اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051173935696

استانداردهای ملی انتقال خون منتشر شد

کد: 1395051173935696

https://goo.gl/5yHCXL

، تهران , (اخبار رسمی): سومین ویراست کتاب استانداردهای ملی انتقال خون ایران منتشر شد

استانداردهای ملی انتقال خون منتشر شد

 به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران این کتاب که توسط سازمان انتقال خون منتشر شده است، مشتمل بر 184 صفحه است و در خصوص خط مشی کلی سازمان و استانداردهای انتخاب اهدا کننده خون، جمع آوری خون، تهیه فرآورده های خون، آزمایش خون اهدا کننده آلوژن و فرآیند های فنی و آزمایشگاهی و کنترل کیفی سازمان اطلاعات مفیدی برای خوانندگان ارائه داده است.

در مقدمه این کتاب به قلم معاونت تضمین کیفیت و کنترل کیفی سازمان آمده است: ویرایش جدید کتاب استانداردهای ملی سازمان انتقال خون ایران قصد دارد جدیدترین اطلاعات در این مورد را ارائه کند.

دکتر صدیقه امینی در این مقدمه می افزاید: با بهره برداری از استاندارهای ملی و بین المللی انتقال خون در سایر کشورهای جهان، بررسی کتب مرجع انتقال خون، تجارب و نظرات صاحب نظران بازنگری ودر بیست و هشتمین جلسه شورای عالی سازمان تصویب شده است.

این کتاب توسط انتشارات تیمورزاده منتشر شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان انتقال خون ایران

با توجه به سابقه درخشان فعالیتهای پزشکی در کشور ما به ویژه در میان کشورهای منطقه، به کارگیری روش های نوین درمانی و استفاده از علوم روز دنیا به منظور درمان بیماران، همواره مورد توجه پزشکان ایرانی قرار داشت؛ و پرواضح است که طب انتقال خون و به عبارتی نجات زندگی بیماران و مصدومین نیازمند به خون از طریق تزریق خون و فراورده های آن نیز از این قاعده مستثنی نبود. بر اساس شواهد و قرائن موجود، سابقه اولین تزریق خون در کشور ما به سالهای ابتدایی دهه 20 هجری شمسی بر میگردد. در واقع در این سالها با توجه به نوپا بودن طب انتقال خون و ناآشنا بودن اذهان عمومی با این مقوله، دریافت خون از داوطلبان برای تزریق به بیماران به سختی انجام می گرفت و راضی کردن افراد برای دادن خون عمدتا به ابتکار عمل پزشک بستگی داشت.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نشریات و کتاب