اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139308071990030

گفت و گوی کاوشگران با رئیس انجمن بین المللی روابط عمومی

همدلی، کلیدی ترین پیام دهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی کشور

کد: 139308071990030

http://bit.ly/1zo2qvF

، تهران , (اخبار رسمی): دهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی کشور درحالی صبح امروز در سالن همایش های برج میلاد آغاز به کار کرد که این همایش یک میهمان ویژه خارجی داشت. زهرا کنگور رئیس انجمن بین المللی روابط عمومی به همراه چند میهمان خارجی دیگر رسمیت بیشتری به این سمپوزیوم بخشیده بودند.

همدلی در روابط عمومی، کلیدی ترین پیام من در دهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی های ایران

اگر بخواهیم تعریف جامعی از ارتباطات و روابط عمومی داشته باشیم این است که هر دو حوزه دنبال یک هدف مشترک می باشند. اما چون روابط عمومی نقش مدیریتی دارد ما شاهد این هستیم که روز به روز در حال پیشرفت و به دست آوردن جایگاهی بهتری است.

رئیس انجمن بین المللی روابط عمومی در گفت و گوی اختصاصی با سایت کاوشگران روابط عمومی در خصوص جایگاه روابط عمومی ایران در جهان اظهار داشت: «اطلاعات من در خصوص روابط عمومی ایران مربوط به مطالعه مطالبی است که می خوانم.»

زهرا کنگور ادامه داد: «در همایش های بین المللی روابط عمومی که در سراسر جهان برگزار می شود، روابط عمومی ایران حضوری پر رنگ دارد و با مقالاتی که ارائه می دهد نشان می دهد  که روابط عمومی در ایران در حال پیشرفت و توسعه است.»

 رئیس انجمن بین المللی روابط عمومی در خصوص کلیدی ترین پیام خود در دهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی های ایران گفت: «ژانویه 2014 میلادی کار خود را در انجمن بین المللی روابط عمومی (ایپرا) شروع کردم و همان موقع پیامی را با عنوان همدلی انتشار دادم. نکته مهمی که در این پیام بر آن تاکید داشتم همدلی بود و این همدلی کاملا با همدردی متفاوت است با این توضیح که هر شخصی بتواند به جای دیگری قرار گیرد که این معنای همدلی پیدا می کند نه همدردی.»

 وی تصریح کرد: «این پیام من برای سال 2014 بود. چراکه معتقدم علیرغم فرهنگ های متفاوتی که بین ملل ها وجود دارد اگر در روابط عمومی همدلی داشته باشیم، می توانیم در این حوزه موفق باشیم.»


زهرا کنگور در پایان به چارت جدید روابط عمومی ها با مدیریت ارتباطات در برخی از سازمان ها اشاره کرد و گفت: «فراگیری مدیریت ارتباطات بیشتر از مدیریت روابط عمومی است و من نیز با این چارت جدید و نوین موافق هستم. حتی در پایان نامه دوره دکترا نیز سعی می کردم از کلمه ارتباطات بیشتر استفاده کنم. ولی نباید بین این دو حوزه محدودیتی قائل شد. در واقع هر دو حوزه یک مفهوم را می رسانند.»

وی خاطرنشان کرد: « در حالت کلی ارتباطات زیرشاخه های زیادی دارد که بالطبع روابط عمومی نیز یکی از زیر شاخه های ارتباطات می باشد. منتهی نقشی که امروز روابط عمومی در هر حوزه ای دارد بسیار تاثیرگذار است. اگر مقایسه ای در این خصوص داشته باشیم روابط عمومی نقش بسیار مهمی را نسبت به ارتباطات بازی می کند و در جایگاه بالاتری قرار می گیرد. به عبارت بهتر اگر بخواهیم تعریف جامعی از ارتباطات و روابط عمومی داشته باشیم این است که هر دو حوزه دنبال یک هدف مشترک می باشند. اما چون روابط عمومی نقش مدیریتی دارد ما شاهد این هستیم که روز به روز در حال پیشرفت و به دست آوردن جایگاهی بهتری است.»


دهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی کشور بعداز ظهر هفتم آبان ماه 93 با معرفی و تجلیل از مدیران و کارشناسان و شماری از پیشکسوتان عرصه روابط عمومی و شماری از رسانه های کشور به کار خود پایان می دهد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کاوشگران روابط عمومی

سایت کاوشگران روابط عمومی در سال 1387 با دهدف اطلاع رسانی و ایجاد فضای تبادل دیدگاه های کارشناسان راه اندازی شده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
رویدادمرتبط:

| دهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی های ایران