اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950606100015648

مدیر مرکز نوآوری و فناوری فناپ تاکید کرد

حلقه نوآوری در ید قدرت جمعی

کد: 13950606100015648

http://goo.gl/Kn0DWp

، تهران , (اخبار رسمی): مدیر مرکز نوآوری و فناوری فناپ معتقد است که مردم را باید در شکل‌گیری و هدایت حرکت‌های جمعی جدی گرفت و از قدرت جمع در حوزه نوآوری بهره برد.

حلقه نوآوری در ید قدرت جمعی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی فناپ ،مصطفی نقی‌پورفر که با موضوع "شهروند هوشمند، اهمیت قدرت جمعی" در یکی از پنل‌های همایش شهر هوشمند که یکم و دوم شهریورماه در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد سخنرانی می‌کرد به حرکت‌های جمعی و قدرتی که در پس این فعالیت‌ها پنهان است اشاره داشت.

وی با ذکر مثال‌هایی در این زمینه گفت: انقلاب ایران در سال 1357 یا پیروزی ایران در جنگ تحمیلی یا حتی راهپیمائی اربعین، همگی نمونه‌هایی بارز از تحقق قدرت جمعی و قدرت مردم است؛ حرکت‌هایی جمعی که مردم آنها را مدیریت می‌کنند.

نقی‌پورفر با ذکر این مثال‌ها تلویحا به رابطه میان کرادفاندینگ (سرمایه‌‌گذاری جمعی) و قدرت مردم اشاره کرد و گفت: کرادفاندینگ که یکی از حلقه‌های زنجیره ارزش نوآوری است را در قالب یک پروژه به عنوان "فاندوران" در مرکز نوآوری و فناوری فناپ پیاده‌سازی کردیم.

مدیر مرکز نوآوری و فناوری فناپ با بیان اینکه در تولد یک‌سالگی این پروژه تاکنون 25 کمپین در فاندوران راه‌اندازی شده که دست‌کم 10 کمپین با موفقیت به انجام رسیده است، گفت: "من یک کودک هستم" یکی از همین کمپین‌های موفق بود که با حرکتی جمعی به‌منظور آگاهی‌رسانی به مردم برای اصلاح رفتار با کودکان کار و ترویج کتابخوانی و آموزش به آنها صورت گرفت. یا حتی کمپین "اولین قلمه" نیز مثالی از حرکت جمعی دیگری برای حفاظت از محیط زیست بود.

وی ادامه داد: موفقیت این کمپین‌ها نشان‌دهنده این است که تا چه اندازه باید مردم را در شکل‌گیری و هدایت حرکت‌های جمعی جدی گرفت و تمام این‌ها مثالی برای استفاده از قدرت جمع در حوزه نوآوری بود.

نقی‌پورفر تصریح کرد: اغلب فکر می‌کنیم که برای شکل‌گیری و تحقق یک پروژه باید دولت و سرمایه‌گذاران حضور داشته باشند، در حالی‌که می‌توان چنین فرصتی را به مردم داد.

به گفته وی،‌ گاهی می‌توان صورت مسایل شهری را پیش روی مردم گذاشت و اجازه داد که آنها در رفع و حل مسایل کمک کنند و حاکمیت نیز ناظر بر این جریان باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

نظر به تحول چشمگیر علوم و فنون مرتبط با صنایع الکترونیک ، مخابرات ، ارتباطات رادیوئی و رایانه‎ای و نقش مهم و مؤثر خدمات پستی ، مخابراتی ، پست‎بانک و سنجش از دور ، درامور فرهنگی و اقتصادی ، تعمیق علایق و پیوستگی بین جوامع انسانی ، تحول نظام اداری ، کاهش مسافرتهای غیرضرور، حفظ محیط زیست و تشخیص منابع زمینی ، هواشناسی، اقیانوس‎شناسی در برنامه‎ریزی توسعه و لزوم تدوین و تعیین وظایف و اختیارات قانونی برای دستگاه متولی نظارت بر عرضه خدمات مذکور و هماهنگ کردن نام و عنوان این دستگاه، متناسب با ضرورتها ونیازهای زمان ، قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری در چاچوب سیاستهای کلی نظام به شرح ذیل تدوین می‎شود : ماده 2- بمنظور اعمال حاکمیت بر طیف فرکانس و حفاظت از حقوق رادیوئی کشور درسطح منطقه و بین‎الملل و تمرکز امور سیاستگذاری ، تدوین ضوابط و استانداردها و نظارت بر حسن اجرای آنها در بخشهای مختلف ارتباطات پستی و مخابراتی نظیر خدمات جدید و متعارف پستی ، مخابراتی ، مخابرات فضائی ، ارتباطات رادیوئی ، انتقال داده‎ها ، انتقال صدا و تصویر ، سنجش از دور ، ارتباطات رایانه‎ی و ایجاد بستر مناسب برای اطلاع‎رسانی و آمایش و پردازش اطلاعات و روشهای دورسنجی و پشتیبانی آنها و همچنین سیاستگذاری ، در زمینه توسعه امکانات و خدمات ارتباطی مذکور ، هماهنگ با آخرین پیشرفتهای علمی ، تجربی و فنّاوری اطلاعات درجهان ، بموجب این قانون نام وزارت پست و تلگراف وتلفن ، به وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تغییر می‎یابدو کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیتهای وزیر و وزارت پست وتلگراف وتلفن به وزیر و وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تفویض می‎شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]