اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395060397215735

به منظور افتتاح و بازدید از طرح های عمرانی انجام می شود

سفر وزیر علوم به سمنان

کد: 1395060397215735

http://goo.gl/w6K8da

، تهران , (اخبار رسمی): همزمان با هفته دولت، وزیر علوم به عنوان نماینده دولت به استان سمنان سفر می کند

سفر وزیر علوم و مدیرانش به سمنان

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت علوم،همزمان با هفته دولت ، محمد فرهادی ،وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از مدیران این وزارت برای افتتاح طرح های عمرانی استان سمنان، بازدید از مراکز آموزش عالی  و دیدار با دانشگاهیان  به این استان سفر می کنند. فرهادی در این سفر از دانشگاههای سمنان،شاهرود،دامغان و گرمسار بازدید و  طرح های عمرانی آماده بهره برداری استان  سمنان را افتتاح می کند.

بر اساس این گزارش ، افتتاح کتابخانه دانشگاه شاهرود،ساختمان پارک علم و فناوری و دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان، طرح های عمرانی دانشگاه گرمسار  و نشست با استادان ، نخبگان علمی و فرهنگی استان سمنان از جمله برنامه های وزیر علوم در سفر به استان سمنان است.

 بنا بر این گزارش، افتتاح واحد فراوری آرد  و کنسانتره شاهرود از دیگر برنامه های سفر وزیر علوم،تحقیقات و فناوری  به استان سمنان است.برنامه های وزیر علوم با حضور وی  و جمعی از مسئولان استان سمنان در گلزار شهدای شاهرود  و ادای احترام به مقام شامخ شهدا آغاز خواهد شد.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

لازم است در هر زمان تحلیل دقیق و صحیحى از وضعیت و جایگاه تاریخى آموزش عالى داشته باشیم. این علم و آگاهى به دلیل اینکه براى تعیین نحوه و خط مشى حرکت آتى این بخش ضرورى است، موجب وحدت نظر و تحلیل همگان با دست‏اندرکاران آموزش عالى کشور مى‏شود. ما براى سهولت، تاریخ آموزش عالى ایران را به سه دوره باستانى، میانى و اخیر یا معاصر تقسیم نموده‏ایم. بر مبناى اطلاعات در دست، در زمان داریوش، مدرسه پزشکى «سائیسم» جهت تربیت طبیب با کتابخانه‏اى معتبر دایر بوده است. مجمع علمى همدان نیز در آن زمان با 100 نفر عالم و دانشمند به فعالیت مشغول بوده است. علاوه بر اینها از فرهنگستان اردشیر نیز در شهر سارد ذکر به میان آمده است. مدارس دوره ساسانى مثل ریواردشیر به انتقال معارف آن عصر و تربیت دانشمند مشغول بوده‏اند. شاخص‏ترین سابقه آموزشى موجود و در دسترس در دوران باستانى را مى‏توان تشکیل و تأسیس مدرسه «جندى شاپور» در شرق محل فعلى شوش توصیف نمود. این مدرسه که 500 سال عمر کرده، پایدارترین مدرسه عالى در تاریخ ایران بوده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش