اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040258755381

به ارزش 10 هزار میلیارد ریال انجام شد

پذیرش ششمین مرحله اسناد خزانه اسلامی در فرابورس ایران

کد: 1395040258755381

https://goo.gl/bjVuUk

، تهران , (اخبار رسمی): به زودی تاریخ و نحوه عرضه اولیه مرحله ششم اسناد خزانه اسلامی اطلاع‌رسانی شده و به دنبال آن، عملیات گشایش نماد معاملاتی این اسناد انجام خواهد شد تا امکان خرید و فروش آن برای اشخاص حقیقی و حقوقی مهیا شود.

پذیرش ششمین مرحله اسناد خزانه اسلامی در فرابورس ایران

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، به دنبال عرضه موفقیت‌آمیز 5 مرحله اسناد خزانه اسلامی در بازار فرابورس ایران، مرحله ششم این اسناد به ارزش 10 هزار میلیارد ریال در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران پذیرش شد.

اسناد مرحله ششم بر اساس بند ط تبصره 6 قانون بودجه سال 94 کل کشور و با هدف تسویه بخشی از بدهی‌های دولت به پیمانکاران بخش خصوصی منتشر شده و سررسید آن 25 اسفند سال جاری خواهد بود.

ناشر این اسناد که به صورت 10 میلیون ورقه یک میلیون ریالی منتشر شده، وزارت امور اقتصادی و دارایی بوده و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، مبلغ اسمی آن را در روز سررسید از طریق بانک ملی ایران به حساب دارندگان نهایی واریز می‌کند.

طبق این گزارش، قیمت این اسناد در بازار و با مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین خواهد شد و با نزدیک شدن به زمان سررسید، قیمت آن به قیمت اسمی نزدیک‌تر شده و در نهایت هنگام سررسید، معادل ارزش اسمی خواهد شد. بنابراین معاملات این اسناد در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران پس از عرضه اولیه و کشف قیمت آغاز می‌شود و متقاضیان از آن زمان می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌های عضو نسبت به خرید و فروش این اوراق اقدام کنند.

بر این اساس، پیمانکارانی که بنا به هر دلیل نیاز به پول نقد دارند، می‌توانند اسناد خزانه خود را با نرخی کمتر از قیمت اسمی در بازار فرابورس به فروش برسانند و با توجه به اینکه خریدار، اوراق را کمتر از قیمت اسمی خریداری کرده است از تفاوت قیمت ناشی از خرید به کسر منتفع خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید، به زودی تاریخ و نحوه عرضه اولیه مرحله ششم اسناد خزانه اسلامی اطلاع‌رسانی شده و به دنبال آن، عملیات گشایش نماد معاملاتی این اسناد انجام خواهد شد تا امکان خرید و فروش آن برای اشخاص حقیقی و حقوقی مهیا شود.

گفتنی است، در حال حاضر مراحل دوم تا پنجم اسناد خزانه اسلامی که در ماه‌های پایانی سال قبل با سررسیدهای 21 شهریور، 21 مهر، 21 آبان و 9 آذرماه 1395در فرابورس ایران پذیرش شده، در حال خرید و فروش در بازار ابزارهای نوین مالی است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت فرابورس ایران

تأسیس و راه اندازی بازارهای خارج از بورس در قانون بازار اوراق بهادار (مصوب 1/9/1384) پیش بینی شده است و بر اساس بند 8 از ماده یک قانون بازار اوراق بهادار، بازار خارج از بورس، بازاری در قالب شبکه ارتباط الکترونیک یا غیر الکترونیک برای معاملات اوراق بهادار بر پایه مذاکره، معرفی شده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه