اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395060499185406

با عاملیت بانک کشاورزی

جهش خرید تضمینی گندم از مرز 11.2 میلیون

کد: 1395060499185406

http://goo.gl/VqvyGy

، تهران , (اخبار رسمی): خرید تضمینی گندم در سال 1395 با عاملیت بانک کشاورزی از 11.2 میلیون تن فراتر رفت.

گندم

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی،  محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر اظهار داشت:  تاکنون بیش از 11.2 میلیون تن گندم به ارزش 140 هزار میلیارد ریال خریداری و 70 هزار میلیارد ریال بهای آن به گندمکاران پرداخت شده که باقی مطالبات نیز در اسرع وقت تامین و پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: تولید گندم در مقایسه با سال 92 بیش از دو و نیم برابر شده است در نتیجه هزینه خرید تضمینی گندم از 40 هزار میلیارد ریال در سال 92 به حدود 140 هزار میلیارد ریال رسیده است.

وی تصریح کرد: امسال 14 میلیون تن گندم در کشور تولید و گندم مورد نیاز در داخل تامین و کشور از واردات بی نیاز شده است.

شایان ذکر است اولویت بندی پرداخت تسهیلات بر اساس افزایش بهره وری و فعال سازی ظرفیت های جدید و مغفول بخش کشاورزی نظیر زراعت و فرآوری گیاهان دارویی، توسعه آبزی پروری به شیوه پرورش در قفس با امکان تولید 1 میلیون تن، توسعه روش های نوین آبیاری، کشت های گلخانه ای و توسعه باغ های دیم در اراضی شیبدار که طبق سخنان مهندس حجتی جزو برنامه های وزارت جهاد کشاورزی در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است، به دستور دکتر مرتضی شهیدزاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی در دستور کار این بانک نیز قرار دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بانک کشاورزی

بانک کشاورزی یکی از بانک‌های تخصصی کشور و مورد تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است که ماموریت آن، حمایت از بخش کشاورزی و زیر بخش‌های آن است. بانک کشاورزی در بیست و یکم خرداد سال 1312 تاسیس شد. این بانک هم‌اکنون با پشتوانة هشتاد و سه سال‌ تجربه خدمت‌رسانی به عنوان یک بانک پیشرو در زمینه ارائه خدمات بانکی به همه مردم در سراسر کشور در حال خدمت رسانی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]