اطلاعات تماس
  • 031910*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140106146400019418

راهنمای خرید ترازو: 11 نکته طلایی که فروشندگان به شما نمی‌گویند

کد: 140106146400019418

https://bit.ly/3qNrhbS

، اصفهان , (اخبار رسمی): در این مقاله شما مطالبی را درمورد خرید ترازوی فروشگاهی میخوانید که ممکن است هرگز فروشندگان به شما نگویند. اطلاعاتی درمورد ظرفیت ترازو، دقت ترازو، نمایشگر، تعداد لودسل و انتخاب برند ترازو بررسی می‌شود. اگر شما این اطلاعات را داشته باشید می‌توانید درمورد آن از فروشنده بپرسید.

راهنمای خرید ترازو: 11 نکته طلایی که فروشندگان به شما نمی گویند
بهترین ترازوی فروشگاهی برای میوه فروشی
راهنمای خرید ترازو: 11 نکته طلایی که فروشندگان به شما نمی گویند
خرید ترازو برای فروشگاه گوشت

راهنمای خرید ترازو:

11 نکته طلایی که فروشندگان به شما نمی گویند در موقع خرید ترازو نکاتی را باید مد نظر قرار دهید که شما را در انتخاب ترازوی مناسب‌تر و یا نحوه استفاده و نگهداری از آن کمک می کند، با‌ این‌وجود بعضی از این نکات را فروشندگان ترازوی دیجیتال سهوا یا عمدا و یا به دلیل عدم آگاهی، به مشتریان نمی‌گویند، ما در این مقاله سعی می‌کنیم بعضی از این نکات را به اجمال بیان کنیم و امیدواریم که این اطلاعات برای شما عزیزان راهگشا و مثمر ثمر باشد.

نکته اول: دقت ترازو اسمی و واقعی در ترازوهای فروشگاهی به دلیل الزامات اداره استاندارد، معمولا دقت ترازو کمتر از مقدار واقعی آن بر روی ترازو درج می گردد. به عنوان مثال ترازوهای فروشگاهی محک قابلیت تنظیم دقت بر روی 2 گرم را دارند ولی روی ترازو ده گرم درج می گردد یا ترازوهای فروشگاهی رادین دارای دقت یک گرم است، ولی دقت درج شده روی آن ده گرم است. ذکر این نکته ضروری است که در اکثر این ترازوهای فروشگاهی، تغییر دقت با کمی پیچیدگی همراه است و باید توسط فروشنده انجام شود یا اینکه نحوه تغییر دقت را از ایشان بخواهید.

نکته دوم: گارانتی باطری ترازوهای فروشگاهی به طور معمول باطری ترازوهای فروشگاهی شامل گارانتی نمی‌شود که اصولا هنگام خرید به مشتری اطلاعاتی در این‌خصوص داده نمی‌شود.

پس برای نگهداری صحیح تر و به جهت داشتن باطری با طول عمر بالاتر می‌بایست ترازو حداقل ده روز به صورت شبانه روزی در برق باشد و پس از آن دستگاه را از برق جدا کرده تا چند ساعتی با باطری کارکرده و باتری اصطلاحا دشارژ (تخلیه) شود و مجدداً حداقل ده روز در برق قرار داده شود. به اینصورت طول عمر باطری شما بهینه می شود، هرچند که باطری از اقلام مصرفی ترازو بوده و پس از مدتی می بایست تعویض شود.

نکته سوم: ظرفیت اسمی ترازو با ظرفیت واقعی در برخی ترازوهای فروشگاهی و به طور خاص ترازوهای فروشگاهی چینی و ترازوهای ارزان قیمت، ظرفیت اسمی ترازو با ظرفیت واقعی ترازو متفاوت است. به طور مثال ترازوهای چینی بی کیفیت که با نام ترازوهای 40 کیلویی در بازار موجود است اکثرا تا ده یا حداکثر بیست کیلو قابلیت توزین دارند و در صورت گذاشتن بار بیشتر، بدنه آنها می شکند و صرفا به این دلیل که لودسل (سنسور وزن) در آنها 40 کیلو است به این معروف شده است، پس در انتخاب این مدل ترازو ها دقت فرمایید که دچار مشکل نشوید.

