اطلاعات تماس
  • 021888*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140103026093718836

بحران صنعت موسیقی در دوران کرونا و پس از آن

کد: 140103026093718836

https://bit.ly/3a82vxU

، تهران , (اخبار رسمی): علیرضا تجویدی ، مدیر اجرایی آوای شباهنگ در مورد مشکلاتی که صنعت موسیقی در دوران بیماری کرونا متحمل شده است میگوید

بحران صنعت موسیقی در دوران کرونا و پس از آن
علیرضا تجویدی - مدیر اجرایی آوای شباهنگ

در دورانی که جهان با بیماری کرونا دست و پنجه نرم میکند ، صنعت موسیقی بیش از دیگر صنایع در معرض خطر بوده و هست، تجویدی در این باره میگوید :

عمده درآمد صنعت موسیقی از برگزاری کنسرت و کارهای اجرایی مربوط به آن است که نه تنها در دوران کرونا زودتر از همه فعالیت ها کنسل شد بلکه بعد از دورانی که تقریبا اکثر صنایع به شکل گذشته خود اجازه کارداشتند ، به موسیقی این اجازه داده نشد . بی مهری ها به این صنعت همچنان ادامه دارد. 

علیرضا تجویدی مدیر اجرایی نشر موسیقی آوای شباهنگ که  بیش از 10 سال است مشغول به تولید موسیقی و  مدیریت برنامه های هنرمندان برای اجرای کنسرت می باشد می افزاید : به همین دلیل بسیاری از همکاران ما نتوانستند دیگر مثل گذشته از جای خود بلند شوند و روند فعالیت های عادی خود  را طی کنند ، از طرفی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در واقع حامی اصلی این صنعت میبایست باشد تدابیری برای حمایت از هنرمندان را در روال کاری خود نداشته است و فقط از طریق صندوق اعتباری هنر قکمک های معیشتی بسیار اندکی را به هنرمندانی که شرایط عضویت در این موسسه را داشته اند پرداخت کرده است.

پس از 3 سال که تقریبا بعضی از کنسرت ها در حال برگزاری میباشند ، با توجه به وضع معیشتی مردم استقبال از کنسرت ها دیگر مثل سابق نیست ولی هزینه ها چند برابر شده و قابل انکار هم نیست . امروز که اکثر صنایع با توجه به نزولی بودن روند ابتلا به بیماری کرونا ، تقریبا به حالت عادی کار برگشتند هنوز صنعت موسیقی نتوانسته خود را به جایی که حتی 4 سال پیش بوده برساند  و این مشکل دلایلی بسیار دارد. مثل افزایش هزینه های سالن های کنسرت ، افزایش قیمت حمل و نقل ، افزایش شدید هزینه های اسکان و خوراک برای گروه های موسیقی در شهرستان ها و دلایل بیشمار زیادی از این قبیل که باعث میشوند تهیه کنندگان علاقه ای به برگزاری کنسرت نداشته باشند . از طرفی وقتی درآمد زایی برای هنرمندان کم میشود روند تولید محتواهای موسیقی هم رو به کاهش است ، یعنی قطعاتی برای شنونده تولید نمیشود که بر اساس آن بتوان وی را جذب کنسرت نمود .

در هر صورت میبایست ارگان های مربوطه برای این مشکل تدبیری بیاندیشند تا این صنعت مهجور و هنرمندانی که بیش از پیش تحت فشار شرایط سخت زندگی قرار گرفته اند راهی مناسب برای ارتزاق پیدا کنند. نا گفته نماند همه اقشار جامعه به شنیدن نوعی از موسیقی دلگرم هستند و ایجاد شعف در مردم وظیفه اصلی هنرمندان است که اگر حمایت نشوند دلگرمی به انجام این کار ندارند . 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آوای شباهنگ

تولید و نشر آثار موسیقایی و تصویری

اطلاعات تماس
  • 021888*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

موسیقی | سرگرمی و تفریح