اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950607102765761

سرپرست معاونت فرهنگی واجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران مطرح کرد

ارتقا سطح فرهنگ مترو سواری با قطار دانایی

کد: 13950607102765761

http://goo.gl/Q8b3V7

، تهران , (اخبار رسمی): اجرای طرح قطار دانایی که تا 10 شهریورماه در ایستگاه‌های ورزشگاه آزادی و پایانه صادقیه ادامه دارد.می تواند منجر به نهادینه شدن فرهنگ استفاده صحیح از مترو و رفع بسیاری از مشکلات کنونی شود.

ارتقا سطح فرهنگ مترو سواری با قطار دانایی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، محمد بنی حسن سرپرست معاونت فرهنگی واجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران با بیان اینکه برای نهادینه کردن یک فرهنگ باید از دوران کودکی آموزش را شروع کرد اظهار داشت: آموزش شهروندی از ارکان اساسی زندگی اجتماعی عصر حاضر است و از همان دوران کودکی می‌توان با این آموزش‌ها مشارکت اجتماعی و حس مسئولیت در افراد را تقویت کرد.

وی افزود: معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران با اجرای طرح قطار دانایی سعی کرده تا معضلاتی را که هم اکنون مترو تهران به خصوص در حوزه شهروندی با آن روبروست را در قالب برنامه‌های آموزشی شاد و مفرح برای دانش آموزان و کودکان مطرح کند تا با این اقدام در آینده شاهد ارتقا فرهنگ مترو سواری و رفع بسیاری از مشکلات کنونی باشیم.

سرپرست معاونت فرهنگی واجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران در ادامه به استقبال خوب کودکان و دانش آموزان از مرحله اول طرح قطار دانایی اشاره کرد و گفت: تاکنون حدود 2 هزار و 300 دانش آموز در طرح قطار دانایی حضور داشتند و طی آن با نحوه صحیح استفاده از حمل و نقل عمومی به ویژه مترو آشنا شدند.

بنی حسن افزود: در قطار دانایی برنامه‌های آموزش شهروندی از قبیل خط زرد لبه سکو، آسیب‌های عدم استفاده صحیح از پله برقی، رعایت نظافت شخصی، نظافت ایستگاه و احترام به سالمندان به دانش آموزان ارائه داده می‌شود.

وی اجرای برنامه‌های متنوع از قبیل گروه سرود هم سرایان مترو و مسابقه‌های مهیج را بخشی از برنامه‌های قطار دانایی عنوان کرد و گفت: دانش آموزان در ابتدا با نحوه تهیه بلیت و انواع آن آشنا می‌شوند و بعد از گیت عبور کرده و وارد سالن تقسیم ایستگاه ورزشگاه آزادی می‌شوند که آنجا غرفه‌های علمی و فناوری، آموزشی (طراحی و سفالگری) و نشاط و سرگرمی برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران ادامه داد: در مرحله پایانی قطار دانایی، دانش آموزان با هماهنگی صورت گرفته پس از حضور در پایانه صادقیه از مترو واش و محل تعمیر و نگهداری قطارها هم بازدید می‌کنند.
بنی حسن خاطر نشان کرد: غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان یکی از دغدغه‌های مهم خانواده‌هاست و مترو این آمادگی را دارد تا در صورت تمایل آموزش و پرورش و سایر مجموعه‌های مرتبط طرح قطار دانایی را با وسعت بیشتر و در طول سال تحصیلی، اجرایی کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه

شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه با بهره گیری از توان اجرایی کارکنان خود (به عنوان هسته مرکزی کلیه فعالیت‌های بهره برداری، نگهداری و تعمیرات و نظارت بر عملکرد پیمانکاران)، بهره برداری و تعمیر و نگهداری کلیه تجهیزات ثابت و تجهیزات متحرک، نگهداری کلیه فضا‌ها و ابنیه فنی و ایستگاهی خطوط فعلی و آتی متروی تهران و حومه را برعهده دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه