اطلاعات تماس
 • 091861*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140105086322719192

دفتر برنامه ریزی یا پلنر روزانه چیست؟

دفتر برنامه ریزی چیست؟

کد: 140105086322719192

https://bit.ly/3QgqtY1

، (اخبار رسمی): پس بهترین راه این است که هر فردی برای خود آماده شود; چون خودش و توانایی هایش را خوب می شناسد. این جزوه آماده سازی دقیقا به همین دلیل برای شما عزیزان تهیه شده است.

دفتر برنامه ریزی چیست؟
دفتر برنامه ریزی چیست؟

چند بار تا به حال این همه کار در طول روز برای انجام دادن داشته اید اما هرگز نتوانسته اید هیچ یک از آنها را انجام دهید؟ یا برعکس، چند بار تا به حال چندین کار داشته اید، اما نمی توانید همان کارهای ساده را انجام دهید!؟ به دلیل انجام ندادن به موقع وظایف خود و دیگران با چند مشکل مواجه شده‌اید؟

همه این مشکلات یک دلیل دارند:

عدم برنامه ریزی مناسب که یک دفتر خوب سازماندهی شده بتواند آن را حل کند.

متأسفانه اکثر ما این مهارت را به خوبی یاد نگرفته ایم و اکنون در زندگی خود بارها و بارها با مشکلاتی مواجه می شویم! اما نگران نباشید؛ با تهیه این طرح ها اصول برنامه ریزی صحیح روزانه را فرا می گیرید و می توانید به بهترین شکل ممکن برای تمام روزهای خود برنامه ریزی اساسی و دقیق داشته باشید و از مزایای برنامه ریزی خوب بهره مند شوید.

اگر می خواهید بدانید کدام دفتر برنامه ریزی بهترین است و می تواند به شما کمک کند، حتما توضیحاتی که در اختیار شما قرار می دهیم را با دقت بخوانید و به کلمات زیر با دقت گوش دهید.

دفتر برنامه ریزی یا پلنر روزانه چیست؟

در بسیاری از موارد، مشاوران تحصیلی یا دستیاران موفقیت دوره های ویژه ای ایجاد می کنند و آنها را در اختیار همه دانش آموزان خود قرار می دهند. در صورتیکه هر فردی زندگی متفاوتی دارد و رفتار، زمان، وظایف روزانه و ... او با دیگران متفاوت است و البته نمی تواند از برنامه ای مشابه دوست و همکار خود استفاده کند (اما متاسفانه این نوع برنامه ها بسیار موفق هستند. معمولی).

پس بهترین راه این است که هر فردی برای خود آماده شود; چون خودش و توانایی هایش را خوب می شناسد. این جزوه آماده سازی دقیقا به همین دلیل برای شما عزیزان تهیه شده است.

در بخش بعدی، دقیقاً به شما گفته می شود که مزایای برنامه ریزی چیست و چرا آنها می توانند برنامه ریزی را برای شما آسان تر و بهتر از همیشه کنند.

یک برنامه ریز روزانه آنقدر مزایا و فواید دارد که اگر بخواهیم همه آنها را فهرست کنیم، به یک کتابچه راهنمای دقیق نیاز داریم! به همین دلیل در اینجا برخی از مزایا و کاربردهای دفتر برنامه ریزی شخصی را فهرست می کنیم تا بتوانید با آنها بیشتر آشنا شوید.

پس از تهیه این طرح، می توانید تمام تکالیف خود اعم از تکالیف تحصیلی و تحصیلی را بنویسید و از آنها به عنوان برنامه ریز دانشجویی استفاده کنید. شما همچنین می توانید از آن برای برنامه ریزی بلند مدت استفاده کنید، به عنوان مثال، برای ایجاد یک برنامه چند روزه یا چند هفته ای برای مطالعه خود.

دفتر برنامه ریزی کنکور

اینکه برای کنکور برنامه ریزی بلندمدت دارید و نوشتن به نوعی شما را مجبور می کند به برنامه پایبند باشید.

چون هم شما نوشتید و هم وقتی انشا می نویسید در ذهن شما ثبت می شود و نسبت به انجام درست کار و نحوه آماده سازی درس خود برای چند روز آینده احساس مسئولیت می کند.
دفتر برنامه ریزی اشتغال

ما اغلب بسیاری از وظایف خود را در محل کار فراموش می کنیم، مانند تماس گرفتن با یک نفر یا هماهنگی جلسه و ... و همین موضوع باعث می شود که مورد انتقاد سرپرست خود قرار بگیریم! این ترتیب ساده می تواند از این اتفاق جلوگیری کند و به شما کمک کند زمان کاری منظمی داشته باشید.

دفتر برنامه ریزی و تحلیلگر!

یکی از مهمترین چیزها در مورد برنامه ریزی این است که به افراد کمک می کند تا اهداف بهتری داشته باشند. به این ترتیب چون افراد هر روز برنامه خود را یادداشت می کنند می توانند به مرور زمان خود را ارزیابی کنند و نکات مثبت و منفی را پیدا کنند. این باعث می شود که به نکات مثبت خود توجه بیشتری داشته باشند و نقاط بد خود را هدف قرار دهند و برای اصلاح آنها اقدام کنند.

دفتر برنامه ریزی و مدیریت زمان

اهمیت برنامه ریزی در مدیریت زمان بسیار زیاد است و با برنامه ریزی و رابطه خاصی که بین وظایف ایجاد می شود به مدیریت بهتر زمان کمک می کند و افراد به مرور زمان متوجه می شوند که ناخودآگاه به وظایف خود بیشتر نزدیک می شوند و می توانند کارآمدتر باشند. در مورد زمان آنها برنامه ریزان اداری به طور طبیعی بسیار سازماندهی شده اند و این بدان معناست که مدیریت زمان شما حرفه ای خواهد بود.

دفتر خوب سازماندهی شده

نکاتی که تا اینجا ذکر کردیم مواردی است که می تواند افراد را در درازمدت به موفقیت برساند و به عنوان برترین حرفه ای ها در جهان جایگاه های بالایی کسب کند. به یاد داشته باشید که به قول آنتوان دو سنت اگزوپری، نویسنده مشهور:

هدف بدون برنامه فقط یک آرزوست.

علاوه بر نکات ذکر شده مجتبی مصطفایی مجری این دفتر برنامه ریزی و مدیر موسسه گام برتر در تصویر زیر به شما خواهد گفت که دقیقا چه کسانی با این دفتر برنامه ریزی تماس دارند و برای چه کسانی مناسب است؟

دفتر طراحی کارکردها و مزایای زیادی دارد که اگر بخواهیم همه آنها را فهرست کنیم، به یک کتابچه راهنمای دقیق نیاز داریم! به همین دلیل، در اینجا برخی از بهترین مزایا و کاربردهای این سیستم شخصی را برای شما آورده ایم تا بهتر بدانید.

آماده سازی مطالعات

هنگام خرید برنامه ریز، می توانید از آنها برای تمام پروژه های خود از جمله طرح درس استفاده کنید و از آنها به عنوان برنامه ریز دانشجویی استفاده کنید.

همچنین می توانید از آن برای برنامه ریزی های بلندمدت مانند برنامه ریزی های چند روزه یا چند هفته ای برای مطالعه و یادگیری استفاده کنید.

آمادگی امتحان

اینکه برای کنکور برنامه طولانی دارید و به نوعی برای قبولی در کنکور برنامه ریزی می کنید، شما را مجبور می کند به آن برنامه پایبند باشید. چون شما هم نوشتید و وقتی می نویسید در ذهنتان نوشته می شود و احساس گناه می کنید.

و به نوعی وقتی متوجه برنامه چند روز آینده خود برای مطالعه شدید، دیگر نمی توانید آن را نادیده بگیرید و هر بار که به دفتر برنامه ریزی مراجعه می کنید، این برنامه را می بینید و شاید آن را انجام دهید.

آماده سازی کار

ما اغلب بسیاری از وظایف خود را در محل کار فراموش می کنیم، مانند تماس با کسی یا ملاقات و غیره و این می تواند به گردن مدیر ما باشد! این برنامه ریز ساده می تواند از این امر جلوگیری کند و به شما کمک کند تا برنامه کاری منظمی داشته باشید.

تعیین اهداف

یکی از مهمترین چیزها در مورد برنامه ریزی این است که به افراد کمک می کند تا اهداف بهتری داشته باشند. به این ترتیب چون افراد هر روز برنامه خود را یادداشت می کنند می توانند به مرور زمان خود را ارزیابی کنند و نکات مثبت و منفی را پیدا کنند. این باعث می شود که به نکات مثبت خود توجه بیشتری داشته باشند و نقاط بد خود را هدف قرار دهند و برای اصلاح آنها اقدام کنند.

یکی از مهمترین چیزها در مورد برنامه ریزی این است که به افراد کمک می کند سخت تر کار کنند.

بنابراین با توجه به اینکه افراد هر روز برنامه خود را یادداشت می کنند، به مرور زمان می توانند خود را ارزیابی کنند و نکات مثبت و منفی را پیدا کنند.

این امر باعث می شود که به عادت های خوب خود توجه بیشتری داشته باشند و برای عادت های بد هدف گذاری کنند و برای رفع آنها اقدام کنند.

مدیریت زمان

اهمیت برنامه ریزی در مدیریت زمان بسیار زیاد است و کمک می کند که یک برنامه خاص باشد و رابطه ای که بین وظایف ایجاد می شود، برنامه ریزی اداری طبیعتا بهترین راه برای برنامه ریزی است و این یعنی مدیریت زمان شما نیز حرفه ای است. . خواهد بود.

آشنایی با ویژگی‌ های مهم دفتر برنامه ریزی

تعیین اهداف بلند مدت و کوتاه مدت

اولین و مهمترین قدم در برنامه ریزی، تعیین اهداف است. این اهداف به دو دسته بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم می شوند.
اهداف روزانه و کوتاه مدت فعالیت ها و اهداف روزانه، ماهانه و سالانه خود را مشخص کنید.
اهداف بلند مدت نیاز به زمان و انرژی زیادی دارند و برای رسیدن به آنها باید کارهای مختلفی انجام داد.

زمان مناسب

 • قدم بعدی آماده سازی دفتر مناسب برای برنامه ریزی است. این سهم برای هر فرد متفاوت است و با توجه به ساعات کار و شغل فرد تعیین می شود.
 • چند ساعت در روز به استراحت نیاز دارید، به چند ورزش نیاز دارید، چقدر زمان برای انجام همه کارها نیاز دارید
 • با نگاهی به اهداف تعیین شده در مرحله قبل، زمان اقدام را انجام دهید.
 • دفتر خود را به بخش های روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه تقسیم کنید.
 • این به شما کمک می کند تا تمام قرارهای خود را به خوبی برنامه ریزی کنید و زمان را تلف نکنید.

اولویت بندی اهداف (قورباغه را ببلع)

گاهی اوقات تمام کارهای خود را برنامه ریزی می کنید، اما در نهایت متوجه می شوید که وقت شما برای کارهای کوچک تلف شده و نتوانسته اید به اهداف مهم خود برسید.
بهتر است وقت و انرژی بیشتری صرف کنید، وظایف خود را اولویت بندی کنید تا مهم ترین اهداف را در اولویت قرار دهید و اگر وقت آزاد دارید، مهم ترین کارها را انجام دهید.

کلمات دلگرم کننده

 • دفتر برنامه ریزی کاملا شخصی است و هرکس بر اساس اهداف و نیاز خود برنامه ریزی می کند.
 • این واقعیت که کارها و رویدادها یا روزهای خاصی برای شما به یاد ماندنی و مهم هستند، می تواند در انگیزه شما بسیار مفید باشد.
 • می توانید جملات انگیزشی را بر اساس گذشته خوب یا بدی که در یک روز خاص به ذهنتان می رسد بنویسید تا هر بار که آن را می خوانید انرژی بیشتری دریافت کنید.

بازرسی از دفتر برنامه ریزی

 • مهمترین نکته در تهیه دفتر برنامه ریزی بررسی نوشته و انجام شده است.
 • می توانید برای انجام این کار زمانی پیدا کنید و مزایا و معایب برنامه خود را در طول یک هفته یا یک ماه مرور کنید.
 • اگر برای اولین بار است که اهداف و فعالیت های خود را برنامه ریزی می کنید، ممکن است نتوانید همه آنها را یادداشت کنید.
 • نگران نباشید، پس از صرف کمی زمان و تحقیق در مورد کمبود برنامه، می توانید نقاط ضعف و ضعف برنامه را بیابید و در روزها، هفته ها و ماه های بعد توسعه دهید.

کتاب خواندن

 • در برنامه خود، مطمئن شوید که زمانی برای خواندن کتاب های مفید پیدا می کنید.
 • اپلیکیشن کتابخوانی به شما این امکان را می دهد که همه کتاب های مورد علاقه خود را همزمان بخوانید.
 • امروزه وجود برنامه های آموزشی یا مکان های مختلف، دلایل یافتن اوقات فراغت را از بین می برد.
 • اگر هر روز با ماشین به محل کار خود می روید، می توانید هر روز برای سرگرمی به یک کتاب صوتی کوچک گوش دهید و دانش خود را افزایش دهید.

منیع مطلب

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
 • 091861*****
[نمایش اطلاعات]