کد: 1395051174425696

از سوی سه شرکت خارجی انجام شد

سرمایه گذاری برای تولید کیسه خون در ایران

کد: 1395051174425696

https://goo.gl/aFgpqd

، تهران , (اخبار رسمی): با ورود سه شرکت خارجی برند تولید کننده کیسه خون، ایران برای اولین بار به جمع تولید کنندگان کیسه خون می پیوندند و قطب منطقه می شود.

سرمایه گذاری برای تولید کیسه خون در ایران

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون،علی اکبر پورفتح الهمدیر عامل سازمان انتقال خون با اعلام این خبر گفت:روزی که به سازمان انتقال خون آمدم، بدهی سازمان انتقال خون 210 میلیارد تومان بود، ضمن اینکه کیت، کیسه و اقلام ضروری را که حداقل باید به اندازه یک سال از آنها ذخیره راهبردی می داشتیم، صفر بود و ما روزانه مدیریت می کردیم.

وی درباره دلیل این انباشت بدهی تاکید کرد: چون هر سال یک رشد اعتباری 20درصدی داشتیم و در مقابل 30 درصد تورم و به خاطر همین هیچ فعالیت جدیدی در سازمان انتقال خون انجام نمی شد، اما امروز قاطعانه می گویم تمام ملزومات لازم برای سازمان انتقال خون را حداقل برای یک سال ذخیره داریم.

دوره جدید خدمات انتقال خون با تعرفه گذاری در دولت یازدهم

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به بحث سلامت دارد،خاطر نشان کرد: با تعرفه گذاری خدمات انتقال خون وارد دوره ای جدیدی در انتقال خون شدیم.

مدیر عامل سازمان انتقال خون ادامه داد: بیمارانی که به پلاکت نیاز داشتند یا هزینه های وحشتناک درمان سرطان را می دادند، یک میلیون تومان هم حداقل برای هزینه تست خون و وسایل درمانی می دادند، کاری که در حال حاضر انجام شده تعرفه گذاری است و خوشبختانه بیمه ها هم قبول کرده اند، پرداختی مردم در بخش بیمه روستایی حدود پنج درصد و در بیمه شهری هفت درصد است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان انتقال خون ایران

با توجه به سابقه درخشان فعالیتهای پزشکی در کشور ما به ویژه در میان کشورهای منطقه، به کارگیری روش های نوین درمانی و استفاده از علوم روز دنیا به منظور درمان بیماران، همواره مورد توجه پزشکان ایرانی قرار داشت؛ و پرواضح است که طب انتقال خون و به عبارتی نجات زندگی بیماران و مصدومین نیازمند به خون از طریق تزریق خون و فراورده های آن نیز از این قاعده مستثنی نبود. بر اساس شواهد و قرائن موجود، سابقه اولین تزریق خون در کشور ما به سالهای ابتدایی دهه 20 هجری شمسی بر میگردد. در واقع در این سالها با توجه به نوپا بودن طب انتقال خون و ناآشنا بودن اذهان عمومی با این مقوله، دریافت خون از داوطلبان برای تزریق به بیماران به سختی انجام می گرفت و راضی کردن افراد برای دادن خون عمدتا به ابتکار عمل پزشک بستگی داشت.

منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.