اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395050470325492

بایدها و نبایدهای فروش اجناس دست دوم

کد: 1395050470325492

http://goo.gl/bdpqPO

، تهران , (اخبار رسمی): شیوه امروزی تر و به صرفه تر فروش لوازم دست دوم، تبلیغات در اینترنت است،یعنی تبلیغات در سایتی مثل شیپور که مرکز داد و ستد کالاهای دست دوم است.

چگونه کالاهای دست دوم را سریع تر و آسان تر بفروشیم؟

شاید اولین راهی که برای فروش لوازم دست دوم، به ذهنمان می رسد وانت بار های سمسار هاست. اما برای فروش وسایل زیاد یا گران قیمت ـ چه کسی می خواهد که اموالش را مفت و ارزان به این وانتی های سیار بفروشد؟!

شیوه امروزی تر و به صرفه تر فروش لوازم دست دوم، تبلیغات در اینترنت است،یعنی تبلیغات در سایتی مثل شیپور که مرکز داد و ستد کالاهای دست دوم است. اما برای تسریع فروش کالاهای دست دوم و همچنین آسان تر کردن آن، بایدها و نبایدهایی وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

بایددرباره کیفیت کالاهای دست دوم خود اطلاعات کافی داشته باشید

در مورد جنس و کیفیت مواد به کار رفته در مبلمان و سرویس خواب و سایر وسایل و همچنین برند آن اطلاعات کافی کسب کنید. احتمالا مشتریان در مورد نوع چوب و پارچه بکار رفته در مبلمان و سرویس خواب از شما سوالاتی خواهند پرسید و نیز خرید کردن از یک فروشنده آگاه را ترجیح خواهند داد. کسب اطلاعات در مورد کیفیت کالاهای دست دوم، در قیمت گذاری نیز به شما کمک خواهد کرد.

باید منصفانه قیمت گذاری کنید

برای قیمت گذاری اشیاء آنتیک و یا گران قیمت، حتما باید یک کارشناس خبره مشورت کنید یا بصورت آنلاین اطلاعات لازم را کسب کنید. برای کالاهایی با ارزش پایینتر، بهتر است سری به سمساری ها بزنید تا حدود قیمت دستتان بیاید حتی می توانید در سایتهای دست دوم فروشی گشتی بزنید، قیمت گذاری صحیح و منصفانه موجب صرفه جویی در وقت شما و مشتری می شود.

اکثر مشتریان کالاهای دست دوم می خواهند که برای خرید چانه بزنند. پس بهتر است برای این دسته مشتری ها، قیمتی کمی بیش از آنچه مد نظر است، قرار دهید. اما اگر قصد ندارید قیمت را پایینتر بیاورید مطمئن شوید که قیمتتان مناسب و منصفانه است.

باید عکس کالا هایتان را ضمیمه تبلیغاتتان کنید

اگر می خواهید تبلیغات را در سایت شیپور انجام دهید، مطمئن باشید که با گذاشتن عکس، کارتان زودتر راه می افتد. افراد (و بخصوص مشتریان لوازم خانه)، معمولا توجهی به تبلیغات بدون تصویر نمی کنند.

باید تبلیغات را با کمترین هزینه انجام دهید

بهتر است برای فروش اجناس دست دوم هزینه کمی را متحمل شوید یا اصلا هزینه ای نپردازید تا سود بیشتری کسب کنید. اگر تبلیغاتتان را رایگان انجام دهید حتی اگر کالای شما فروخته هم نشود شما ضرر نخواهید کرد. سایت شیپور، مکانی است که شما می توانید کالای دست دومتان را رایگان تبلیغ کنید.

نباید در مورد کیفیت و شرایط کالا چیزی را ناگفته بگذارید

در تبلیغاتتان، در مورد شرایط وسایل با مشتری صادق باشید. تصاویری از کالا تهیه کرده و آن را ضمیمه تبلیغ کنید، و همچنین در مورد عیب های وسیله ها و یا خراش روی مبلمان و سرویس خواب توضیحاتی بنویسید. در غیر اینصورت مشتریان پس از بازدید، نه تنها وسیله معیوب را نمی خرند، بلکه بخاطر تلف شدن وقتشان با دلخوری خانه تان را ترک می کنند.

نباید مبلمان، سرویس خواب و وسایل معیوب را بفروشید

گاهی اوقات اندیشیدن به اینکه چقدر برای خرید وسیله ای هزینه کرده اید باعث می شود نتوانید در مورد فروش، قیمت گذاری، و یا دور انداختن آن منطقی تصمیم بگیرید.

اما بهتر است در این مورد نیز به مشتری احترام گذاشته، و در صورت معیوب بودن وسیله ای، وقت خود و او را بیهوده تلف نکنید. در صورت امکان، آن کالا را پیش از فروش تعمیر کنید و یا قید فروش آن را بزنید.برای دیدن انواع کالاهای دست دوم  و آگهی کردن کالای خودتان می توانید به سایت شیپور سر بزنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شیپور

بفروشید، بخرید، لذت ببرید؛ روزانه هزاران نفر از شیپور برای فروش و یا خرید هر چه که فکر می‌کنید از جمله گیتار، ساعت، لباس عروس، فرش، ماشین قدیمی، اجاره آپارتمان و... استفاده می کنند. ثبت آگهی در شیپور سریع، آسان و %100 مجانی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی