ما در بین خانم ها و آقایان به شدت رو به افزایش است. مهم ترین نکته ای که هر فردی برای انجام عمل بینی به آن توجه دارد، فرم بینی بعد از جراحی است. امروزه یکی از پر طرفدار ترین مدل های عمل بینی بعد از جراحی، مدل نیمه فانتزی است. آیا می دانید این نوع جراحی بینی چه ویژگی هایی دارد و چرا انقدر محبوب شده است؟ اگر شما هم به مدل بینی نیمه فانتزی علاقه دارید، حتما این مقاله را از زبان دکتر علی بصام، متخصص جراحی بینی، در تهران بخوانید.

 

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی ترکیبی از مدل بینی طبیعی و فانتزی است. جراح بینی برای ایجاد این مدل، شکل و اندازه بینی را متناسب با اجزای صورت حفظ می کند. مدل نیمه فانتزی نسبت به طبیعی کمی رو به بالا است بنابراین مدل نیمه فانتزی غیر طبیعی به نظر نمی آید. این مدل از بینی طبیعی کوچک تر است. لازم به ذکر است که این عمل باید توسط یک جراح ماهر انجام شود که با توجه به نوع و ساختار بینی عمل را پیش ببرد.

 

مهم ترین ویژگی های بینی نیمه فانتزی

  • زیبایی و ظرافت در جراحی بینی نیمه فانتزی نسبت به بینی طبیعی بیشتر است. این فرم بینی ظاهرش مصنوعی نیست. نوک بینی در این عمل زیاد سر بالا نیست و حالت طبیعی تری نسبت به مدل عروسکی دارد. در این عمل حالت قوس روی بینی به اندازه است و همین مسئله یک حالت زیبا به بینی می دهد.

چه کسانی می توانند بینی خود را به مدل نیمه فانتزی عمل کنند؟

افرادی که دوست ندارند بینی مدل طبیعی یا عروسکی داشته باشند این مدل را انتخاب می کنند. دختران جوان معمولا بیشترین متقاضی برای این نوع عمل هستند و این مدل مورد پسندشان است. این مدل محبوب دختران است چون هم شیک و ظاهری طبیعی دارد و هم مقداری قوس روی بینی دارد؛ البته این مدل بینی برای آقایان مناسب نیست چون اسکلت صورت خانم ها و آقایان با هم متفاوت  است. شکل ظاهر بینی با ژنتیک و آناتومی اسکلتی تعیین می شود.

شما در صورتی می توانید برای این عمل مناسب باشید که  از لحاظ جسمی سالم باشید و رشد اجزای صورتتان به خصوص بینی کامل شده باشد. این عمل جراحی بینی باید بعد از سن بلوغ صورت بگیرد. بیماران دیابتی، کسانی کلسترول بالا دارند،  اختلالات خونی، بیماران قلبی و ریوی، فشار خون بالا، افراد سیگاری و...  گزینه ی این جراحی نیستند.

 

مشاوره با جراح قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی

در جلسه مشاوره جراح درباره هدف شما از این عمل می پرسد و درباره سوابق پزشکی شما مانند اینکه آیا سابقه جراحی، انسداد بینی و ... داشته اید؟ از شما پرسش هایی دارد. جراح؛ پوست، ساختار داخل و خارج بینی شما را کامل معاینه می کند. این معاینه فیزیکی باعث می شود جراح  بتواند مشخص کند چه تغییراتی باید صورت بگیرد تا بر نتیجه تاثیر بگذارد.

آزمایشاتی مانند آزمایش خون، نوار قلب و سنجش تنفس برای استفاده از داروی بیهوشی برای شما تجویز می شود. از زاویه ها و قسمت های مختلف بینی عکس هایی باید گرفته شود تا جراح تغییراتی که لازم است روی عکس مشخص کند تا موقع جراحی بینی به علامت های مشخص شده روی تصویر ها توجه کند. جراح بینی نیمه فانتزی بسته به درخواست و انتظارات تان به شما خواهد گفت که این عمل و تغییرات را انجام می دهد یا نه.

