اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051174284568

دبیر انجمن روغن نباتی اعلام کرد

تغییر قیمت تولیدات قبلی روغن نباتی تخلف است

کد: 1395051174284568

http://goo.gl/bifoN7

، تهران , (اخبار رسمی): پس از ابلاغ مصوبه افزایش قیمت روغن نباتی، انواع روغن دربازار بهعلت مرجوعی شدن آن به کارخانه ها با کمبود مواجه شد، اما تغییر قیمت تولیدات قبلی روغن نباتی تخلف محرز است و هیچ ربطی به تولیدکنندگان ندارد.

تغییر قیمت تولیدات قبلی روغن نباتی تخلف است

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران، بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان ستاد تنظیم بازار با افزایش قیمت انواع روغن نباتی تا سقف 9 درصد موافقت کرد تا این محصول پس از دوسال مشمول افزایش قیمت شود، اما اتفاقی جالب در بازار افتاد که مسلما تخلف محسوب می‌شود و مسئولان دستگاه‌های نظارتی باید با آن برخورد کنند. پس از ابلاغ مصوبه افزایش این محصول، روغن نباتی در بازار با کمبودی کاذب رو به رو شد به گونه ای که مغازه داران و عرضه کنندگان خرد این محصول، آنرا به مردم نمی‌فروختند و علت آن را مرجوعی بودن کالا برای تغییر قیمت عنوان می‌کردند.

این در حالی است که داریوش محمودی دبیر انجمن روغن نباتی اعلام کرد: قانون عطف به ماسبق نمی شود و ارتباطی با گذشته ندارد و هرکسی محصولی را مانند روغن نباتی که مشمول افزایش قیمت شده برای تغییر برچسب قیمت مرجوع می‌کند متخلف است، اما این تخلف ارتباطی به صنایع روغن نباتی ندارد چرا که از نظر منطقی و اقتصادی جمع آوری محصولات عرضه شده به بازار هیچ توجیحی ندارد.

وی افزود: در کشور حدود 20 کارخانه بالغ بر 90 درصد روغن نباتی کشور را تولید می‌کنند و به دلیل محدودیت صنایع روغن نباتی از نظر کمی، نظارت بسیار زیادی از سوی شبکه نظارتی بر آن‌ها  اعمال می شود.

محمودی ادامه داد: هزینه‌های حمل و نقل و توزیع برای عرضه یک محصول به بازار آن قدر زیاد است که جمع آوری یک محصول مانند روغن نباتی برای افزایش قیمت آن هم در حد 9 درصد به هیچ وجه توجیح اقتصادی ندارد. بنابراین به نظر نمی رسد ارتباطی بین این تخلف و تولیدکنندگان صنایع روغن نباتی وجود داشته باشد.

دبیر انجمن روغن نباتی همچنین در خصوص کاهش کیفیت برخی از روغن های مایع عرضه شده در بازار اظهار کرد: متولی نظارت بر کیفیت تولید محصولات و مواد غذایی بر عهده دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان غذا و دارو و سازمان استاندارد است که باید در این زمینه این ناظران اظهارنظر کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران

انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران در راستای اجرای ماده 131 قانون کار جمهوری اسلامی ایران و به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع اقتصادی کارفرمایان که خود متضمن حفظ منافع جامعه نیز می باشد تشکیل گردیده است .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]