اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394070647950100

کمپین «تجهیز اولین کلینیک اتیسم ایران» راه‌اندازی شد

کد: 1394070647950100

http://j.mp/1O1g1iy

، تهران , (اخبار رسمی): کمپین «تجهیز اولین کلینیک اتیسم ایران» در نظر دارد با جمع‌آوری مبلغ 5 میلیون و 430 هزار تومان، سرمایه مورد نیاز به منظور خرید تجهیزات ضروری برای کلینیک اتیسم شامل اتوسکوپ و آفتالمواسکوپ، دستگاه اندازه‌گیری قد و وزن، ترمومتر (دماسنج) و اره گچبری را فراهم کند.

کمپین مشارکت در «تجهیز اولین کلینیک اتیسم ایران» در دونیت راه اندازی شد

چشم‌انداز انجمن اتیسم ایران، شناسایی اتیسم در جامعه و کمک به تشخیص زودهنگام آن و ارائه خدمات استاندارد به افراد دارای اتیسم و خانواده‌های آنان در سراسر ایران است

اتیسم چیست؟

اُتیسم اختلالی مغزی است که سبب ایجاد اشکال در پردازش اطلاعات  می‌شود و ارتباط کودک با دیگران را دچار مشکل می‌کند.

برخی افراد مبتلا به اتیسم، دارای هوش معمولی هستند، حال آنکه بیشتر افراد دارای اتیسم، برخی از درجات ناتوانی ذهنی را به همراه دارند. شدت این ناتوانی ممکن است خفیف یا شدید باشد که به آنها به صورت اتیسم با عملکرد قوی یا با عملکرد ضعیف اشاره می‌شود. هرچند ویژگی‌های هر فرد دارای اتیسم، کاملا منحصربه‌فرد است، اما خصوصیات مشترکی هم بین آنها دیده می‌شود.

 

ویژگی‌هایی که به عنوان ملاک تشخیص اتیسم، مورد استفاده قرار می‌گیرد را می‌توان در چهار مقوله کلی ذیل قرار داد:

  • برقراری ارتباط
  • روابط اجتماعی
  • رفتارهای غیرمعمول
  • یادگیری

انجمن اتیسم ایران خود را به‌عنوان اولین تشکل غیردولتی، غیرانتفاعی، آموزشی، پژوهشی، حمایتی و توانبخشی ویژه طیف اختلالات اتیسم (Autism spectrum disorders) در ایران معرفی می‌کند که در سال 1392 با هدف ارتقای کیفیت زندگی افراد دارای اتیسم و خانواده‌های آنان توسط جمعی از متخصصان، کارشناسان، علاقه‌مندان و اولیای این کودکان با مجوز رسمی از وزارت کشور تاسیس شد. این انجمن با جلب کمک‌های مردمی، فعالیت‌های داوطلبانه و نیات خیرخواهانه علاقه‌مندان به این حوزه اداره می‌شود. طرح‌های آموزشی و پژوهشی، برگزاری مراسم‌های مذهبی، سمینارهای علمی، عضوگیری و استفاده از روش‌های مدیریتی و کمک سازمان‌های ذی‌ربط از ابزارهای مهم ایجاد درآمد برای استمرار فعالیت‌ها در انجمن است و چشم‌انداز انجمن، شناسایی اتیسم در جامعه و کمک به تشخیص زودهنگام و ارائه خدمات استاندارد به افراد دارای اتیسم و خانواده‌های آنان در سراسر ایران خواهد بود. به همین منظور، با ایجاد این کمپین در دونیت، این انجمن در نظر دارد با کمک‌های مردمی به این مهم دست یابد.

 

در صفحه رسمی کمپین، چنین آمده است:

ما در انجمن اتیسم ایران، تصمیم داشتیم کلینیکی تخصصی برای این کودکان راه‌اندازی کنیم تا کلیه نیازهایشان را در یک مکان برطرف کنیم که کودکان و خانواده‌های آنها مجبور به مراجعه به گوشه و کنار شهر برای رفع نیازهای مشاوره‌ای و درمانی نباشند، هرچند که به تمامی تخصص‌ها دسترسی وجود نداشت، ضمن اینکه بخش زیادی از جمعیت مبتلایان، در شهرهای مختلف ایران پراکنده هستند.

اگر مرکزی جامع وجود می‌داشت، نه تنها مشکل پراکندگی و عدم وجود برخی تخصص‌ها و امکانات برطرف می‌شد، بلکه می‌توانستیم از شهرهای مختلف هم مراجعه‌‌کننده داشته باشیم و به جای یک هفته سرگردانی و نتایج نامطلوب، ظرف مدت یک روز، تمام نیازهایشان را در یک مکان برطرف کرده و در بازدید دوره‌ای بعدی، دغدغه‌هایشان را کمتر کنیم.

 

این کمپین تا تاریخ 20 آبان 94 ادامه خواهد داشت و جزئیات مالی آن به‌صورت مداوم در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به صفحه کمپین «تجهیز اولین کلینیک اتیسم ایران» در دونیت به آدرس autism.2nate.com در این کمپین مشارکت کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دونیت

دونیت بستری است که در وب فارسی به طور رسمی و تخصصی به تامین مالی جمعی برای پروژه هایی که اثر اجتماعی دارند می‌پردازد. تامین بودجه برای پروژه ها در دونیت به روش کراودفاندینگ صورت می گیرد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
لینک مرتبط:
https://2nate.com/api/autism
صفحه‌ی کمپین «تجهیز اولین کلینیک تخصصی اتیسم ایران» در وب‌سایت دونیت
رویدادمرتبط:

| تاریخ اتمام کمپین تجهیز اولین کلینیک تخصصی اتیسم ایران