اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395052585735979

سازمان نوسازی شهر تهران تنظیم کرد

دستورالعمل تهاتر مجوز حفاری دستگاه های مجری

کد: 1395052585735979

http://goo.gl/GFysSL

، تهران , (اخبار رسمی): دستورالعمل تهاتر مجوزهای حفاری دستگاه های اجرایی خدمات رسان در بافت های فرسوده تنظیم شد.

دستورالعمل تهاتر مجوز حفاری دستگاه های مجری

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، جلسه تنظیم دستورالعمل تهاتر مجوزهای حفاری دستگاه های اجرایی خدمات رسان در بافت های فرسوده با حضور مدیرعامل سازمان نوسازی، دبیر کمیته خدمات و زیرساخت ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران و نمایندگان اداره کل امور مالی، اداره کل درآمد، اداره کل بودجه، سازمان املاک و مستغلات، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، حوزه معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران و جمعی دیگر از مدیران برگزار شد.

عباداله فتح اللهی، رئیس سازمان نوسازی نیز با اشاره به مصوبه کمیته خدمات و زیرساخت ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران مبنی بر رایگان نمودن هزینه انشعابات و حفاری برای ساکنان بافت های فرسوده در صورت شرکت در فرآیند تجمیع، گفت: هزینه انشعابات حدود 5 تا 7درصد هزینه های ساخت و ساز در بافت های فرسوده را شامل می شود و این مصوبه به منظور کاهش هزینه های ساخت و ساز و ترغیب مالکان به نوسازی تنظیم شده است.

دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران با توضیح این که اجرایی شدن این مصوبه برای 5 هزار واحد مسکونی واقع در بافت فرسوده در سال جاری در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: طبق هماهنگی های ایجاد شده میان دولت و شهرداری، پیگیری اجرایی شدن این مصوبه از طریق دبیرخانه ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران دنبال می شود و هزینه های ناشی از رایگان شدن این خدمات در بافت های فرسوده در حساب های فی مابین دولت و شهرداری تهاتر می شود.

به گفته ی مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران دستگاه های خدمات رسان بر اساس این مصوبه موظف شده اند که هزینه ای از ساکنان بافت های فرسوده بابت انشعابات دریافت نکنند و در قبال آن سازمان نوسازی به دستگاه های مذکور بدهکار خواهد شد. همچنین حفاری و انجام امور خدماتی زیرساختی مثل جابجایی تیرهای چراغ برق در بافت های فرسوده نیز بصورت رایگان به ساکنان بافت های فرسوده ارائه می شود.

فتح اللهی با بیان این که روح حاکم بر تهاتر هزینه های انشعابات و حفاری؛ مدیریت زمان است، خاطرنشان کرد: تلاش بر این است که با تنظیم دستورالعمل نحوه تهاتر مجوزهای حفاری دستگاه های اجرایی خدمات رسان در بافت های فرسوده از پیچیدگی های کار و بروکراسی های اداری کاسته شود و اقدامات با همکاری دستگاه های ذی مدخل بصورت روان تر و سریعتر انجام شود.

بر اساس این گزارش ثبت دریافتی ها در سامانه در خصوص کلیه درخواست های مردمی جهت حفاری های طولی و یا عرضی برای انشعابات خانگی در محدوده بافت های فرسوده، به طرفیت سازمان نوسازی شهر تهران و همچنین ثبت دریافتی ها در سامانه در خصوص تهاتر صدور مجوزهای حفاری دستگاه های خدمات رسان به طرفیت شرکت خدمات رسان و اخذ تأییدیه در سیستم درآمد، بخشی از مباحثی بود که در این جلسه مورد تصویب قرار گرفت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان نوسازی شهر تهران

سازمان نوسازی شهر تهران از جمله سازمان های زیر مجموعه شهرداری تهران است که با توجه به تغییر رویکرد شهرداری در امر نوسازی و بهسازی از تصدی گری به تولی گری، شهرداری موظف است در راستای تحقق تسهیل گری و تسریع فرآیند نوسازی مردمی اقدامات برنامه ریزی شده را انجام دهد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه