کد: 1395051375745696

نماینده سازمان جهانی بهداشت عنوان شد

افزایش ظرفیت های سازمان انتقال خون

کد: 1395051375745696

https://goo.gl/iF82Jo

، تهران , (اخبار رسمی): سازمان انتقال خون ایران از ظرفیت های لازم جهت خدمت رسانی در سطح فرامنطقه ای برخوردار است.

افزایش ظرفیت های سازمان انتقال خون

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون ،ثمین صدیقی نماینده سازمان جهانی بهداشت، دستاوردها و فعالیت های بین المللی سازمان انتقال خون را در سایر کشورها چشمگیر خواند و گفت:ایران به عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت در آموزش و پژوهش سلامت خون یکی از بهترین مراکز موجود است که نه تنها دارای قابلیت خدمات رسانی در سطح منطقه است بلکه از ظرفیت های لازم جهت خدمت رسانی در سطح فرامنطقه ای نیز برخوردار است.

نماینده سازمان جهانی بهداشت و هیات همراه که از سازمان انتقال خون بازدید کردند، ضمن اشاره به تفاهم نامه های متعدد سازمان با کشورهای مختلف و برگزاری کارگاه های آموزشی در مناطق مختلف دنیا از جمله اروپا ، از ماری پاول درخواست کرد که سازمان انتقال خون ایران را با دفتر مرکزی سازمان جهانی بهداشت ارتباط دهد تا از ظرفیتهای سازمان جهت کمک به کشورهای مختلف استفاده شود. خانم ماری پاول نیز ضمن استقبال از این پیشنهاد قول مساعد داد.

همچنین جلسه ای با حضور معاونان سازمان انتقال خون و نمایندگان سازمان جهانی بهداشت در دفتر مدیرعامل برگزار شد.  امینی معاون فنی و تضمین کیفیت در این دیدار ضمن ارائه گزارش کوتاهی از وضعیت سازمان انتقال خون، اهم فعالیت ها و دستاوردهای سازمان از ابتدای تاسیس را تشریح کرد.

در ادامه  مقصودلو گزارشی از فعالیت های مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت در آموزش و پژوهش سلامت خون و فعالیت های بین المللی سازمان انتقال خون ایران ارائه داد و به بررسی چالشهای موجود پرداخت و انتظارات مرکز همکار را از سازمان جهانی بهداشت برشمرد.

همچنین مسوولان سازمان به سوالات ماری پاول کینی معاون نظام‌های بهداشتی و نوآوری سازمان جهانی بهداشت و صدیقی نماینده این سازمان در ایران در مورد چگونگی فرآیند پالایش پلاسما ، سیستم هموویژلانس و متمرکز بودن فعالیتهای انتقال خون در ایران پاسخ دادند و به شرح چگونگی این فرآیندها در ایران پرداختند.

هیات اعزامی پس از پایان جلسه از آزمایشگاه های کنترل کیفی و تضمین کیفیت، آزمایشگاه مرجع ایمونو هماتولوژی و بانک خون بند ناف بازدید کردند. ماری پاول ضمن ابراز رضایت از کیفیت فرآیندهای انتقال خون در ایران، سازمان انتقال خون را واجد تجهیزات فنی و انسانی خوبی دانست.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان انتقال خون ایران

با توجه به سابقه درخشان فعالیتهای پزشکی در کشور ما به ویژه در میان کشورهای منطقه، به کارگیری روش های نوین درمانی و استفاده از علوم روز دنیا به منظور درمان بیماران، همواره مورد توجه پزشکان ایرانی قرار داشت؛ و پرواضح است که طب انتقال خون و به عبارتی نجات زندگی بیماران و مصدومین نیازمند به خون از طریق تزریق خون و فراورده های آن نیز از این قاعده مستثنی نبود. بر اساس شواهد و قرائن موجود، سابقه اولین تزریق خون در کشور ما به سالهای ابتدایی دهه 20 هجری شمسی بر میگردد. در واقع در این سالها با توجه به نوپا بودن طب انتقال خون و ناآشنا بودن اذهان عمومی با این مقوله، دریافت خون از داوطلبان برای تزریق به بیماران به سختی انجام می گرفت و راضی کردن افراد برای دادن خون عمدتا به ابتکار عمل پزشک بستگی داشت.

منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.