اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395052586105999

افزایش 70 درصدی تجارت ایران و روسیه

کد: 1395052586105999

https://goo.gl/y8ze4j

، تهران , (اخبار رسمی): صادرات روسیه به ایران با اففزایش 91.5درصدی به 697 میلیون دلار رسید ضمن آنکه واردات روسیه از ایران نیز 16 درصد افزایش یافت که حجم مالی این تجارت به رقم 158 میلیون دلار بالغ می شود.

افزایش 70 درصدی تجارت ایران و روسیه

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از اتاق بازرگانی ایران و روسیه، لووان جاگاریانسفیر روسیه اظهار کرد: با برداشته شدن تحریمهای بین المللی گردش تجاری میان مسکو و تهران بر مبنای سال به سال 70.9 درصد رشد کرده است.

 وی ادامه داد: از زمانی که تحریمهای بین المللی علیه ایران برداشته شده اند، علاقه شرکتهای روسی به فعالیت در این کشور افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: شرکتهای روسی روابط تجاری قبلی با ایران را ازسرگرفتند و شرکتهای جدید هم آماده هستند وارد این بازار شوند. گسترش بیشتر تجارت یکی از اولویتهای اصلی همکاری دو جانبه با ایران است.

سفیر روسیه در ایران خاطرنشان کرد در پنج ماه نخست سال 2016 گردش تجاری میان روسیه و ایران 70.9 درصد نسبت به مدت مشابه سال 2015 افزایش پیدا کرده و به 856 میلیون دلار بالغ شده است.

به گفته جاگاریان، صادرات روسیه به ایران به میزان 91.5 درصد افزایش یافت و به 697 میلیون دلار رسید. واردات روسیه از ایران هم 16 درصد افزایش یافته و به 158 میلیون دلار بالغ شد. افزایش تجارت با تهران با صادرات ماشین آلات و تسلیحات حاصل شد.

جاگاریان همچنین انتظار دارد شمار بالایی از گردشگران ایرانی امسال به روسیه سفر کنند. وی در این باره گفت: سال گذشته حدود 35 هزار روادید برای شهروندان ایرانی صادر شد و برای نخستین بار ایران در میان 20 کشوری بود که بیشترین شمار گردشگر را در روسیه داشتند از این رو انتظار می رود رکورد سفر گردشگران ایرانی به روسیه امسال شکسته شود. در مقابل گردشگران روسی معدودی به ایران سفر می کنند که سفیر روسیه در تهران امیدوار است این روند تغییر پیدا کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه

در اوائل دهه 1970 میلادی جمعی از صنعتگران و بازرگانان ایرانی که در چارچوب قرادادهای تهاتری بین دولتی به مبادله کالا با اتحاد جماهیر شوروی می پرداختند گرد هم آمدند و برای تقویت و توسعه روابط اقتصادی بین جوامع بازرگانی ایران و اتحاد جماهیر شوروی اتاق مشترکی را به وجود آوردند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]