اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395050671515696

آموزش مدیریت خون بیمار برگزار شد

کد: 1395050671515696

http://goo.gl/d95Mm3

، تهران , (اخبار رسمی): آموزش مدیریت خون بیمار بصورت متمرکز و برای اولین بار با استفاده از نرم افزار مدیریت یکپارچه آموزش (بخش LMS) در 31 استان کشور و ستاد مرکز برگزار شد.

آموزش مدیریت خون بیمار برگزار شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از سازمان انتقال خود ایران ،تغییر پارادایم طب انتقال خون در سراسر دنیا، توجه ویژه سازمان انتقال خون به مدیریت خون بیمار، و ضرورت آموزشهای کوتاه مدت موسسه سبب شد تا در برنامه های هموویژیلانس مبحث ویژه مدیریت خون بیمار نیز گنجانده شود.

بنابراین گزارش سه سمینار تخصصی مدیریت خون بیمار در تقویم آموزشی سازمان در نظر گرفته شد که اولین مورد آن ویژه متخصصین بیهوشی است که در تاریخ 31 تیر ماه جاری با همکاری انجمن بیهوشی و در بیمارستان لاله برگزار شد.

همچنین پودمان آموزشی مدیریت خون بیمار نیز به عنوان اولین تجربه برگزاری پودمان ها با استفاده از نرم افزار LMS بود.

 مریم زادسر مدیر آموزش های کوتاه مدت و کارگاههای موسسه انجام این آزمون بصورت الکترونیک و سراسری را نقطه عطفی در اجرای دوره های آموزشی سازمان دانست.

وی از تمام همکارانی که در اجرا و برگزاری این پروژه های آموزشی دخیل بوده اند تشکر کرد و افزود: از 700 نفر ثبت نام شده، 560 نفر در این آزمون شرکت کردند و از بین شرکت کنندگان 543 نفر موفق به کسب امتیاز لازم شدند. میانگین نمرات در این آزمون % 4/ 79 بود.

وی ابراز امیدواری کرد تا با استفاده از نرم افزار، مشکلات اجرایی برگزاری دوره ها بصورت حضوری تا حد زیادی مرتفع شده و این قابلیت منجر به گسترش دانش و ایجاد نگرش تازه و در نهایت توانمند سازی سرمایه های انسانی سازمان گردد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان انتقال خون ایران

با توجه به سابقه درخشان فعالیتهای پزشکی در کشور ما به ویژه در میان کشورهای منطقه، به کارگیری روش های نوین درمانی و استفاده از علوم روز دنیا به منظور درمان بیماران، همواره مورد توجه پزشکان ایرانی قرار داشت؛ و پرواضح است که طب انتقال خون و به عبارتی نجات زندگی بیماران و مصدومین نیازمند به خون از طریق تزریق خون و فراورده های آن نیز از این قاعده مستثنی نبود. بر اساس شواهد و قرائن موجود، سابقه اولین تزریق خون در کشور ما به سالهای ابتدایی دهه 20 هجری شمسی بر میگردد. در واقع در این سالها با توجه به نوپا بودن طب انتقال خون و ناآشنا بودن اذهان عمومی با این مقوله، دریافت خون از داوطلبان برای تزریق به بیماران به سختی انجام می گرفت و راضی کردن افراد برای دادن خون عمدتا به ابتکار عمل پزشک بستگی داشت.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان