کد: 1395042565875611

دبیر شورایعالی مناطق آزاد در سفر به کیش خبر داد

برگزاری مسابقه سراسری معماری با موضوع مصلا

کد: 1395042565875611

http://goo.gl/Z3HAAk

، تهران , (اخبار رسمی): اکبر ترکان در سفر به جزیره کیش و بازدید از مصلای این جزیره گفت: از همه ستادهای نماز جمعه کشور برای حضور در مسابقه سراسری معماری با موضوع مصلاها دعوت می کنیم.

برگزاری مسابقه سراسری معماری با موضوع مصلا

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در بازدید از مصلای کیش ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته در ساخت این مجموعه  از برگزاری  مسابقه معماری با موضوع مصلاهای کشور خبر داد.

وی از همه ستادهای نماز جمعه کشور خواست با ارائه مستندات تصویری و نقشه از مصلاهایی که ساخته اند در این مسابقه شرکت کنند. در این خصوص یک هیات داوری بزرگ با بررسی بهترین مصلاهای ساخته شده بعد از انقلاب برترین  مصلای کشور را از نظر معماری معرفی می کنند.

ترکان با اشاره به استقبال خیل عظیم نمازگزاران از احداث مصلای کیش که جلوه زیبای حضور گسترده این جمعیت غیر قابل پیش بینی در عید سعید فطر جای خرسندی برای همه دست اندر کاران و مسئولان داشت افزود: یکی از اقدات ارزشمند بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توجه به معماری مساجد، اماکن زیارتی و مذهبی مانند مصلا ها است.
وی با بیان اینکه برجسته ترین و عالی ترین این اماکن که در کتاب نظام مهندسی کشور با موضوع مفاخر معماری ایران در عصر جدید منتشر شده حرم مطهر امام رضا (ع)، حرم حضرت معصومه (ع) و حرم احمد بن موسی (ع) است که کارهای ارزشمند معماران است.
وی افزود: ساخت مصلاها نیز یکی از کارهای ارزشمند انجام شده است و من فکر می کنم کارهایی که در ساخت این مصلا انجام شده در دیگر مصلاها  تا به حال یک جا ارائه نشده است.

جزیره کیش در زمینه کارآفرینی هم پیشتاز است

دبیر شورایعالی مناطق آزاد که در سفر به جزیره کیش از بازار هنر این جزیره نیز دیدن کرد گفت: جزیره کیش در زمینه کار آفرینی هم پیشتاز است فکری که چند سال پیش کردند این بود که کار آفرینان افرادی هستند با استعدادهای برجسته اما صاحب سرمایه های بزرگ نیستند برای اینکه این ایده ها را بتوانند پیاده کنند تصمیم گرفته شد  قطعات کوچک دویست متری را در یک شهرک صنعتی به این کار آفرینان اختصاص دهند تا کسی که یک کار نو دارد در یک اندازه کوچک بتواند محصول تولید کند و به بازار برساند. در حقیقت  تولیدات فکری خود را به محصول قابل فروش در بازار تبدیل کند.

ترکان افزود: یکی از کارهای موفق در جزیره کیش شهرک صنعتی است که برای این کار آفرینان درست شده است. همچنین درکنار این اقدام زمینه برای  کارهای کارگاهی که صنایع دستی محور آن است ایجاد شده است.

مشاور رییس جمهور با اشاره به آموزشهای داده شده به افراد علاقمند گفت: پس از این مرحله از این افراد حمایت شد تا بتوانند محصولاتشان را تولید کنند. محصولاتی که امروز در این بازارچه دیدیم محصولات این هنر جوهاست که آموزش دیدند و موفق شدند تولیداتشان را به بازار عرضه  کنند.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان منطقه آزاد کیش

منطقه آزاد کیش شامل جزایر کیش، هندورابی، فارور بزرگ و فارور کوچک است ، که می تواند بآن را به عنوان برترین مقصد گردشگری برای خانواده ها، قطب علمی-آموزشی- تحقیقاتی، الگوی توسعه پایدار با بهره گیری از فن آوریهای نوین و مناسب ترین مکان برای سرمایه گذاری در منطقه خلیج فارس ایران دانست.

منتشر شده در سرویس:

مسابقه و فراخوان