نکته چهارم: عرضه ترازوی چینی با نام و برند ترازوی اصل متاسفانه در بازار، ترازوهای بی‌کیفیت چینی را با نام برندهای معروف مثل محک، پند و غیره عرضه می‌کنند و برخی فروشندگان این مطلب را که این برندها واقعی نیستند، به مشتری نمی‌گویند و مشتری هم با تصور اینکه یک برند معتبر را با قیمت ارزان خریده است متضرر می شود چون کارایی مد نظر مشتری را ندارد.

نکته پنجم: LCD یاLED مسئله این است یکی از نکاتی که اکثر فروشندگان به آن توجه ندارند و یا در خصوص آن مشتری را راهنمایی نمی کنند، نوع نمایشگر ترازو است.

در این‌خصوص این نکته حائز اهمیت است که ترازوهایی که دارای نمایشگر LCD هستند، یعنی نوشته های نمایشگر به رنگ مشکی و معمولاً نور پس زمینه سبز رنگ است، برای استفاده در محیط‌های باز و دارای نور خورشید، مناسب است. همچنین برای مشاغلی که در محل قرارگیری ترازو دسترسی به برق وجود ندارد و باید به صورت طولانی مدت از باطری دستگاه استفاده شود، نمایشگر های LCD کاربرد دارد.

این‌درحالی است‌ که ترازوهای با نمایشگر LED برای فروشگاه‌ها و محیط‌های بسته و جاهایی که امکان استفاده از برق مستقیم وجود دارد، مناسب‌تر است.

نکته پنجم: اهمیت قابلیت تولید بارکد وزنی و بارکد استاندارد درخرید ترازوهای پیشرفته، امکان تولید بارکد استاندارد و همچنین بارکد وزنی، اهمیت بسزایی دارد که اکثر فروشندگان از آن اطلاع کافی نداشته و نمی‌توانند مشتری را هم در این مورد راهنمایی کنند.

برای ارتباط درست ترازو با سیستم حسابداری، تولید یک بارکد سطر استاندارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. توضیح اینکه بارکد استاندارد سطر از سیزده رقم تشکیل شده که دو رقم اول آن بیانگر وزنی و یا تعدادی بودن بارکد و پنج رقم بعدی آن نشان‌دهنده کد کالا و پنج رقم بعدی، وزن یا تعداد کالا را نشان می دهد و رقم آخر هم رقم کنترلی بارکد است.

نکته‌ی مهم این است که در بعضی از ترازوها دو رقم اول بارکد و حتی 5 رقم کد کالا قابل تغییر و تعریف می‌باشد که کار را برای مشتری جهت ارتباط ترازو با سیستم حسابداری آسان می کند. ولی بعضی از ترازوها انعطاف پذیر نبوده و صرفاً کد کالایی که اصولا از شماره حافظه منتج می‌شود را با یک دو رقم اول ثابت تولید می‌کنند و در اینحالت این برنامه حسابداری هست که باید قابلیت تغییر داشته باشد و با ترازو لینک شود. لذا برای فروشگاه‌های بزرگ که بعضا چند ترازو از مدل‌های مختلف دارند، دانستن این نکته خیلی مهم است.

نکته ششم: راز طول عمر ترازوی وزن‌ کشی در خرید ترازوهای خانگی وزن کشی یا همان ترازوی نفرکش اگر بخواهیم طول عمر ترازوی ما بیشتر شود و عملکرد بهتر و دقیق‌تری داشته باشد، باید ترازو را در یک سطح صاف و سخت مانند سرامیک قرارداد و از قرار دادن بر روی فرش و موکت اجتناب نمود، همچنین ثابت بودن و عدم جابجایی ترازو نیز جهت طول عمر بیشتر ترازو مناسب است.

