اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140112107185819094
در دسترس نیست

مناطق گردشگری عید نوروز

کد: 140112107185819094

، (اخبار رسمی): با توجه به نزدیک شدن عید نوروز، قطعا به فکر برنامه ریزی و از همه مهم تر انتخاب مناطق گردشگری برای گذراندن ایام نوروز هستید، در این مقاله مناطق گردشگری و توریستی ایران را معرفی خواهیم کرد و ایام خوشی را برایتان آرزو می نماییم.

مناطق گردشگری عید نوروز
مناطق گردشگردی

شهر اورامان (هورامان)

اورامان شهر کوهستانی در غرب کشور که بین استان کردستان و کرمانشاه محدود شده است. معماری پلکانی این شهر شبیه به روستا ماسوله است و در راس این معماری هرم قلعه ایی باستانی بنا شده است. روستای بلبر یکی از مناطق گردشگری این شهر است؛ تماشای طبیعت سرسبز و بکر، خانه های پلکانی از جاذبه های گردشگری روستای بلبر است.

آبشار بل یکی دیگر از جاذبه های زیبای اورامان است؛ این آبشار از مسیر خانه های روستایی عبور می کند و جذابیت خاصی دارد. از دیگر جاذبه های این شهر می توان به چشمه سیروان، روستای هجیج، مناطق سرسبز و کوه های سنگی اشاره کرد.

تجهیزات مورد نیاز این برنامه

  • پوشاک بهاری ( تیشرت، شلوار، بادگیر، پلار، جوراب، کلاه)
  • کفش یا صندل طبیعت گردی
  • کوله پشتی کوهنوردی (با توجه به مدت زمان برنامه لیتز آن را انتخاب نمایید)
  • کیف کمری یا کوله حمل
  • عینک آفتابی

کیش

کیش در جنوب ایران و در خلیج فارس از گرم ترین شهر های داخلی ایران است که هوای شرجی دارد‌. در نخستین روز های بهار هوای این جزیره خیلی گرم نیست. از هیجان انگیز ترین تفریحات این منطقه می توان به ورزش های آبی، جت اسکی، اسکی روی آب این جزیره اشاره کرد.

تجهیزات مورد نیاز این برنامه

جنگل حرا

جنگل حرا دارای درختان و گونه های جالبی است که در واقع در آب شور خلیج فارس رشد کرده اند و ریشه های آنها به گونه ایی است که در هنگام جزر آب به راحتی قابل دیدن هستند. برای تماشای این جنگل زیبا می توانید از قایق موتوری، در شمال شرقی جزیره استفاده کنید.

جزیره هنگام

جزیره هنگام یکی از جذاب ترین جزیره ها و ساحل های ایران است. خاک این جزیره دارای رسوبات مختلفی است که همین امر موجب شده تا به رنگ نقره و درخشان دیده شود و البته آب این جزیره نیز در زیبایی و درخشان بودن ساحل آن نیز بی تاثیر نیست، آب این جزیره دارای فیتوپلانکتون هایی است که باعث درخشش بیشتر آب در شب می شود.

تجهیزات مورد نیاز این برنامه

  • پوشاک بهاری و تابستانه
  • کفش طبیعت گردی تابستانه یا صندل طبیعت گردی
  • کوله پشتی و کیف کمری
  • عینک آفتابی
  • چهار محال و بختیاری

آبشار زرد لیمو

شهر اردل یکی از شهر های مرکزی و خوش آب و هوا چهار محال و بختیاری است. این شهر در ارتفاعات زاگرس واقع است که هوای معتدل کوهستانی و خشکی دارد اما بهترین زمان برای تفریح و گردشگری فصل بهار است که مناطق کوهستانی و دشت های آن، سرسبز می باشند. آبشار زرد لیمو یکی از جاذبه های مشهور این شهر و همچنین عریض ترین ابشار ایران نیز محسوب می گردد. روستای بهشت آباد یکی از مناطق گردشگری شهر اردل بشمار می رود.

غار یخی چما

غار یخی چما از فوق العاده ترین و شگفت انگیز ترین غار های ایران است که در شهر کوهرنگ چهار محال و بختیاری قرار دارد. برای رسیدن به این غار باید مسیر خاکی را طی کنید که در مسیر می توانید از چادر های سیاه عشایر و همچنین صنایع دستی های بی نظیر آن لذت ببرید. از دیگر جاذبه های منحصر بفرد این مسیر، آبشار شیخ علیخان است لازم به ذکر است که این دو منطقه از شگفت انگیز ترین آثار های ملی می باشند.

قلعه تاریخی چالشتر

قلعه چالشتر از مکان های دیدنی و پر بازدید چهار محال و بختیاری است که در شهر کرد قرار دارد. این قلعه سنگی از ترکیب معماری اروپایی و هنر حجاری ایرانی ساخته شده است، مکان های بنا شده آن شامل خان نشین، اندرونی، حوضچه بزرگ، سردر سنگی و… می باشند.

سفر به کوه و دریا

شهر چابکسر بی شک از شگفت انگیز ترین شهر های گردشگری و تفریحی ایران می باشد، یکی از جاذبه های بی نظیر آن به علت قرار گرفتن این شهر در کنار خط مرزی گیلان و مازندران است. روستای سرولات و ساحل چابکسر باید اولین قدم در برنامه شما باشد. این روستا، به روستای همیشه سبز معروف است چرا که در رشته کوه البزر و تنگه ها واقع شده است. بعد از تفریح در این روستا حتما به رستوران های سنتی آن هم سری بزنید.

چشمه دمکش

چشمه دمکش از عجیب ترین و البته طبیعی ترین مناطق دیدنی این شهر محسوب می گردد. چشمه دمکش از چشمه های بدون املاح خاورمیانه است که خاصیت درمانی نیز دارد. چشمه دمکش در پای درخت افرا سرچشمه گرفته که از ویژگی های عجیب آن، قطع شدن چندباره آب رونده آن در  طول روز است که انگار آبی از آنجا عبور نکرده است.شده آن شامل خان نشین، اندرونی، حوضچه بزرگ، سردر سنگی و… می باشند.

اردبیل

اردبیل یکی شهر های تاریخی ایران است که به نوبه خود دارای موزه، عمارت های تاریخی باشکوه، جنگل و دریاچه می باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی