اطلاعات تماس
  • 091221*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140108296829119464
در دسترس نیست

سونا خانگی چیست؟

سونا خانگی چیست؟

کد: 140108296829119464

، (اخبار رسمی): امروزه انسان‌ها بیش از هر زمان دیگری نسبت به گذشته، به کار و فعالیت‌های گوناگون مشغول هستند. اکثر افراد از پرمشغله بودن و کمبود وقت شکایت دارند.

سونا خانگی چیست؟
سونا خانگی چیست؟

 بنابراین از هر چیزی که در جهت آسایش و آرامش آن‌ها فراهم شده باشد، استقبال می‌کنند. بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند که برای داشتن امکانات رفاهی و یا تفریحی، از منزل خود خارج نشوند و این امکانات را تا حد ممکن در اطراف خود و به صورت شخصی در اختیار داشته باشند. به عنوان یک نمونه‌ی بارز از این امکانات می‌توان به استخر و سایر محصولات مرتبط با آن اشاره کرد. اما با توجه به زندگی آپارتمان نشینی کنونی، داشتن استخر خصوصی در منزل تنها برای عده‌ی کمی از افراد جامعه که وضع مالی بسیار خوب و فضای بزرگی در اختیار دارند، مقدور است.

با این حال تعداد زیادی از افراد می‌توانند از مزایای داشتن سونا خانگی یا جکوزی خانگی در داخل فضای حمام خود لذت ببرند. زیرا عده‌ی کثیری از مراجعات به استخرها علاوه بر شنا، برای بهره‌گیری از مزایای درمانی این فضاها است. حال باید بدانیم که چرا خرید سونا و جکوزی و داشتن آن‌ها در منزل حائز اهمیت است. در واقع باید مزایای این محصولات را بشناسیم تا در مورد آن‌ها تصمیم درستی بگیریم. بدین منظور ابتدا ماهیت سونا را بررسی می‌کنیم و این پرسش پاسخ می‌دهیم که سونا چیست؟

سونا چیست؟

سونا در اصل یک واژه‌ی فنلاندی است که به سایر زبان‌ها نیز راه یافته است. در واقع بسیاری بر این باورند که خاستگاه سونا، کشور فنلاند است. به عنوان اثباتی بر این ادعا می‌توان به این مورد اشاره کرد که شهر تامپره در فنلاند که دومین شهر بزرگ آن کشور است، به عنوان پایتخت سونای جهان شناخته می‌شود. هر چند که عده‌ای نیز شمال روسیه را به عنوان زادگاه سونا می‌شناسند. در گذشته سونا را از الوارهای درخت سرو می‌ساختند و افراد می‌توانستند از آن در دو حالت مرطوب و یا خشک استفاده کنند. معنای لغوی سونا را در فارسی می‌‌توان «گرم خانه» تعبیر کرد. دمای این اتاقک چوبی قابل کنترل بوده و افراد می‌توانستند از مزایای فراوان آن بهره ببرند. از جمله‌ی این مزایا می‌توان به مواردی چون به آرامش رساندن جسم و ذهن اشاره کرد. در کل سونا را می‌توان مکانی برای استراحت و همچنین تجدید قوا در نظر گرفت.

خرید سونا را می‌توان برای مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، انجام داد. اما در این میان نباید از یک خاصیت بسیار مهم آن غافل شد. بسیاری از افرادی که به صورت مکرر دچار گرفتگی عضلانی می‌شوند، به توصیه‌ی پزشک معالج خود به سونا مراجعه می‌کنند. در واقع داشتن سونا خانگی، مزیتی است که این دسته از افراد می‌توانند از آن بهره ببرند. همچنین استفاده‌ی مکرر از سونا برای سایر افرادی که مشکلاتی چون ناتوانی حرکتی، مشکل دیسک، مشکل سیاتیک و ... دارند، می‌تواند بسیار سودبخش باشد.

برای کسانی که قصد خرید سونا را دارند، اطلاع داشتن از لیست قیمت سونا بسیار واجب است. در این صورت است که می توانند با مقایسه‌ی سایز، متریال و سایر امکانات سوناهای خانگی و به تناسب قیمت آن‌ها، یک خرید عالی انجام دهند. زیرا هر شخصی می‌تواند با توجه به فضایی که در اختیار دارد و همچنین میزان هزینه‌ای که قصد دارد برای یک سونا خانگی بپردازد، محصول مورد نظر خود را یافته و اقدام به خرید آن کند.

جکوزی خانگی چیست؟

علاوه بر خرید سونا، عده‌ای از مردم به داشتن یک جکوزی خانگی نیز علاقه‌مند هستند. به احتمال زیاد همه‌ی ما این اسم را شنیده‌ایم اما نمی‌دانیم که جکوزی در واقع اسم محصول یا وسیله نیست. بلکه نام شرکت سازنده‌ی آمریکایی این محصولات است که برای اولین بار آن را عرضه کرد. از آن پس بسیاری از مردم این محصول را با همین نام می‌شناسند. اصطلاحا جکوزی به آن دسته از وان‌هایی اطلاق می‌شود که به وسیله‌ی فشار آب، فرد را ماساژ می‌دهند. از این سازه برای رفع خستگی استفاده می‌شود و انواع مختلفی دارد. در یک دسته بندی کلی این محصول را به نوع یک نفره و چند نفره تقسیم می‌کنند. در هرو مدل، روش کار بدین صورت است که یک یا چند نفر داخل حوضچه‌ی پر از آب قرار گرفته و قسمت‌‌های مختلف بدن خود را در معرض فشار آب گرمی قرار می‌دهند که از لوله‌های تعبیه شده در آن خارج می شود. این فشار آب گرم جهت تسکین درد و گرفتگی عضلات، مفاصل و استخوان‌ها مفید است.

جکوزی خانگی با سایر جکوزی‌ها، تفاوت فاحشی ندارد. بلکه تنها در مقیاس متفاوتند. جکوزی را می‌توان هم در محل مورد نظر ساخت و هم می‌توان از انواع از پیش ساخته‌ی آن استفاده کرد و آن را به سادگی نصب کرد. هنگام استفاده از جکوزی بهتر است به چند مورد دقت کرد تا فرد دچار آسیب نشود. مثلا استفاده از لنز به هیچ عنوان جایز نیست زیرا گرمای محیط اثرات مخربی بر آن می‌گذارد. همچنین زنان باردار نباید در دوره‌ی حمل جنین از جکوزی استفاده کنند. زیرا در این موارد نیز گرما و فشار آب می‌تواند تاثیرات جبران ناپذیری به جنین وارد کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 091221*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

دکوراسیون و منزل