اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041361795509

راه‌اندازی نسخه جدید “شتاب” در بانک مسکن

کد: 1395041361795509

http://j.mp/2996p4w

، تهران , (اخبار رسمی): بانک مسکن به عنوان اولین بانک در شبکه بانکی کشور، موفق به دریافت گواهی بهره‌برداری و راه‌اندازی نسخه جدید شتاب شد.

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، مسعود ایزدی رییس اداره کل روابط عمومی این بانک  گفت:پیاده‌سازی تغییرات مرتبط با ویرایش هفتم شتاب در پی اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با هماهنگی شرکت خدمات انفورماتیک، بر روی محیط تستی سامانه پرداخت با کارت انجام گرفت.

وی ادامه داد: به‌دنبال اتمام موفقیت‌آمیز مراحل آزمون و دریافت مجوز بهره‌برداری از بانک مرکزی، انتقال این تغییرات به محیط عملیاتی سامانه پرداخت با کارت‌بانک در بامداد روز دوشنبه هفتم تیر 95 صورت گرفت.

به گفته رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن، راه‌اندازی نسخه جدید شتاب، علاوه بر افزایش ضریب امنیت در انجام تراکنش‌ها، فراهم‌سازی امکان ارایه سرویس‌های نوین به مشتریان را به‌دنبال خواهد داشت.

وی گفت: «دریافت صورت‌حساب کوتاه مسکن کارت بر روی درگاه‌های سایر بانک‌ها»، «پرداخت قبض با استفاده از پایانه شعب»، «واریز اقساط به حساب تسهیلات توسط درگاه‌های سایر بانک‌ها»، «عقد قرارداد با سازمان‌ها (به‌طور مثال موسسات خیریه) و دریافت وجوه آنها از طریق پرداخت قبض با شناسه اختصاصی بانک»، «انتقال وجه بین‌بانکی از طریق درگاه موبایل بانک» و «پرداخت قبوض بین بانکی از طریق درگاه اینترنت»، از جمله امکانات و ویژگی های راه‌اندازی نسخه جدید شتاب است..

ایزدی در پایان تصریح کرد: ارایه کامل خدمات جدید منوط به پیاده‌سازی نسخه جدید در سامانه کارت سایر بانک‌ها است که بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی، تمامی بانکها ملزم به راه‌اندازی این نسخه حداکثر تا پایان سال جاری شده‌اند.

گفتنی است به دلیل حجم بالای تغییرات انجام گرفته در این فرآیند، احتمال می‌رود، اختلال موقت در عملکرد درگاه‌های پرداخت بانک و تبادل اطلاعات با مرکز شتاب در روزهای آینده بروز کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک مسکن

به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی، بانک مسکن در سال 1358 براساس طرح ادغام بانکها (مصوب 1358/03/17شورای انقلاب اسلامی) از ادغام بانکهای رهنی ایران، ساختمان، ‌شرکت سرمایه گذاریهای ساختمانی بانکهای ایران و 13 شرکت پس انداز و وام مسکن، تشکیل گردید که در این بخش به اختصار تاریخچه هرکدام آورده شده است. ‌

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه