اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1394121353980404

قدردانی فعالان اقتصادی از اقدام اخیر اتاق بازرگانی ایران و سوئیس

کد: 1394121353980404

http://j.mp/1TgwVh6

، تهران , (اخبار رسمی): اقدام اخیر اتاق بازرگانی ایران و سوئیس مبنی بر هماهنگی برای حضور رئیس‌جمهور سوئیس در موسسه مردم‌نهاد خیریه محک مورد استقبال و تقدیر جمعی از فعالان اقتصادی ایران و سوئیس قرار گرفت، چراکه به اعتقاد آنها این امر تاثیراتی مثبت در روابط فرهنگی و انسانی دو کشور خواهد داشت.

قدردانی فعالان اقتصادی از اقدام اخیر اتاق بازرگانی ایران و سوئیس

مدیرعامل گروه شرکت‌های سازیبا: دیدار رئیس‌جمهور سوئیس از موسسه خیریه محک باعث تبادل فرهنگی و ارتباطات بیشتر میان دو کشور شده و موجب می‌شود فعالیت این سازمان‌های مردم‌نهاد در بعد بین‌المللی بازخورد بیشتری داشته باشد

در این دیدار که روز شنبه 8 اسفند سال جاری برگزار شد، یوهان اشنایدر آمان، رئیس‌جمهور سوئیس،‌ از ظرفیت‌های حمایتی، درمانی و پژوهشی موسسه خیریه محک دیدار و یک کنفرانس مطبوعاتی نیز برگزار کرد.

وی با تاکید بر اینکه مؤسسه خیریه محک عضو افتخاری اتاق بازرگانی ایران و سوئیس است، از توجه همیشگی محک به مفهوم مسئولیت اجتماعی و پیوند بین حوزه خیریه و فعالان عرصه اقتصادی تقدیر کرد. دیدار رئیس‌جمهور سوئیس از موسسه خیریه محک در حالی انجام گرفت که به اعتقاد برخی فعالان اقتصادی ایران و سوئیس این اتفاق می‌تواند در تاکید بر روابط انسانی دو کشور تاثیرگذار باشد.

به گزارش روابط عمومی گروه شرکت‌های سازیبا،‌ بهاءالدین سادات طهرانی، از فعالان اقتصادی کشور و رئیس هیأت‌مدیره گروه شرکت‌های سازیبا، درباره روابط اقتصادی میان دو کشور گفت: «سوئیس اولین کشور اروپایی بود که پس از برداشته شدن تحریم‌ها از ایران، به تجارت با این کشور روی آورد و سابقه فعالیت اقتصادی و فرهنگی این کشور با ایران بالاست. می‌توان گفت دیدار رئیس‌جمهور سوئیس از موسسه خیریه محک تاثیر زیادی در ارتباط میان دو کشور داشته است، به همین دلیل از اتاق بازرگانی ایران و سوئیس به خاطر برگزاری این رویداد تشکر می‌کنیم.»

او درباره اهمیت دیدار رئیس‌جمهور سوئیس از موسسه مردم‌نهاد خیریه محک بیان کرد: «دیدار رئیس‌جمهور سوئیس از موسسه خیریه محک نشان‌دهنده ارزش بالای روابط انسانی میان دو کشور است.»

وی ادامه داد: «شرکت‌های سوئیسی در حوزه‌های دارویی، مواد اولیه صنایع غذایی و صنعت بسته‌بندی و همچنین در حوزه بانکی قوی هستند و به طور خاص سوئیس می‌تواند در زمینه پلتفرم بانکی به ایران کمک کند. از سوی دیگر، ارتباط خوب ایران با نهادهای مالی و بانکی سوئیس باعث تسهیل در تجارت ایران می‌شود. اقدامات اتاق ایران و سوئیس باعث شده است که شرکت‌های ایرانی و سوئیسی که می‌خواهند با یکدیگر فعالیت تجاری داشته باشند، بتوانند ارتباط نزدیک‌تری با یکدیگر برقرار کنند.»

به گفته سادات طهرانی، «بعد ارتباطات فردی در روابط میان دو کشور اهمیت دارد و به طور غیرمستقیم نیز بر روابط اقتصادی دو کشور تاثیر می‌گذارد. دیدار رئیس‌جمهور سوئیس از موسسه خیریه محک باعث تبادیل فرهنگی و ارتباطات بیشتر میان دو کشور شده و موجب می‌شود فعالیت این سازمان‌های مردم‌نهاد در بعد بین‌المللی بازخورد بیشتری داشته باشد. به همین دلیل اقدام اتاق بازرگانی ایران و سوئیس در هماهنگی برای دیدار رئیس‌جمهور سوئیس از موسسه خیریه محک را مفید ارزیابی می‌کنیم.»

گفتنی است که یوهان اشنایدر آمان، رئیس‌جمهور سوئیس، در صدر یک هیأت بلندپایه اقتصادی و فرهنگی در تاریخ 7 اسفندماه سال جاری به ایران وارد شد و در طول این سفر چندروزه قراردادهای تجاری، اقتصادی و سیاسی مهمی با ایران امضا کرد.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازیبا

گروه شرکت‌های سازیبا در سال 1377 فعالیت خود را با هدف ایجاد پل ارتباطی میان شرکت‌های معتبر بین‌المللی و فعالان عرصه صنعت، جهت ترکیب دانش جهانی و ارائه راه حل‌های نوین بومی سازی شده در صنایع مختلف آغاز نمود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]