عمل بینی نیمه فانتزی را می توانند با عملی مانند جراحی چانه انجام دهند چون ممکن است فردی چانه عقب رفته یا کوچکی داشته باشد که در این صورت پزشک جراح هر دو عمل را توصیه می کند؛ بخاطر اینکه چانه وقتی کوچک باشد بینی را بزرگ تر نشان می دهد. توجه داشته باشید که انجام دو عمل با هم الزامی ندارد اما باعث بهبود مولفه های صورت و متناسب شدن آن می شود و نتیجه را بهتر می کند.

 

بایدها و نباید ها قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی

  • دو هفته قبل از عمل از داروهایی مانند آسپرین، ویتامیE  و مکمل گیاهی برای پیشگیری از خونریزی استفاده نشوند. سیگار و  نوشیدنی های الکلی را از دو هفته قبل از جراحی ترک کنید. این مواد باعث نارسایی گردش خون و انقباض رگ های خونی می شوند. چند روز قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی، زیاد آب بنوشید. شب قبل از عمل دوش بگیرید. بدون هر گونه آرایش و لاک ناخن برای جراحی بینی آماده شوید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی

بی شک رعایت توصیه ها و نکات در تسریع روند درمان و البته در زیباتر شدن نتیجه عمل بینی تاثیر زیادی دارد. برخی از مهم ترین اقداماتی که باید بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی در برنامه خود قرار دهید عبارتند از:

  1. در چند روز اول بعد از عمل ضعف و بی حالی، کم شدن تشخیص بویایی و سرگیجه دارید که باید داروهای تجویزی پزشک را مرتب و به موقع مصرف کنید. مراقب باشید در روزهای اول بعد از جراحی بینی ضربه ای به بینی تان نخورد به همین منظور از رفت و آمد در جاهای شلوغ خودداری کنید. در هفته اول بعد از جراحی غذاهای جویدنی مصرف نکنید از غذاهای آبکی و رقیق مثل سوپ و فرنی میل کنید. لازم است بدانید کبودی و ورم که به خاطر جراحی ایجاد می شود از روز سوم به بعد بیشتر می شود؛ اما جای نگرانی ندارد چون به مرور از بین می رود. برای کم شدن کبودی می توانید از کمپرس یخ به مدت 72 ساعت بعد از جراحی استفاده کنید.  حتما عطسه را با دهان باز انجام دهید تا به بینی فشار وارد نشود. در دوره ی درمان از زیاد صحبت کردن و زیاد خندیدن پرهیز کنید. تا چند ماه اول بعد از جراحی بینی فین نکنید. در چند ماه اول بعد از عمل از رفتن به استخر و محیط های گرم مثل سونا به شدت خودداری کنید. از سیگار و دود تا دو ماه بعد از جراحی خودداری کنید. از پماد هایی که برای بهبود جای زخم تجویز شده طبق دستور بعد از جراحی بینی استفاده کنید. نحوه ی خوابیدن بعد از عمل به صورتی باشد که سر را بالا نگه دارید و روی سمت چپ یا راست اصلا نخوابید. در اولین مراجعه به پزشک بعد از جراحی بینی برای ویزیت، تاریخ های مراجعه بعدی توسط پزشک شما مشخص می شود.

فاکتورهای موثر بر موفقیت عمل بینی نیمه فانتزی

اصلی ترین موارد تاثیر گذار بر روی نتیجه عمل بینی نیمه فانتزی، انتخاب بهترین جراح بینی و رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل هستند. شما باید برای انجام عمل بینی نیمه فانتزی جراحی را انتخاب کنید که از کیفیت ها و ویژگی های بینی فانتزی بیش ترین میزان آگاهی را داشته باشد و بتواند نتیجه جراحی را به خواسته شما نزدیک کند.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی