اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140203017294219094
در دسترس نیست

راهنمای خرید چادر و کیسه خواب کوهنوردی

راهنمای خرید چادر و کیسه خواب کوهنوردی

کد: 140203017294219094

، (اخبار رسمی): کیسه خواب و چادر یکی از مهم ترین لوازم کوهنوردی است که هر کوهنوردی حداقل یکی از آنها را دارد. در خرید کیسه خواب ب و کوهنوردی چه نکاتی باید توجه کرد؟

راهنمای خرید چادر و کیسه خواب کوهنوردی
خرید چادر کوهنوردی

کیسه خواب 

خواب خوب یک نعمت است! فرقی نمی کند در خانه باشی یا در کوه و بیابان! اگر نتوانید شب را تا صبح به خوبی پشت سر بگذارید، مطمئناً روز بعد خسته و بی حوصله خواهید بود و انرژی کافی برای انجام فعالیت ها نخواهید داشت. پس بهتر است وقتی پا به عرصه طبیعت می گذارید به خواب خوب خود فکر کنید. 

نکات مهم در انتخاب یک چادر خوب و مناسب  

برخی ترجیح می دهند در طول سفر در هتل ها و اقامتگاه های شهر با امکانات از پیش تعیین شده اقامت کنند و برخی دیگر اقامت در دل طبیعت، ماجراجویی و تجربه شب نشینی در اطراف آتش، تماشای آسمان در شب در اعماق طبیعت و کمپینگ را ترجیح می دهند. عمومی. آنها ترجیح می دهند، در این بین گروه های دیگری از مردم وجود دارند که به طور انحصاری به کوهنوردی علاقه دارند. 

برای این دسته از افراد علاقه مند به طبیعت و گذراندن شب در آن، استفاده از چادر کوهنوردی بهترین و مطمئن ترین گزینه برای اقامت در سفر در طبیعت است که به راحتی برپا می شود و در کمترین زمان ممکن آماده زندگی می شود. با کمترین هزینه ممکن خواهد بود 

انواع کیسه خواب  

کیسه خواب ها در برش ها و اشکال فیزیکی مختلف برای پاسخگویی به نیاز و سلیقه گروه های مختلف کوهنوردان تولید می شوند. از این منظر کیسه خواب کوهنوردی ها به سه دسته اصلی تقسیم می شوند: مومیایی شکل، مستطیل و نیمه مستطیل. 

کیسه خواب مامیایی 

مزیت دیگر این مدل این است که به دلیل عرض کمتر در ساق ها از مواد اولیه کمتری در تولید آنها استفاده می شود و همین امر باعث سبکی و حجم کمتری در هنگام تا شدن می شود. بودن اما برخی افراد به دلیل عرض کم کیف در ناحیه پا و فضای کم برای حرکت در آن احساس راحتی نمی کنند. 

کیسه خواب مستطیلی 

همانطور که از نامش پیداست، این مدل از عرض کم شده در ناحیه ساق پا برخوردار نیست و همین امر باعث می شود از نظر حفظ حرارت عملکرد مطلوبی نداشته باشد. اما در عوض فضای بیشتر در این کیف ها راحتی بیشتری را به ارمغان می آورد و هنگام خواب در آن آزادی و تحرک بیشتری خواهید داشت. این کیسه خواب ها حجم بیشتری نسبت به کیسه های مومیایی دارند. 

کیسه خواب نیم مستطیلی 

این نوع کیسه خواب جایی بین مدل های مومیایی و مستطیلی است و برای کسانی که می خواهند کیسه خوابشان آزادی و راحتی بیشتری نسبت به کیسه های مومیایی داشته باشد و گرمای بیشتری نسبت به کیسه های مستطیلی حفظ کند، گزینه خوبی است. این کیف‌ها بزرگ‌تر و سنگین‌تر از مدل‌های مومیایی‌شکل هستند، اما در مقابل راحتی بیشتری را برای شما فراهم می‌کنند. 

 کیسه های دو نفره 

 خرید کیسه خواب کوهنوری  دو نفره برای افرادی مناسب است که می خواهند با هم در دل طبیعت استراحت کنند. نکته دیگر این است که برخی از کیسه خواب های مستطیلی به گونه ای طراحی شده اند که زیپ به هم متصل شوند. البته برای استفاده از این حالت هر دو کیسه خواب باید از یک برند و مدل باشند. 

کیسه خواب ها به سه صورت پر می شوند: 

پر از پرهای طبیعی (غاز، اردک، قو) 

پر از الیاف مصنوعی 

ترکیبی از پر و الیاف مصنوعی 

کیسه خواب پر 

کیسه خواب های پایین در مقایسه با وزن و حجم کم، قدرت حفظ گرما زیادی دارند. به همین دلیل است که بسیاری از کیسه خواب های با کیفیت و گران قیمت از پر ساخته می شوند. کیسه خواب های پر از غاز از نظر حفظ گرما بهترین کیفیت را دارند، اما  اردک به دلیل دسترسی بهتر در دسترس تر و ارزان تر است. بودن 

بزرگترین عیب این کیسه خواب ها این است که قدرت جذب رطوبت بالایی دارند و به آرامی خشک می شوند. این مشکل در سری جدید این محصولات تا حدودی برطرف شده و کیسه خواب هایی با خاصیت خشک شدن سریع نیز تولید شده است. خرید کیسه خواب کوهنوردی را حتما امتحان کنید. 

برخی از این کیسه خواب ها با ترکیب 90/10 و برخی با ترکیب 95/5 پر شده اند. یعنی این محصول از 95 درصد پر و 5 درصد الیاف مصنوعی تشکیل شده است. هر چه درصد کیسه خواب بیشتر باشد، هزینه آن بیشتر است. 

ویژگی های چادر کوهنوردی 

استحکام و کیفیت کف چادر 

دیواری که برای سقف چادر استفاده می شود 

وزن چادر 

  کف چادر نسبت به سایر قسمت ها در برابر آب یا خط و خش مقاومت بیشتری داشته باشد  

در سال های اخیر با پیشرفت تکنولوژی و تولید انواع مواد کامپوزیتی، دیوارهایی برای چادرهایی ساخته می شود که نیازی به آن ندارند. دوباره پوشیده شود، اما به طور سنتی چادرها از یک لایه نایلون و یک لایه پوشش اورتان روی آن ساخته می شود.

گاهی اوقات برخی چادرها به صورت دوجداره تولید می شوند که استحکام چادرهای پوشیده از یورتان را ندارند اما تهویه هوا در آنها به خوبی انجام می شود. پل هایی که چادر را به زمین متصل می کنند باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تازه‌های ورزش | تجهیزات ورزشی