اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950607102575995

نتایج تحقیقات نشان می دهد

دوقلوها بیشتر عُمر می‌کنند

کد: 13950607102575995

http://goo.gl/zzmosf

، تهران , (اخبار رسمی): مطالعات اخیر نشان می‌دهد که دوقلوها بیشتر از افراد دیگر عُمر می‌کنند و پیوند اجتماعی نزدیک بین آن‌ها می‌تواند دلیل اصلی این مساله باشد.

دوقلوها بیشتر عُمر می‌کنند!

به گزارش سلامتیسم، گزارشی از این مطالعه در PLoS One به انتشار رسیده است. 
محققان دانشگاه واشنگتن در این مطالعه، ابتدا اطلاعات مربوط به بیش از 2 هزار و 900 نفر از دوقلوهای هم‌جنس را بررسی کردند. همه این افراد در فاصله سال‌های 1870 تا 1900 در دانمارک به دنیا آمده بودند. محققان در ادامه، وضعیت این دوقلوها را با جمعیت عمومی دانمارک مقایسه کردند.

نتایج نهایی نشان دادند که تداوم عُمر دوقلوهای همسان در هر سنی، بیشتر از دوقلوهای ناهمسان است. حتی مشخص شد که تداوم عُمر دوقلوهای ناهمسان نیز نسبت به جمعیت عمومی بیشتر است. 
دکتر دیوید شارو، از اعضای دانشگاه واشنگتن و مسئول این مطالعه، می‌گوید: «داشتن کسی که از نظر اجتماعی به شما نزدیک باشد و به شما رسیدگی کند، واقعا فواید زیادی دارد. این ویژگی در دوقلوها می‌تواند با حمایت مادی و معنوی زیادی همراه شود که درنهایتطول عُمر آنان را افزایش می‌دهد». 
به نظر محققان، وجود یک همدم صمیمی می‌تواند مانع از شکل‌گیری عادت‌های بد شود و افراد را به رفتارها و انتخاب‌های سالم ترغیب کند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سلامتیسم

«سلامتیسم» یک سایت مرجع در حوزه سلامت است که هدفش آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به روز و کارآمد، ترویج سبک زندگی سالم و افزایش توان خودمراقبتی مخاطبان از طریق ارائه مشاوره‌های پزشکی است. «سلامتیسم» بر این باور است که آگاهی، پیش‌شرط سلامت است؛ برای اصلاح سبک زندگی و روی آوردن به زندگی سالم، نخست باید مؤلفه‌های سلامت را شناخت و دانست که زندگی سالم چه اجزایی دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی