اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395060296375608

درشهرستان اردستان صورت گرفت

امضای تفاهم نامه ایجاد آزمایشگاه مجازی

کد: 1395060296375608

http://goo.gl/zSbdXc

، تهران , (اخبار رسمی): تفاهم نامه ایجاد آزمایشگاه مجازی و آموزش الکترونیکی جهت ارتقای مهارت برنامه نویسی مبتنی بر موبایل و ایجاد چتر WiFi در شهرستان اردستان بر بستر محیط رایانه ای و امکانات شبکه ملی اطلاعات امضا شد.

امضای تفاهم نامه ایجاد آزمایشگاه مجازی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اطلاعات ایران ،در راستای توسعه و گسترش کاربردی فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین توسعه اشتغال، خدمات الکترونیکی گردشگری تفاهم نامه ایجاد آزمایشگاه مجازی و آموزش الکترونیکی جهت ارتقای مهارت برنامه نویسی مبتنی بر موبایل و ایجاد چتر WiFi در شهرستان اردستان بر بستر محیط رایانه ای و امکانات شبکه ملی اطلاعات مبادله شد.

 جهانگرد در مراسم افتتاح پروژه ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در مسجد جامع و تاریخی شهرستان اردستان اظهار داشت : شهرستان اردستان به لحاظ جغرافیایی در قلب ارتباطات کشور قرار گرفته است و ظرفیت های تاریخی زیادی در این منطقه مستتر است.
وی نیروی انسانی کوشا و توانمند را از مهم ترین ذخایر ارزشمند این منطقه برشمرد و گفت : با حمایت هایی که دولت تدبیر و امید و به نمایندگی آن واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام می دهند، تلاش می کنیم تا پایه گذار رشد و صنعتی ثروت آفرین در این منطقه باشیم.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بر شمردن فعالیت های صورت گرفته در این راستا افزود ما در این منطقه بهترین ظرفیت ارتباطات دیتای مدرن در کشور را داریم و همچنین خطوط فیبر نوری کشور از این منطقه عبور کرده است و همین وجود مناطق ویژه با مسافت مالیاتی تمام امکانات لازم برای استقرار دانش بنیان در این قسمت فراهم شده است.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: در زمینه گردشگری و توریسم بومی تفاهم­نامه­ای مبتنی بر خدمات گردشگری با کمک شبکه های اینترنتی مبادله شده است که حدود 150 واحد روستایی را تحت پوشش قرار می دهد و این فرصت می تواند حجم مناسبی از اشتغال را در منطقه ایجاد کند
 جهانگرد در ادامه از تاسیس و آغاز به کار 2 مرکز تماس خبر داد و اظهار امیدواری نمود که با شروع فعالیت این مراکز فرزندان این خطه فرصت اشتغال را در منطقه ایجاد کند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آغاز آموزش­های سریع و کوتاه مدت به جوانان خبر داد و گفت: جوانان با تولید محتوا و اطلاعات بومی و فروش آن در شبکه می توانند درآمدزایی و ارزش آفرینی نمایند و همچنین تصریح کرد: انتقال آموزش های بسیار به جوانان دانشگاهی و نیمه دانشگاهی در راستای خلق برنامه­های رایانه­ای از دیگر اقدامات صورت گرفته در این منطقه بتوانند ثروت آفرینی پایداری را فراهم کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان فناوری اطلاعات ایران

سازمان فناوری اطلاعات ایران نهادی است دولتی وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که با ایجاد و بکارگیری سازوکارهای لازم، حوزه ی فناوری اطلاعات کشور از بخش های دولتی، عمومی و خصوصی را از طریق اعمال سیاست ها، مقررات، استاندارد ها و ... بر پایه مصاح، منافع و امنیت ملی و عمومی، سازماندهی، هدایت و راهبری و کنترل می کند و به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران منافع و مصالح ملی و سیاست های ابلاغی در حوزه فناوری اطلاعات را از طریق نهادها و مجامع بین المللی ذیربط پیگیری می کند. ماموریت این سازمان شامل هدف گذاری، هدایت، نظارت راهبردی، ساماندهی و توسعه امن، ایمن و پایدارفناوری اطلاعات کشور در راستای تامین منافع، مصالح، امنیت ملی، رفاه عمومی و توسعه همه جانبه و پایدارکشور می شود .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]