اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140101155795116830

تفاوت بین at ،in ،on و by در زبان انگلیسی - آموزشگاه زبان ایران اروپا

کد: 140101155795116830

https://bit.ly/3DGHCof

، تهران , (اخبار رسمی): بخش بزرگی از این نوع سوالات زبان آموزان در کلاس های زبان انگلیسی، مربوط می‌شود به حروف اضافه. Preposition ها در زبان انگلیسی انواع و کاربردهای مختلفی دارند و معمولا فرمولی مشخص و منطقی که به ما بگوید کدام کلمه یا کدام فعل با کدام Preposition باید به کار رود وجود ندارد.

تفاوت بین at ،in ،on و by در زبان انگلیسی - آموزشگاه زبان ایران اروپا
تفاوت بین in , on , at , by

می‌خواهیم به یکی از رایج ترین سوالات دانشجویان درباره حروف اضافه پاسخ دهیم: تفاوت بین at ،in ،on و by چیست و هر یک باید کجا به کار روند؟

تفاوت بین at ،in ،on و by چیست و هر یک باید کجا به کار روند؟ بخش بزرگی از این نوع سوالات زبان آموزان در کلاس های زبان انگلیسی، مربوط می‌شود به حروف اضافه (Preposition ها). Preposition ها در زبان انگلیسی انواع و کاربردهای مختلفی دارند و معمولا فرمولی مشخص و منطقی که به ما بگوید کدام کلمه یا کدام فعل با کدام Preposition باید به کار رود وجود ندارد.

از طرف دیگر، بیشتر ما در این مواقع به دنبال دلیل و منطق هستیم و از این که به ما بگویند هر چه در دیکشنری هست را باید حفظ کنیم خیلی خوشمان نمی‌آید.

پس چکار باید کرد؟

یکی از راه‌های موثر رفع این مسئله، ربط دادن حروف اضافه به یک معنا و مفهوم خاص است تا به نوعی توانسته باشیم ارتباطی بین معنای کلمات و فرم گرامری آنها پیدا کنیم.

امروز می‌خواهیم به یکی از رایج ترین سوالات دانشجویان درباره حروف اضافه در انگلیسی پاسخ دهیم: تفاوت بین at ،in ،on و by چیست و هر یک باید کجا به کار روند؟ اگر این سوال، سوال شما هم هست، مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید!

قبل از هر چیز، جدول!
در جدول حروف اضافه در انگلیسی که در ادامه آمده است، به کاربرد in on at در زبان انگلیسی و همچنین به تفاوت in on at اشاره شده است و همگی در مورد مکان ها، زمان ها و وسایل نقلیه کاربرد دارند.

تفاوت بین at ،in ،on و by

ما هم به همان ترتیبی که در جدول آمده درباره تک تک این Preposition ها و استفاده از at in on و by توضیح خواهیم داد:

حمل و نقل (Transportation):
در این بخش درباره این صحبت می‌کنیم که قبل از کلمات مربوط به وسایل نقلیه باید از کدام حرف اضافه استفاده کرد.

در مورد کاربرد at در انگلیسی و اینکه چه موقع از at استفاده می کنیم باید بگوییم که حرف اضافه at در انگلیسی قبل از کلمات مربوط به وسایل نقلیه کاربردی ندارد و ما هم این قسمت را در جدول خالی می‌گذاریم.

با کاربرد on در انگلیسی شروع می‌کنیم: حرف اضافه on در انگلیسی معمولا درباره یک “سطح” یا “سکو” به کار می‌رود، به این معنی که شما “روی” آن قرار داشته باشید.

به این شکل به موضوع نگاه کنید: وسایلی مثل اتوبوس، قطار یا هواپیما متعلق به شخص شما نیستند و به شکل یک “سطح” هستند که شما باید به همراه افراد دیگر روی آن قرار داشته باشید. به همین علت می‌توان گفت:

.I am on the train

  .She was on an airplane

از طرف دیگر، حرف اضافه In مربوط به وسیله نقلیه “شخصی” شما است. تاکسی هم به نوعی وسیله نقلیه شخصی شما محسوب می‌شود، چون آن را برای خودتان می‌گیرید و معمولا با کسی شریک نمی‌شوید (البته برخلاف تاکسی های خطی در کشور ما). بنا بر این، برای کلمات Car و Taxi یا حتی اسم اتومبیلتان باید از In استفاده کنید.

.Jack is sitting in his Lamborghini

وسایل نقلیه دیگری مثل دوچرخه، موتورسیکلت یا حتی حیوانات چهارپا با وجود اینکه وسیله “شخصی” شما محسوب می‌شوند، باید با حرف اضافه On به کار روند. واضح است که نمی‌توانید “داخل” دوچرخه تان نشسته باشید!

قایق هم از آن وسایلی است که هم می‌تواند عمومی و هم شخصی باشد. پس اگر ثروتمند هستید و قایق شخصی خودتان را دارید، می‌توانید بگویید In my boat و  درباره یک قایق یا کشتی بزرگ با کلی مسافر بگویید On a boat.

حرف اضافه By هم به معنی “به وسیله” است و می‌تواند قبل از هر وسیله نقلیه ای به کار رود.

.They have traveled to countries by their bikes

مکان (Location)
حال می خواهیم در مورد کاربرد at in on در زبان انگلیسی و همچنین کاربرد by در مورد مکان صحبت کنیم.

با حرف اضافه At شروع می‌کنیم: در ابتدا به این سوال که چه زمانی از at استفاده می کنیم شروع می نماییم. At به معنی “داخل” است اما به معنی یک محل دقیق و مشخص. به همین علت، می‌توانیم بگوییم I am at home چون Home برای هر دو طرف صحبت یک مکان دقیق و از پیش تعریف شده است.

بر خلاف At که معمولا با یک نقطه سر و کار دارد، حرف اضافه On به معنی “رویِ” بوده و به یک سطح یا خط مربوط می‌شود. پس هر جا یک سطح گسترده داشتیم چه دیوار، چه کف زمین و چه خیابان، می‌توانیم از حرف اضافه On استفاده کنیم.

.Look at the paintings on the wall

.My apartment is on Palm Street

همانطور که قبل هم گفته ایم، حرف اضافه In به معنی “داخل” است و می‌توان آن را به فضا یا حجم ارتباط داد. پس در هنگام صحبت از اتاق ها، فضاهای بسته و ساختمان ها می‌توانیم از In استفاده کنیم.

 .Andy is in the boss’s room

در هنگام تمرین به کاربرد in on at برای مکان توجه نمایید.

حرف اضافه By هر وقت در ارتباط با یک مکان استفاده شود، معنی “نزدیک” یا “در کنار” می‌دهد.

.Your desk is over there, by the window

.If he is the man you you are looking for, go stand by him

زمان (Time)
وقتی صحبت از زمان باشد، حرف اضافه At معمولا برای “یک لحظه در زمان” استفاده می شود. به عبارت دیگر، At یعنی سر ساعتِ”. از آنجا “ظهر” یا “نیمه شب” هم در واقع “یک لحظه” هستند، حرف اضافه At را می‌توان بعد قبل از آنها به کار برد.

.Meet me at the restaurant at 10

.The movie starts at midnight

On برای روزها به کار می‌رود. به صورت کلی هر جا کلمه Day را دیدید بدانید که باید از On استفاده کنید.

مثل: On Tuesday یا On Christmas Day.

از آنجا که حرف On به روز مربوط است، برای صحبت کردن درباره یک تاریخ مشخص هم باید از On استفاده کنید.

.I was born on July 6th, 1985

نکته بعدی هم این است که حرف اضافه weekend در انگلیسی امریکن On می باشد و بصورت On the weekend استفاده می شود و در انگلیسی بریتیش از At the weekend استفاده می‌شود. در صورتی که بخواهید، از اینجا می‌توانید درباره تفاوت های بین انگلیسی امریکن و بریتیش بیشتر بدانید!

بر خلاف موارد قبلی، در بیان تفاوت in و on باید بگوییم که in در انگلیسی به یک “دوره زمانی” مرتبط است نه یک لحظه. وقتی بخواهیم درباره ماه‌ها و سال‌ها صحبت کنیم، باید از In استفاده کنیم.

کلمات Afternoon ،Morning و Evening هم درباره یک لحظه صحبت نمی‌کنند بلکه نمایشگر یک بازه زمانی هستند. به همین خاطر آنها هم باید با In استفاده شوند.

.I usually exercise in the morning

بنابراین به فرق in و on توجه نمایید.

در نهایت در هنگام تمرین به کاربرد گرامر in on at در زمان توجه نمایید.

تفاوت بین at ،in ،on و by

آخرین مورد هم مربوط به By است. By قبل از قیدهای زمان به معنی “قبل از” است و معمولا وقتی یک مهلت رو به اتمام یا به اصطلاح Deadline در کار باشد استفاده می‌شود.

.I need the reports on my desk by noon

.By the time I arrived, they had already eaten the cake

امیدواریم گرامر on in at و تفاوت بین at ،in ،on و by برای شما مفید بوده باشد. آیا موردی از قلم افتاده است؟ منتظر نظرات شما هستیم!

دوره‌های مختلف آموزش زبان انگلیسی

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه زبان انگلیسی ایران اروپا

موسسه زبان ایران اروپا که در سال 1388 تاسیس شد به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز آموزش زبان در غرب تهران، ارائه کننده دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی با تاکید بر پیشرفت در مهارت مکالمه زبان انگلیسی و آمادگی امتحانات بین المللی به صورت گروهی، نیمه گروهی و خصوصی به افراد حقیقی و سازمانها با بالاترین کیفیت است. استادان مجرب و با انگیزه، توجه خاص به سیستم و کیفیت آموزشی، امکانات و محیط آموزشی مناسب، رده های متفاوت سنی و ارائه مدارک رسمی در پایان دوره های خاص و کارکرد تخصصی و صرف بر روی زبان انگلیسی بر خلاف سایر رقبا را می توان از جمله فاکتورهایی برشمرد که موسسه بزرگ زبان ایران اروپا را از دیگر موسسات متمایز می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش