اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950607102235648

آغازآیین رونمایی ازفاز نخست شبکه ملی اطلاعات

کد: 13950607102235648

http://goo.gl/3c2QU6

، تهران , (اخبار رسمی): آیین رونمایی از فاز نخست شبکه ملی اطلاعات از صبح امروز در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز شد.

آغازآیین رونمایی ازفاز نخست شبکه ملی اطلاعات

به گزارش اخباررسمی و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ،در این مراسم علاوه بر جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری و  واعظی وزیر ارتباطات و فنواری اطلاعات، فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی؛ معاونین وزارت ارتباطات، مدیران اپراتورها، مدیران و نمایندگان شرکتها و بخش خصوصی و نمایندگان و مدیران وزارتخانه ها و سازمانهای مختلف حضور دارند

در بخش اول این مراسم جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات، به ارایه گزارش کاملی از روند طراحی و اجرای شبکه ملی اطلاعات پرداخت.

 جهانگرد با اشاره به رویکرد مثبت دولت تدبیر و امید در طراحی هر چه سریعتر این شبکه گفت: طبق قانون برنامه پنجم توسعه شبکه ملی اطلاعات باید شکل می‌گرفت که در طی دو سال و نیم گذشته طی جلسات مختلف زیرنظر مستقیم وزیر ارتباطات در این زمینه اقدام صورت گرفت.
وی با بیان فرایند طراحی و تدوین برنامه اقدام شبکه ملی اطلاعات افزود: دستاورد این شبکه افزایش تولید محتوای بومی و امنیت است و امیدواریم که این اصولی که برای شبکه در نظر گرفته شده را به انجام برسانیم.
جهانگرد اظهار داشت:‌با امکاات فراهم شده امیدواریم نسبت ترافیک داخل به خارج افزایش یابد.
وی تصریح کرد: با اقدامات در دست اجرا امیدواریم هزینه خانوار کاهش یافته و میزان دسترسی افزایش یابد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات از افزایش 13 هزار کیلومتر بین استانی فیبرنوری خبر داد و گفت: فیبر درون استانی به عهده اپراتورهاست. در جهت تقویت وارتقاء زیرساخت‌های شبکه هم صدور مجوزهای جدید که سازمان تنظیم در این خصوص اقدام کرده است را داشتیم.
وی با اشاره به استدلال شبکه نیز گفت: از نظر فنی ، حقوقی و بین‌المللی به سطحی رسیدیم که تمام مدیریت در داخل انجام می‌شود.
جهانگرد امنیت پایداری شبکه ، کاربران و محتوا را از اقدمات انجام گرفته برشمرد و افزود  توانمندی و پایداری شبکه در کنار موضوعات تکنیکی به خوبی مدیریت شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

نظر به تحول چشمگیر علوم و فنون مرتبط با صنایع الکترونیک ، مخابرات ، ارتباطات رادیوئی و رایانه‎ای و نقش مهم و مؤثر خدمات پستی ، مخابراتی ، پست‎بانک و سنجش از دور ، درامور فرهنگی و اقتصادی ، تعمیق علایق و پیوستگی بین جوامع انسانی ، تحول نظام اداری ، کاهش مسافرتهای غیرضرور، حفظ محیط زیست و تشخیص منابع زمینی ، هواشناسی، اقیانوس‎شناسی در برنامه‎ریزی توسعه و لزوم تدوین و تعیین وظایف و اختیارات قانونی برای دستگاه متولی نظارت بر عرضه خدمات مذکور و هماهنگ کردن نام و عنوان این دستگاه، متناسب با ضرورتها ونیازهای زمان ، قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری در چاچوب سیاستهای کلی نظام به شرح ذیل تدوین می‎شود : ماده 2- بمنظور اعمال حاکمیت بر طیف فرکانس و حفاظت از حقوق رادیوئی کشور درسطح منطقه و بین‎الملل و تمرکز امور سیاستگذاری ، تدوین ضوابط و استانداردها و نظارت بر حسن اجرای آنها در بخشهای مختلف ارتباطات پستی و مخابراتی نظیر خدمات جدید و متعارف پستی ، مخابراتی ، مخابرات فضائی ، ارتباطات رادیوئی ، انتقال داده‎ها ، انتقال صدا و تصویر ، سنجش از دور ، ارتباطات رایانه‎ی و ایجاد بستر مناسب برای اطلاع‎رسانی و آمایش و پردازش اطلاعات و روشهای دورسنجی و پشتیبانی آنها و همچنین سیاستگذاری ، در زمینه توسعه امکانات و خدمات ارتباطی مذکور ، هماهنگ با آخرین پیشرفتهای علمی ، تجربی و فنّاوری اطلاعات درجهان ، بموجب این قانون نام وزارت پست و تلگراف وتلفن ، به وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تغییر می‎یابدو کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیتهای وزیر و وزارت پست وتلگراف وتلفن به وزیر و وزارت ارتباطات و فنّاوری اطلاعات تفویض می‎شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]