اطلاعات تماس
  • 091056*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140012085736718307

بررسی چالش های ورود گردشگران افغان برای درمان در ایران

کد: 140012085736718307

https://bit.ly/3sts4QE

، (اخبار رسمی): قبل از شروع مشکلات درباره تجربه شرکت فرشتگان گردشگری از همایش گردشگری سلامت در روزهای قبل از کرونا برایتان می گویم که به سخنرانی وزیر گردشگری افغانستان و فعالان این صنعت  و نیز گردشگرای که برای دریافت خدمات سلامت به ایران ماجعه می کنند گوش کردم به این نتایج رسیدم.

بررسی چالش های ورود گردشگرا افغان برای درمان در ایران
درمان گردشگران افغان در ایران

بررسی چالش های ورود گردشگرا افغان برای درمان در ایران

بررسی چالش های گردشگری سلامت و ورود گردشگران از افغانستان به ایران

عمده این مشکلات شامل:
عدم تکریم افغان ها
عدم ارایه ی صحیح فاکتور برای اقدامات درمانی
وجود واسطه گری افراد غیر متخصص در این زمینه
دریافت هزینه های نابجا از افغان ها
عدم تسهیل دریافت ویزای درمانی
عدم پشتیبانی کامل خدمات درمانی بعد از بازگشت به کشور مبدا

گفت و گوی روزنامه اعتماد با علی‌اصغر مونسان

«در تلاشیم در رایزنی با وزارت امور خارجه نرخ تعرفه برای بیماران افغانستانی را تعدیل کنیم. ولی این امر هم منوط به راستی‌آزمایی دقیق از سوی نهادهای نظارتی است، چراکه تمایل به کار بدون مجوز در ایران می‌تواند پیچیدگی‌های آن را بیشتر کند.»

مدیرکل گردشگری سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکیمی گوید: «گردشگری سلامت افغانستانی‌ها دست واسطه‌هاست»
بخش اصلی این مشکل به دلیل عدم فراهم شدن فرصت های لازم برای ایجاد ارتباط بین فعالان در زمینه گردشگری سلامت می باشد.و در رده دوم عدم پیگیری لازم در این زمینه که افراد غیر متخصص و واسطه اقدام به انجام اینکار می کنند.و معمولا درمان های لازم به مراکز مربوطه ارجاع نشده و هزینه های گزاف از این گردشگران دریافت می شود.همچنین عدم وجود پشتیبانی لازم بالینی نیز باعث می شود این گردشگران سلامت درمان کامل را دریافت نکنند و با عدم آگاه از شرایط مراقبت های بعد از بیماری و ... تاثیرات کامل و مثبتی را از روند درمانی خود دریافت نمی کنند.

دی‌ماه ۱۳۹۸وحید مجروح، مشاور امور بین‌الملل وزارت صحه عامه (بهداشت) افغانستان گفت: «ایران چشمانش را روی ۳۰۰ میلیون دلار بازار گردشگری سلامت افغانستان بسته است»؛ آیا چنین موضوعی صحت دارد؟

افغانستان همواره در زمره کشورهای بازار هدف اصلی گردشگری جمهوری اسلامی ایران و متقاضی محصولات مختلف گردشگری از جمله زیارت، سلامت، تجارت و بازدید اقوام و خویشان بوده است. برای اینکه نشان دهیم بازار افغانستان برای ما اهمیت دارد در کنار تدوین تحقیقات بازار و برنامه اقدام سالانه برای شناخت عمیق‌تر از این بازار، بر تعاملات دولتی نیز تاکید داشته‌ایم. با افغانستان دارای توافقنامه‌های معتبر همکاری‌های مشترک گردشگری (MOU) و برنامه اجرایی هستیم. در این بین میزبان اولین کمیته فنی گردشگری با افغانستان بوده‌ایم که در آن بخش‌های خصوصی دو کشور نیز حضور داشته‌اند. تعاملات استان‌های مرزی‌مان با این کشور در سطح مناسبی است و بسیاری از بیماران سلامت استان خراسان رضوی از این کشور هستند. در همین راستا کشور افغانستان را در سه سال اخیر به عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه گردشگری تهران دعوت کردیم و پذیرای هیات افغانستانی بوده‌ایم.

در حوزه گردشگری سلامت در سال ۱۳۹۸ بیش از ۱۲۵ هزار بیمار خارجی بستری شده در ایران داشته‌ایم که از این بین ۶۰هزار و ۶۰۰ بیمار یعنی ۴۸.۸ درصد افغانستانی بودند. نکته مهم این است که این تعداد افراد بستری شده هستند و موضوعات تندرستی و مراجعات سرپایی را شامل نمی‌شود. علت مراجعه آنان نیز به ترتیب بیماری زنان، زایمان و ناباروری، جراحی چشم، قلب و ارتوپدی بوده است.

عمده بیماران افغانستانی از راه زمینی و مرز هرات وارد می‌شوند هرچند که بیماران پروازی هم به ایران می‌آیند. نکته مهم بحث درآمدزایی از گردشگران سلامت است. بیماران افغانستانی به شکل میانگین ۳-۱ شب در بیمارستان‌های ایران بستری می‌شوند و بین ۲ تا ۲هزار و ۵۰۰ دلار هزینه صرفا پزشکی انجام می‌دهند. اگر هزینه‌های خارج از بیمارستان همانند هتل، حمل و نقل و ... اضافه شود به نرم ۳هزار دلار نزدیک می‌شود.

پیشنهادات ما:
1-همکاری با شرکت های گردشگری در افغانستان برای حذف کردن دلان از این صنعت و ارایه خدمات باکیفیت برای تمامی گردشگران سلامت
2-ارایه ی خدمات آنلاین پزشکی جهت غربالگری بیماران قبل از عزیمت به ایران جهت کاهش هزینه ها
3-ارایه ی خدمات ویزای درمانی برای افرادی که واقعا نیاز به خدمات درمانی در ایران دارند.(برخی از آژانس ها با اعطای ویزای درمانی برای تسهیل ورود افغان و انتقال انها به ترکیه یا اروپا اقدامات غیر قانونی را انجام می دهند)
4-ارایه ی خدمات پرونده دیجیتال و ثبت کلیه اطلاعات پزشکی افغان ها در ایران و افغانستان در اپلیکیشن درمانی جهت سهولت دسترسی افراد
5-ایجاد فضای همکاری و صحبت بین پزشکان ایرانی و افغان در اپلیکیشن و سمینارهای درمانی به صورت آنلاین
6-انجام خدمات پشتیبانی درمانی بعد از بازگشت به کشور افغانستان
7- ارایه خدمات رایگان پزشکی به قشر ضعیف در افغانستان در حرکت خیرخواهانه به صورت آنلاین در اپلیکیشن فرشتگان گردشگری
8-ارایه خدمات غربالگری آنلاین و کاهش رفت و آمد و هزینه ها

با ما در تماس باشید

 

https://rb.gy/iewv7y

www.tourismangels24.com

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 091056*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان