اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040659655406

درنشستی با حضور دست اندرکاران اعلام شد

تنظیم عرضه و تقاضای محصولات کشاورزی دربورس کالا

کد: 1395040659655406

https://goo.gl/52XN3n

، تهران , (اخبار رسمی): راهکار رفع مشکلات عرضه و خرید محصولات کشاورزی دربورس کالای ایران با حضور دست اندرکاران و مسئولان این بخش ارایه شد.

مرتضی شهیدزاده

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، مرتضی شهید زاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل  این بانک در بعداز ظهر شنبه پنجم تیر سال جاری به منظور بررسی مسائل بخش کشاورزی در بورس کالا و تبیین وظایف بانک کشاورزی به منظور رونق بورس کالای کشاورزی در نشستی با حضور حجتی وزیر جهاد کشاورزی، حسین خزلی خرازی مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک کشاورزی و عضو هیات مدیره بورس کالا و جمعی از معاونان و مدیران وزارت جهاد کشاورزی شرکت کرد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه متوازن نبودن عرضه و خرید محصول جو و معضلات مترتب بر آن بررسی و به عنوان راهکار مقرر شد با هماهنگی بانک کشاورزی ، با تخصیص اعتبار به شرکت های واسطه به عنوان بازارساز، حجم معاملات خرید جو در بازار بورس کالا تنظیم و تورم طرف عرضه مرتفع شود.

این گزارش می افزاید: در این نشست تخصصی که چهارساعت به طول انجامید ضمن برنامه ریزی مقدماتی برای ورود محصول گندم به بورس کالای کشاورزی در سنوات آتی ، استانداردسازی انبارهای کالای کشاورزی به عنوان یکی از زیرساخت های لازم برای رونق بورس کالای کشاورزی و ایجاد سامانه جامع الکترونیکی مرتبط برای سهولت معاملات بورس کالا در دستور کار قرار گرفت.

در ادامه حجتی وزیرکشاورزی خطاب به کلیه معاونت های وزارت جهادکشاورزی ، به منظور هم سویی و هماهنگی با بورس کالا، بکارگیری تمام ظرفیت های این بخش و اجرای قوانین مرتبط با بخش کشاورزی دستورات لازم را صادر کرد.

شایان ذکر است در این نشست گزارش وضعیت معاملات بورس کالای کشاورزی در سه ماهه اول سال 1395 ، وضعیت معاملات ذرت و جو استان های خوزستان و کرمانشاه، اقدامات ماده 33 قانون بهره وری در سال 1394 و نقاط قوت و ضعف بورس کالای کشاورزی در معاملات بورس کالا بررسی شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک کشاورزی

بانک کشاورزی یکی از بانک‌های تخصصی کشور و مورد تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است که ماموریت آن، حمایت از بخش کشاورزی و زیر بخش‌های آن است. بانک کشاورزی در بیست و یکم خرداد سال 1312 تاسیس شد. این بانک هم‌اکنون با پشتوانة هشتاد و سه سال‌ تجربه خدمت‌رسانی به عنوان یک بانک پیشرو در زمینه ارائه خدمات بانکی به همه مردم در سراسر کشور در حال خدمت رسانی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه