اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051072985735

گسترش روابط علمی ایران و ژاپن

کد: 1395051072985735

http://goo.gl/uSXtWp

، تهران , (اخبار رسمی): همکاری های علمی و فناوری ایران و ژاپن گسترش می یابد.

گشترش روابط علمی ایران و ژاپن

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت علوم تحقیقات و فناوری،حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین الملل وهیروسایو کوبایاشی سفیر ژاپن در تهران در خصوص گسترش همکاری های دوجانبه دانشگاهی و علمی فناوری دیدار و گفتگو کردند. 

در این دیدار مواردی از قبیل اعطای بورس های تحصیلی هر دو طرف،‌ اعزام استاد به ژاپن برای کرسی های اسلام شناسی، زبان فارسی و مطالعات خاورمیانه و همچنین آمادگی برای پذیرش استادان ژاپنی برای تدریس زبان ژاپنی در دانشگاه های ایران، تاکید شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

لازم است در هر زمان تحلیل دقیق و صحیحى از وضعیت و جایگاه تاریخى آموزش عالى داشته باشیم. این علم و آگاهى به دلیل اینکه براى تعیین نحوه و خط مشى حرکت آتى این بخش ضرورى است، موجب وحدت نظر و تحلیل همگان با دست‏اندرکاران آموزش عالى کشور مى‏شود. ما براى سهولت، تاریخ آموزش عالى ایران را به سه دوره باستانى، میانى و اخیر یا معاصر تقسیم نموده‏ایم. بر مبناى اطلاعات در دست، در زمان داریوش، مدرسه پزشکى «سائیسم» جهت تربیت طبیب با کتابخانه‏اى معتبر دایر بوده است. مجمع علمى همدان نیز در آن زمان با 100 نفر عالم و دانشمند به فعالیت مشغول بوده است. علاوه بر اینها از فرهنگستان اردشیر نیز در شهر سارد ذکر به میان آمده است. مدارس دوره ساسانى مثل ریواردشیر به انتقال معارف آن عصر و تربیت دانشمند مشغول بوده‏اند. شاخص‏ترین سابقه آموزشى موجود و در دسترس در دوران باستانى را مى‏توان تشکیل و تأسیس مدرسه «جندى شاپور» در شرق محل فعلى شوش توصیف نمود. این مدرسه که 500 سال عمر کرده، پایدارترین مدرسه عالى در تاریخ ایران بوده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش