اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395050168875608

معاون سازمان فناوری اطلاعات خواستار شد

مشارکت دولت در توسعه مرکز تبادل اطلاعات

کد: 1395050168875608

http://goo.gl/RTSdhp

، تهران , (اخبار رسمی): مشارکت دستگاه های دولتی در توسعه مرکز ملی تبادل اطلاعات ضروری است .

مشارکت دولتی هادر توسعه مرکز تبادل اطلاعات

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران ، رضا باقری اصل معاون سازمان فناوری اطلاعات  در کارگاه آموزشی آشنایی با خدمات مرکز ملی تبادل اطلاعات و نحوه اتصال به بر ضرورت مشارکت دستگاه های دولتی در توسعه مرکز ملی تبادل اطلاعات تاکید کرد و گفت: براساس مصوبات کمیسیون دولت الکترونیکی، دستگاه های اجرایی ارائه دهنده استعلامات و نیز گیرندگان آنها به مرکز ملی تبادل اطلاعات متصل و از مزایای آن برخوردارمی شوند.

وی افزود: براساس مصوبات شورای اجرایی ( عالی) فناوری اطلاعات و همچنین درراستای پاسخگویی به تعهدات بند «ب» ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه و آیین‌نامه اجرایی آن مرکز ملی تبادل اطلاعات در اردیبهشت ماه سال جاری  افتتاح شد که در همین راستا اشتراک‌گذاری خدمات الکترونیکی بین دستگاهی در بستر شبکه اطلاعات ملزم شد.
 وی ادامه داد: با اشتراک اطلاعات دستگاه‌های مختلف  و همکاری آنها این مرکز  به اهداف خود در راستای توسعه خدمات دولت الکترونیکی نزدیک می شود.
باقری اصل با این مرکز تعاملات الکترونیکی بین دستگاهی  زیرساخت ارائه خدمات دولت به کسب و کارها و خدمات دولت به شهروندان را فراهم می‌کند تصریح کرد: این مرکز امکان ارائه سرویس امن مطابق با استاندارد های موجود در این حوزه را ایجاد می کند.
لازم به ذکر است نحوه استفاده واتصال به این مرکز در کارگاه های آموزشی آتی دنبال می شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان فناوری اطلاعات ایران

سازمان فناوری اطلاعات ایران نهادی است دولتی وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که با ایجاد و بکارگیری سازوکارهای لازم، حوزه ی فناوری اطلاعات کشور از بخش های دولتی، عمومی و خصوصی را از طریق اعمال سیاست ها، مقررات، استاندارد ها و ... بر پایه مصاح، منافع و امنیت ملی و عمومی، سازماندهی، هدایت و راهبری و کنترل می کند و به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران منافع و مصالح ملی و سیاست های ابلاغی در حوزه فناوری اطلاعات را از طریق نهادها و مجامع بین المللی ذیربط پیگیری می کند. ماموریت این سازمان شامل هدف گذاری، هدایت، نظارت راهبردی، ساماندهی و توسعه امن، ایمن و پایدارفناوری اطلاعات کشور در راستای تامین منافع، مصالح، امنیت ملی، رفاه عمومی و توسعه همه جانبه و پایدارکشور می شود .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]