علاوه برآن از شستشو و ریختن آب بر روی ترازو خودداری شود و از قراردادن طولانی مدت وزنه بر روی ترازو اجتناب گردد.

نکته هفتم: قابلیت چاپ بارکد تجمیعی ترازوهای جدید قابلیت چاپ بارکد تجمیعی را دارند که این قابلیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی و ارتباط بین نرم افزارهای حسابداری به صورت با سیم و بی سیم و نیز با عنایت به گرانی کاغذ و لیبل، امکان چاپ بارکد تجمیعی بر روی لیبل یا کاغذ جهت مراجعه به صندوق و تسویه حساب خیلی مهم است.

معمولا اکثر فروشندگان ترازو از این قابلیت‌ها بی اطلاع هستند، چراکه برای راهنمایی مشتری در این‌خصوص هم تسلط بر امکانات و ویژگی‌های ترازو، هم دانش در خصوص شبکه‌های کامپیوتری و هم اطلاعات نرم افزارهای حسابداری لازم است، که اصولاً فقط در فروشگاه‌های تخصصی و معتبر‌ فروش ترازو به مشتریان گفته می‌شود.

نکته هشتم: تعداد رقم های قیمت واحد معمولا ترازوهای معمولی و در سطح متوسط امکان درج و ثبت قیمت واحد تا 5 رقم، یعنی نود و نه هزار تومان را دارند و با توجه به افزایش قیمت کالاها، اصولاً می بایست از ترازوهای جدید که می‌توانند تا 6 یا 7 رقم قیمت واحد را درج و ثبت کنند استفاده شود. لذا در خیلی از مواقع فروشندگان به این نکته توجه ندارند و مشتری پس از خرید ترازو متوجه این موضوع شده و مجبور است با ضرر و زیان نسبت به تعویض ترازو اقدام نماید.

نکته نهم: ترازویی که می‌خرید قابلیت اتصالب به کارتخوان شما را دارد؟ امکان اتصال ترازوهای فروشگاهی به کارتخوان از دیگر قابلیت‌های ترازو است ولی باید دقت کرد که همه شرکت‌های تولید کننده ترازو امکان اتصال به همه کارتخوان همه شرکت‌ها (psp) را ندارند و فقط با بعضی از این شرکت‌ها قرارداد دارند. پس قبل از خرید از فروشنده بپرسید که ترازوی مورد نظر امکان اتصال به چه کارتخوانی را دارد.

نکته دهم: اتصال با بارکدخوان بعضی از ترازوها امکان اتصال به بارکدخوان PS2 و برخی امکان اتصال به بارکدخوانUSB را دارند که قطعا بارکدخوان USB در دسترس تر است و تنوع بیشتر و قیمت مناسب‌تری دارد. لذا در انتخاب ترازو با امکانات مشابه USB در اولویت قرار گیرد.

نکته یازدهم: امکان اتصال از طریق شبکه wifi امکان اتصال از طریق شبکه wifi برای ارتباط با کامپیوتر و نرم افزارهای حسابداری از امکانات ترازوهای پیشرفته جدید است که گاهاً با پرداخت یک هزینه کم این امکان برای شما فراهم می‌گردد و این مورد به ندرت توسط فروشندگان ترازو به مشتری گفته می شود.

سخن پایانی

در پایان ذکر این نکته ضروری است که با توجه به نوع استفاده و بودجه مورد نظر هر شخص یا مجموعه برای خرید ترازو ممکن است موارد دیگری باشد که راهنمای خرید ترازو در این مقاله به آنها اشاره نکرده باشد و تنها با دریافت مشاوره با متخصصان به آن پرداخته شود.

بنابراین در صورتیکه که به یک فروشگاه‌ و نمایندگی فروش ترازو با قدمت و اعتبار بالا و دارای پرسنل مجرب، برای خرید ترازو مراجعه کنید، می‌توانید مطمئن باشید که خرید بهینه و مطمئنی دارید و دغدغه ای در این مورد نخواهید داشت.

تافر: فروشگاه تجهیزات توزین www.tafer.ir

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 031910*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار